המאבטח לא ויתר על השי לחג - ועובדי החברה יפוצו רטרואקטיבית

ינון זכריה, ששימש כסייר ביטחון בחברת ש.ב.ה שמירה וביטחון, טען בבקשה לאישור התביעה הייצוגית כי לא חולק לכלל עובדי החברה שי לחגים, ולא רק הוא נפגע מההחלטה ■ זכריה, שבינתיים פוטר מעבודתו, ביקש כי לעובדים יינתן פיצוי בגין העבודה שהם אינם מקבלים שי לקראת פסח ולקראת ראש השנה

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים אישר בקשה של עובד בחברת שמירה לאישור תביעה ייצוגית נגד החברה, שהגיש באמצעות עורכי הדין עמוס האוזנר ואייל אבידן, בשל כך שלא העניקה שי לחגים לעובדיה. העובד, ששימש כסייר ביטחון בחברת ש.ב.ה שמירה וביטחון, טען בבקשה לאישור התביעה כייצוגית כי השי לחגים לא חולק לעובדי חברת השמירה ככללם, ולא רק הוא נפגע מההחלטה.

לדברי העובד, ינון זכריה, החברה נהגה כך למרות שהיא חייבת להעניק לעובדיה שי לחג על צו ההרחבה הקיים החל מ-2009 בענף השמירה. העובד, שבינתיים פוטר מעבודתו, ביקש כי לעובדים יינתן פיצוי בגין העבודה שהם אינם מקבלים שי לקראת פסח ולקראת ראש השנה.

השופטת דיתה פרוז'ינין קבעה כי "עלה בידי המבקש לשכנע כי יש לכאורה תשתית אמינה לטענותיו, בעוד שהחברה העלתה שלל גירסאות בלתי אמינות ושאינן עקביות, תוך שהיא מצרפת להן מסמכים שונים שאינן מן העניין".

החברה טענה שהעובד לא פנה אליה מעולם בעניין השי לחג. לטענתה, במשך עשרות שנות קיומה היא נהגה להעניק לעובדיה שי לראש השנה ולפסח, ואם עובד מסויים לא קיבל שי, הרי שמדובר בתקלה נקודתית. ואולם השופטת לא קיבלה טענה זו וקבעה כי אין צורך להכביר במילים על חובת המעסיק להעניק לעובדיו את מלוא הזכויות שהם זכאים להן לפי החוק וצו ההרחבה, בפרט כאשר מדובר בעובדים שזכויותיהם נרמסות לא אחת.

השופטת פרוז'ינין קבעה שהחברה תשלם לעובדים את שווי השי עבור החגים שהיו בתקופת עבודתו של כל עובד ב-7 השנים שקדמו ליום הגשת התביעה. גובה התשלום ייקבע בדיון בתביעה הייצוגית לגופה. השופטת גם חייבה את חברת ש.ב.ה. שמירה וביטחון בהוצאות המשפט בסך 10,000 שקל, ללא קשר לתוצאות שהתביעה הצפויות, בשל התנהלותה והגרסאות הסותרות שהעלתה, שגרמו, כדברי השופטת, לסרבול של הליך המשפטי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט