מקדמים אוכלוסיות מגוונות? ייתכן שמגיע לכם ציון לשבח

בימים אלה יצא קול קורא לעסקים המקדמים יוזמות לשיפור הגיוון בתעסוקה והגדלת ייצוגן של אוכלוסיות הסובלות מתת תעסוקה בשוק העבודה (למשל, חרדים, ערבים, בעלי מוגבלויות) להגיש מועמדות

הילה ויסברג
הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה ויסברג
הילה ויסברג

ארגון מעלה - עסקים מנהיגים אחריות חברתית - והפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה יעניקו השנה לראשונה את אות הגיוון לעסקים על שמו של דב לאוטמן ז"ל. בימים אלה יצא קול קורא לעסקים המקדמים יוזמות לשיפור הגיוון בתעסוקה והגדלת ייצוגן של אוכלוסיות הסובלות מתת תעסוקה בשוק העבודה (למשל, חרדים, ערבים, בעלי מוגבלויות) להגיש מועמדות. נעם לאוטמן, בנו של דב לאוטמן ז"ל, יעמוד בראש וועדת האות, המורכבת מנציגי ציבור, עסקים, אקדמיה וארגונים הפועלים בתחום.

האות נקרא ע"ש דב לאוטמן ז"ל כהוקרה והערכה לעשייתו רבת השנים לקידום גיוון והכלה בכלכלה ובחברה הישראלית וכמי שביטא וייצג באישיותו ופועליו מנהיגות עסקית המחויבת לשוויון וצדק חברתי. לדברי מומו מהדב, מנכ"ל מעלה, "האות נועד להוות תמריץ חיובי וזרז של פעילות וולונטרית של עסקים. בחרנו בנושא אוכלוסיות בתת תעסוקה, כי אנו מאמינים שהוא המפתח לצמיחה כלכלית, צמצום פערים חברתיים בישראל ופתיחת הזדמנויות חדשות לעסקים".

לדברי סיגל שלח מנכ"לית תבת, ג'וינט ישראל, "מעבודתנו בפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה ובתבת עם מספר רב של חברות, אנו רואים כי מתפתחים מודלים יצירתיים למיון, גיוס, קליטה וקידום של אוכלוסיות מגוונות בתעסוקה תוך חיזוק ההיבט העסקי. אות הגיוון מבקש להוקיר ולהבליט עשייה מסוג זה ולאפשר למידה הדדית ומיקסום הידע המצטבר בתחום".

מהדב מציין כי "בניגוד לאותות ופרסים שמתרכזים במספרים ומדידה, אות הגיוון שם דגש על יוזמות פורצות דרך התורמות לפיתוח כלכלי של אוכלוסיות הנמצאות בתת תעסוקה. הזוכים ייבחרו על ידי וועדה ציבורית תוך מתן משקל לפרמטרים המפורטים בטופס ההגשה, בהם היקף ההשפעה של התוכנית, משך פעולתה ומידת חדשנותה בקידום התחום בישראל". האות יוענק בחודש יוני הקרוב. מועד הגשת המועמדות באמצעות שאלון תתאפשר עד ל-30.4.14. פרטים באתר מעלה www.maala.org.il.

כנס היי-טק לחרדים בירושלים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה ש'הכל שפיט' זה חסם לעסקים, שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי"

הבנקים מאותתים לנתניהו: "ניצנים של משיכת פקדונות, ולא רק בהיי-טק"

שמעון ריקלין, אראל סגל, ינון מגל, יעקב ברדוגו, מגי טביבי

לא היה דבר כזה: עם מאות מיליוני שקלים, הערוץ הזה מאיים לשנות את המפה הפוליטית בישראל