כמו באיחוד האירופי - גם בישראל נשים משתכרות 15% פחות לשעה מגברים

במדינות רבות באירופה מיושמים חוקים במטרה לחשוף פערי שכר ואפליה בארגונים ■ בישראל מעסיקים התנגדו לסעיף בחקיקה חדשה שנועד לאפשר לעובדים לשוחח על שכרם ■ ח"כ לביא: "חשוב ליצור סדקים במעטה הסודיות"

הילה ויסברג
הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה ויסברג
הילה ויסברג

פער השכר הממוצע בין נשים לגברים (שכר שעתי) ב-28 מדינות באיחוד האירופי היה 15.5% ב-2012, בדומה לפער השכר בין גברים לנשים בישראל (15%) - כך עולה מדו"ח מרכז המחקר והמידע של הכנסת העוסק בדרכים לצמצום פערי השכר. ב-2012, לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, היה שכרן החודשי הממוצע של נשים בישראל נמוך ב-34% משכר הגברים (7,244 שקל לעומת 10,953 שקל), אם כי הפער מצטמצם ל-15% כשבוחנים שכר לשעה. השכר השעתי הממוצע של גבר היה 55.1 שקל, ושל אשה - 46.8 שקל.

על פי הדו"ח, המדינה שבה פערי השכר היו הקטנים ביותר היא סלובניה (2.5%) והמדינה עם הפערים היו הגדולים ביותר - אסטוניה (30%). בשנים האחרונות נרשמה ירידה קלה בפערי שכר, מ–16.3% ב–2006 ל–15.5% ב–2012. "פער השכר הממוצע ב–22 מדינות האיחוד האירופי ירד בין 2006 ל–2011 מ–17.7% ל–16.2%", נכתב בדו"ח. "מ–30 המדינות המוצגות בטבלה, ברוב המדינות פערי השכר במגמת ירידה. עם זאת, בכשליש מהן פערי השכר עלו בשנים האלה".

עוד מוסבר בדו"ח כי פערי השכר הם כלליים, ואינם מתוקננים לפי משתנים כמו גיל, השכלה, מספר הילדים, ותק, מקצוע, ענף תעסוקתי ומקום העבודה. אבל גם אם מנטרלים משתנים אלה, "יותר ממחצית הפער אינה מוסברת" - ועשויה להיות מיוחסת לאפליה על רקע מגדר והיעדר שקיפות בשכר.

בשל סיבות אלה, על פי הדו"ח, מדינות רבות באיחוד האירופי פועלות למיגור פערי השכר באמצעות חקיקה המחייבת ארגונים לבצע בדיקות פנימיות במטרה לגלות פערי שכר. חקיקה דומה מקודמת כיום בידי יו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה, ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), בשיתוף עם נציגות פרויקט "שוות ערך" לצמצום פערי השכר בישראל ושדולת הנשים. על פי הצעת החוק, שעברה בקריאה ראשונה בכנסת, מעסיק של יותר מ–100 עובדים יחויב בחוק לבצע איסוף נתוני שכר בארגון ולפלח אותם באופן מגדרי, במטרה לקיים דיון בפערי השכר העולים ממנו.

פועלת מרכיבה מנוע במפעל של אאודי בגרמניה. חברות גרמניות רבות דורשות רקע בהנדסה כתנאי לתפקידים בכיריםצילום: בלומברג

עם זאת, סעיף בחקיקה שלפיו אין לאפשר לחברות לאסור על עובדים לחשוף את שכרם זה בפני זה, עורר התנגדות בקרב מעסיקים, ולכן פוצל מהחוק העיקרי. "מעסיקים חששו שהסעיף הזה יאפשר חדירה למידע העסקי-פרטי של העסק", מסבירה לביא. "חשוב ליצור סדקים במקום שבו יש סודיות וחשוב שמעסיקים יידעו מה מתרחש אצלם".

בדו"ח של הכנסת נכתב בהקשר זה: "במקרים רבים העובדת מתקשה להוכיח כי הופלתה לרעה, אם משום שאין לה מידע על השכר של עמיתיה הגברים ואם משום הקושי להוכיח שערך העבודה שלה שווה לערך העבודה שלהם. בשל כך, ברוב מדינות האיחוד, נוסף על איסור אפליה בחקיקה, מופעלים אמצעים שנועדו למנוע אפליית נשים במקומות עבודה ולצמצם פערי שכר מגדריים".

מדינות באיחוד האירופי נוקטות מגוון אמצעים כדי להגביר שקיפות בשכר. בשוודיה ופינלנד דורשים ממעסיקים לערוך סקר שכר בארגון. באסטוניה ודנמרק דורשים מהמעסיקים לאסוף נתוני שכר לפי מגדר. בבלגיה, דנמרק, צרפת, איטליה, לוקסמבורג ואוסטריה מעסיקים מחויבים לספק לנציגי העובדים אחת לתקופה ד"וח כתוב בדבר מצב השוויון בין גברים לנשים בארגון, ובכלל זה בשכר.

באוסטריה עסקים חייבים לפרסם דו"חות שוויון בשכר אחת לשנתיים. בדו"חות יש להציג את מספר הגברים והנשים בכל קטגוריית העסקה ואת שכרם הממוצע והחציוני, מחושב לפי שעת עבודה. באוסטריה מעסיקים מחויבים מ–2011 לכלול במודעות דרושים מידע על השכר; ומאז 2012 אפשר להטיל קנס על מעסיק שאינו עושה כן.

באפריל 2012 התקבל בבלגיה חוק הקובע כי בדו"חות החשבונאיים השנתיים עסקים צריכים לכלול נתונים על השכר ועל עלויות ההעסקה של גברים ושל נשים. הדו"חות מועברים לבנק המרכזי ומתפרסמים לציבור. בנוסף, החוק בבלגיה קובע כי אחת לשנתיים חברות המעסיקות יותר מ–50 עובדים יכינו סקירה השוואתית של שכר הגברים והנשים בארגון. אם בסקירה זו עולה ששכר הנשים נמוך משכר הגברים, יהיה על החברה להכין תוכנית פעולה לצמצום הפער.

בבלגיה, אסטוניה, אירלנד, סלובקיה ופינלנד המעסיק מחויב למסור לעובדת מידע בדבר השכר, אם היא חושדת שהופלתה בשכר. בבריטניה יש רגולציה האוסרת על מעסיקים למנוע מהעובדים לחשוף את שכרם בפני עובדים אחרים, ובלבד שמטרת החשיפה היא בחינת פערי שכר.

הפערים הקטנים: משטרה ומכבי אש

בשבוע שעבר דיווחו לביא ו"שוות ערך" על פערי שכר בישראל בפילוח לפי מקצועות. הפערים הקטנים ביותר בין גברים לנשים נמצאו בקרב שוטרים, כבאים וסוהרים - שכרן החציוני של נשים היה 5,000 שקל בחודש לעומת 5,500 שקל בקרב גברים. פערים של יותר מ–20% בשכר נמצאו בתחומי ההנדסה והאדריכלות והניהול.

לביא: "למרות החקיקה המחייבת שכר שווה לגברים ולנשים, הנתונים מראים פערים גדולים. יש האומרים שחקיקה המגנה על נשים מזיקה להן, שכן מעסיקים חושבים פעמיים לפני שיעסיקו אשה. אי אפשר לתקן את המצב, בלי שגברים יהיו אתנו במאבק לשוויון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"