הסלמה בסלקום: ההסתדרות מאיימת בסכסוך עבודה

אסיפת מחאה של העובדים תכונס ביום ראשון

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

מחריף המאבק בין עובדי סלקום-נטוויז'ן לבין הנהלת חברת התקשורת, על רקע סירובה של החברה להכיר בהתארגנות של העובדים במסגרת ההסתדרות ובהחלטתם להקים ועד עובדים.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורן, הודיע היום (ג') להנהלת סלקום-נטוויז'ן שההסתדרות עומדת להיענות לבקשת העובדים ולהכריז על סכסוך עבודה בחברה. משמעות ההכרזה, הצפויה ככל הנראה ביום ראשון הקרוב, היא שבתום תקופת "צינון" בת שבועיים, עובדי החברה יהיו רשאים לפתוח בשביתה או שיבושים, אם לא יחלו שינוי בעמדת ההנהלה.

ביום ראשון אחה"צ יזמנו פעילי ההתארגנות אסיפת מחאה של כלל עובדי סלקום-נטוויז'ן בבית ספר אורט הסמוך למתחם החברה. ואולם, הנהלת החברה החליטה לזמן לאותה שעה בדיוק כינוס של עובדי החטיבה העסקית שבו אמורים להינתן פרסים למצטיינים שבהם. בכיר בחברה הבהיר כי עובד שיזכה בפרס אך לא יהיה נוכח בעצמו בכינוס של ההנהלה, לא יקבל את הפרס. בחברה חוששים שקיומם של שני הכנסים, זה בצד זה ובאותה שעה, יצית עימותים.

לדברי מיה יניב, מנהלת מכירות ומפעילי ההתארגנות, נאספו עד כה מעל 2,300 חתימות של עובדים המבקשים להתארגן במסגרת ההסתדרות ורואים בוועד הזמני כגוף יציג מטעמם כלפי ההנהלה. לפני כשבוע הגשנו להנהלת החברה את 199 טפסי החתימות שהיא טענה שחסרים לצורך הכרה בהסתדרות ובוועד כגופים יציגים. "חרף זאת, ההנהלה ממשיכה לגרור רגליים ואינה מוכנה לקבל את הדרישה לשבת עמנו למשא ומתן לחתימה על הסכם שכר קיבוצי שיסדיר את זכויות העובדים", אמרה יניב.

לדבריה, עם המצטרפים להתארגנות נמנים שני מנהלים בחברה. "ההנהלה הבכירה רואה בהתארגנות מפלצת. היא לא מבינה שההכרה ביציגות וכניסה למו"מ יפעלו לטובת החברה".

מהנהלת סלקום-נטוויז'ן נמסר: "על פי בדיקה בלתי תלויה שנערכה לפני כמה שבועות על ידי משרד רואי החשבון דלויט, לא היה להסתדרות השליש (מקרב העובדים) הדרוש על פי החוק לצורך הכרה ביציגותה. החתימות הנוספו הועברו בימים האחרונים גם הן לדלויט ובאם הבדיקה תעלה כי הגיעו לשליש הנדרש על פי החוק, תהפוך ההסתדרות לארגון היציג בחברה".

בחברה ביקשו להדגיש כי כנס המצטיינים העסקי נקבע בטרם זימון אסיפת הפעילים.

צילום: טלי מאייר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה