200 טכנאי HOT נדהמו: הזימונים לשימוע לפני פיטורים נשלחו בסמס

HOT: "ארגון כוח לעובדים הורה לעובדים לסרב לקבלת המכתבים"

הילה ויסברג
הילה ויסברג
הילה ויסברג
הילה ויסברג

אתמול, יום אחרי שקיבלו 200 טכנאי HOT זימונים לשימוע לפני פיטורים, הם מדווחים כי חלקם התבשרו על המהלך בהודעות סמס ובהודעות שנשלחו בתוכנת המסרונים ווטס־אפ. הטכנאים מספרים כי הודעות הפיטורים היו בלתי צפויות.

עו"ד דידי לופו, מלווה משפטי להתארגנות עובדי HOT, מסביר כי על פי פסיקות עבר, ההנחיה היא כי שימוע לפני פיטורים יימסר לידי העובדים כמסמך בהתראה של שבוע, ובמסמך מפורטות הסיבות לפיטורים. "נראה שב–HOT מנסים לבצע את השימועים כמה שיותר מהר", אומר לופו.

בתקופה האחרונה עודדה HOT את הטכנאים לעזוב את החברה באמצעות הצעות לעבור לחברות מיקור חוץ ובאמצעות מתן חבילות פרישה. טכנאים שהתעקשו להישאר חשבו שיוכלו להשתייך לגרעין של טכנאים מצטיינים, והם קובלים על כך ש–HOT התנהלה מולם בחוסר שקיפות. לצד עובדים נוספים ב–HOT, התאגדו הטכנאים בכוח לעובדים במאי על רקע העברת עובדים לחברות מיקור החוץ.

כתבות נוספות באתר TheMarker

החברה שתניע עם מים ואלומיניום את הדור הבא של המכוניות החשמליות

טסלה מכה את מבחני הריסוק: גג המכונית שבר את אחת המכונות

צילום: כוח לעובדים

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע השבוע כי יציגות ועד העובדים בחסות כוח לעובדים תיקבע בדיון ב–10 בספטמבר, ועד אז תותר העברת הטכנים לחברות מיקור חוץ. הטכנאים שקיבלו את הודעות הפיטורים הועמדו בפני שתי אפשרויות: פיטורים רגילים, או התפטרות בתנאי מפוטר בתמורה למענק של 10,000 שקל.

בסמס שנשלח לטכנאי אייל ראובני, נכתב: "אייל, בהמשך להחלטת בית הדין לגבי העברת הפעילות למיקור חוץ, יש אפשרות לפרישה מרצון ולקבל את כל הזכויות בדיוק כמו בפיטורים רגילים, פיצויים מלאים ‏+ חודש שכר ‏+ מענק של 10,000 שקל. ההצעה תקפה עד מחר ‏(יום ד', ה"ו‏) ב–15:00". בהמשך קיבל סמס נוסף: "ניסיתי להשיג אותך היום והחלטת לא לענות, ולכן לא נותרה ברירה ומכתב זימון נשלח לביתך היום. לידיעתך השימוע יתקיים ביום חמישי ב–8:30 במשרדי החברה בבאר שבע".

אתמול בערב התקיימה אסיפת עובדים בתל אביב, שבה נקבעו צעדים להמשך המאבק. "מה שחורה לנו הוא שהמנהלים ידעו ככל הנראה על סגירת המערך, אבל לא עידכנו אותנו, ורק בשבוע האחרון התבשרנו על כך", אומר ראובני, "השקיפות מולנו היתה אפסית".

הטכנאי אליאב כהן, 36, הוסיף: "אמרו לנו שמצמצמים את מספר הטכנאים על רקע שיפור בתשתיות. עד לפני שבוע לא היה לנו מושג שמדובר בסגירת המערך הטכני כולו ופיטורי כל העובדים".

מ–HOT נמסר: "בית הדין דחה את בקשת כוח לעובדים לעצור את תהליך סגירת המערך הטכני ואיפשר את השלמת העברתו לחברות מתמחות. בהתאם לכך, חזרה החברה והציעה לעובדים מסלול של מעבר לחברות המתמחות באותם תנאי שכר, ולמי שאינו מעוניין הוכן זימון לשימוע. הזימונים נועדו להימסר באופן אישי על ידי המנהלים, אך לצערנו, כוח לעובדים הורה לעובדים לסרב לקבלת המכתבים, להתעלם מפניות המנהלים ואף להיעדר מהעבודה. לאור כך, נאלצה החברה לשלוח את מכתבי הזימון באמצעות חברת שליחים לאלה שסירבו להיענות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"