ההכרעה בסוגיית יציגות הוועד ב-HOT נדחתה ל-10 בספטמבר

בדיון שהתקיים היום בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לא הגיעו הצדדים להבנה ביחס לרשימות העובדים שהציגה HOT; כתוצאה מכך נדחה הדיון המכריע ועד אז יוקפאו מהלכי מיקור החוץ שתוכננו ב-HOT, לבד מעובדי המערך הטכני

הילה ויסברג
הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה ויסברג
הילה ויסברג

סוגיית יציגות ועד העובדים ב-HOT שנדונה היום (ב') בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, טרם הוכרעה, ותידון בדיון נוסף שיתקיים ב-10 בספטמבר. השופטת עידית איצקוביץ קבעה כי הצדדים ינסו להגיע להבנות בעניין היציגות עד סוף אוגוסט ואם לא יגיעו להבנות, היציגות תוכרע בדיון הבא.

השאלה שבמחלוקת היא אם הוועד שהוקם בחסות כוח לעובדים יציג - כלומר מקיף כשליש מעובדי החברה - או שאינו מקיף כמות עובדים שכזו ולכן אינו יציג. בכוח לעובדים טענו כי עובדים שנמצאים ברשימות העובדים ש-HOT העבירו לידיהם כבר אינם משתייכים ל-HOT ולכן הרשימות אינן עדכניות, ואילו ב-HOT טענו כי הרשימות מדויקות. השופטת קבעה כי רשימות עובדים עדכניות יתבססו על דיווחי המעסיקה לביטוח לאומי, ורק לאחר בחינות רשימות אלה ניתן יהיה להכריע בשאלת היציגות.

כן היא קבעה כי עד לקיום הדיון בספטמבר, HOT תפסיק את מהלכי העברת העובדים לידי חברות מיקור חוץ, לבד מכ-200 עובדי המערך הטכני, לגביהם כבר סוכם שיעזבו את החברה. בכך יחוסל לגמרי המערך הטכני של HOT. "אם יתברר שהושגה יציגות מצוין, ואם לא - נלך הביתה", אמר במהלך הדיון עורך הדין המייצג את עובדים דידי לופו. לופו הוסיף כי: "ההישג לנו הוא בכך שבית המשפט הסכים על הפסקת צעדי מיקור חוץ, לבד מהמערך הטכני". השופטת המליצה לצדדים לשמור על שקט תעשייתי עד אשר תוכרע היציגות.

נציג כוח לעובדים מצרף עובד HOT לוועד

בסיום הדיון אמר שי כהן, המזכיר ארגוני של "כוח לעובדים" כי: "לא סביר להניח שנגיע להסכמות ביחס ליציגות עד סוף החודש, לכן נראה שהיציגות תוכרע ב-10 בספטמבר. אנחנו מתכוונים להמשיך ולהתנגד בנחישות גבוהה לכוונה לפטר כ-200 אנשי המערך הטכני לפני החגים".

מאז תחילת 2013 צומצמו צוותי הטכנאים ב-HOT בכ-50% ועוד מאות נציגי שירות עברו לחברות מיקור חוץ. מאז החלה התאגדות העובדים במאי האחרון, הם יצאו בהפגנות ובשביתות, הארוכה שבהן הקיפה את כלל המערך הטכני ונמשכה כשבוע. כתוצאה מהשביתה, גררה HOT רכבים של עובדים שובתים, וטענה כי כך נעשה תמיד כאשר עובדים נעדרים מעבודתם במשך יותר משבוע.

HOT מסרה לאחר הדיון: "בית הדין לעבודה דחה את בקשת 'כוח לעובדים' למנוע את השלמת התהליך של סגירת פעילותו של המערך הטכני ב-HOT והעברתו למיקור חוץ בחברות מתמחות.

בכך, איפשר בית הדין ל-HOT להמשיך את מהלך העברת הפעילות לחברות המתמחות, המצויות בימים אלו בעיצומה של ההיערכות לכך. שאלת היציגות של ארגון "כח לעובדים" תידון בהמשך ההליך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש