כוח לעובדים: HOT מסרבת להעביר לידינו את רשימת העובדים

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע כי על הנהלת HOT להעביר לידי ארגון כוח לעובדים את רשימת עובדיה עד היום (א') ב-16:00 ■ עם זאת, עד כה הרשימות לא הועברו ■ עו"ד דוד לופו: "HOT רק רוצה לדחות את הקץ"

הילה ויסברג
הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה ויסברג
הילה ויסברג

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, ברשות השופטת עידית איצקוביץ', הורה ביום שישי ה-16 באוגוסט להנהלת HOT להעביר לידי ארגון כוח לעובדים - המייצג את עובדי החברה המתאגדים - את רשימת כלל עובדיה עד היום (א') ב-16:00. מאחר ש-HOT לא העבירה את הרשימות לכוח לעובדים, בית הדין ציין כי נציג כוח לעובדים יוכל להגיע לבית הדין ולצלם את הרשימות שהועברו לידיו.

ארגון כוח לעובדים פנה לבית הדין בשבוע שעבר במטרה להביא להכרעה בשאלת היציגות של ועד עובדי HOT: בעוד בארגון טוענים כי הוועד יציג, ומקיף שליש מכלל עובדי HOT, בחברה טוענים כי הוועד אינו יציג ולכן שביתות העובדים לא מוגנות על פי דין. היום אחר הצהריים צפוי כוח לעובדים לדעת אם טענתו בדבר ועד יציג עודנה עומדת.

התאגדות העובדים החלה במאי האחרון, על רקע מהלכי העברת עובדים לידי חברות מיקור חוץ, ולוותה בשביתות ממושכות והפגנות. בכוח לעובדים מעוניינים ברשימות העובדים שהשתייכו ל-HOT עד השבוע הראשון של יוני (המועד שבו הצהירו על יציגות), בכדי לבחון אם אכן הוועד שהוקם יציג וטענותיהם כלפי בית הדין מגובות. "לא ברור מה כל כך מפחיד בהעברת הרשימות", אומרים בארגון. "לא נעשה בהן שימוש לא ראוי, שהרי אם כן מדובר בעבירה פלילית. אנחנו בסך הכל מעוניינים להגן על התזה שלנו".

נציג כוח לעובדים מצרף עובד HOT לוועד

בארגון הוסיפו כי "בית הדין קבע מפורשות שאין מניעה בכך שנקבל את הרשימות ו-HOT לא מכבדת את החלטת בית הדין". מחר (שני) ב-12:00 עתיד להתקיים דיון המשך בבית הדין בשאלת היציגות, ולפי כוח לעובדים - אם לא יועברו הרשימות לידיו, הרי שהדיון הוא "בזבוז זמן".

בדיון שנערך ביום רביעי בשאלת יציגות הוועד, הורה בית הדין להנהלת HOT להעביר לידיו את רשימת העובדים ולנמק מדוע מסרבת החברה להעביר רשימה כזו לידי ארגון כוח לעובדים.

הרשימות הועברו בהמשך לבית הדין, אולם לא לידי הארגון, שכן לפי HOT מדובר בפגיעה בזכות לפרטיות של העובדים. אף שהשופטת הכירה במתח שבין הזכות לפרטיות לבית הזכות להתארגנות, היא קבעה כי על HOT להעביר את הרשימות. לדבריה, "לארגון שמנסה להיות מוכר כארגון יציג יש מעמד מסוים ביחסי עבודה, ובקבלת מידע/גילוי של מסמך שיכול לאשר או להפריך את טענתו על היותו ארגון יציג".

עו"ד דוד לופו, המייצג את העובדים בהליך טוען כי: "HOT רק רוצה לדחות את הקץ כדי להמשיך ולהלך אימים על העובדים ולשכנע אותם לעבור לחברות הקבלן, תוך חיסול התאגדותם".

מחברת HOT נמסר כי: "אנו מכבדים את בית הדין ומקפידים למלא אחר הוראותיו".

הפגנת עובדי HOT

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש