צפו |

עובדי HOT: בגלל השביתה - החברה גררה את רכבינו

טכנאי HOT, שפתחו בשביתה בת שבוע ברביעי שעבר, התבשרו כי רכביהם ייגררו מבתיהם וכך קרה ■ הטכנאי איציק מור מירושלים: "הגורר הגיע ב-23:30; למה בשעה כזאת? למה להבהיל?" ■ תגובת HOT: "על פי הנוהל הקיים, לאחר שבעה ימים שבהם העובד נעדר מעבודתו הוא נדרש להפקיד את רכבו במשרדי החברה"

הילה ויסברג
הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה ויסברג
הילה ויסברג

האם תקרית גרירת רכבי העובדים השובתים בחברת פלאפון בסוף 2012, חוזרת על עצמה בחברת HOT? עדויות של עובדים וסרטונים שהגיעו לידי Themarker מעלים כי מכוניות של כמה מטכנאי HOT ששבתו, נגררו מביתם בימים האחרונים.

ב-HOT טוענים כי מדיניות החברה היא להחזיר לידיה מכוניות של עובדים שנעדרים יותר משבוע מעבודתם - לא משנה מהי הסיבה להיעדרות - ואולם העובדים טוענים כי בהיעדרויות ממושכות קודמות מכוניות לא נגררו. עובדי HOT התאגדו ב"כוח לעובדים" במאי והכריזו על יציגות ביוני, אולם HOT לא הכירה ביציגות ובקרוב תידון הסוגיה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. עובדי HOT יצאו בהפגנות ובשביתות מאז התאגדותם, במחאה על העברת עובדים לידי חברות מיקור חוץ. השביתה הארוכה ביותר שבה פתחו נמשכה שבוע - החל מיום רביעי שעבר (31 ביולי) - והקיפה טכנאים בלבד.

איציק מור, בן 28 מירושלים, טכנאי HOT זה ארבע וחצי שנים, מספר כי לאחר שמנהלו בירר עמו כי הוא נמצא בשביתה, הוא התבשר כי הרכב יילקח ממנו. באותו היום - שלישי השבוע - התקשר אליו גורר ב-23:30 וביקש ממנו להוציא מהמכונית את חפציו האישיים, לפני שתיגרר. "השעה היתה מאוחרת והמחזה מפחיד. למה בשעה כזו? למה להבהיל?", הוא מספר. "התינוק ואשתי התעוררו והשכנים בהו בנו. התייחסו אלי כאילו אני פושע. היו תקופות שבהן נעדרתי מהעבודה לתקופות ממושכות, למשל בחופשות, ומעולם לא לקחו את המכונית. ברור לי שהגרירה היא בגלל השביתה".

כתבות נוספות באתר TheMarker

התוכנית לצמצום הפקקים: להוריד העובדים מהכביש

ההפסד הגדול של מאיר דגן: כך צנחה מניית גלטן ביודיזל ב-95% בשנתיים

הטכנאי חגי כלף מספר כי קיבל טלפון מאשתו על כך שהמכונית נלקחה מביתו. ברכב היו המנשא של הילדה, הארנק והמפתחות לביתו, ורק כעבור שש שעות של חיפושים נמצאו החפצים האבודים. א', טכנאי נוסף, העובד ב-HOT עבר עשר שנים, מספר כי במשך השבוע שבו שהה בשביתה הובהל לבית החולים עקב מחלה של קרוב משפחה. למרות שמנהלו היה מודע למצב הרגיש, הרכב נגרר בכל זאת. "ביום ראשון קיבלתי הודעה על הגרירה, וביום שלישי המכונית נלקחה. אני מאוכזב שלא היתה כל התחשבות במצב האישי שלי".

לצפייה בסמארטפונים וטאבלטים

מ-HOT נמסר בתגובה: "על פי הנוהל הקיים, לאחר שבעה ימים שבהם העובד נעדר מעבודתו הוא נדרש להפקיד את רכבו במשרדי החברה. מקרה זה אינו שונה מהנוהל הקיים. נעשה ניסיון ליצור קשר טלפוני ובסמס עם העובדים, על מנת לאפשר להם להחזיר את רכבם ולהוציא את חפציהם האישיים. עובדים שבאופן מכוון התעלמו מהדרישה ומההודעות, נאסף רכבם. כל הנ"ל נעשה בעדכון העובדים שבחרו לא לקיים את הנוהל, ולא בהפתעה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט