כוח לעובדים לביה"ד האזורי לעבודה: תכריע בשאלת היציגות ב-HOT

עו"ד איתי סבירסקי הגיש הבוקר בקשה לבית הדין האזורי לשם הכרה בכוח לעובדים כארגון היציג של עובדי HOT והפסקת מהלכי מיקור החוץ של עובדי החברה ■ ועד העובדים: "בשבועות האחרונה הוכיחו העובדים את אחדותם ודבקותם ברצון להתאגד"

הילה ויסברג
הילה ויסברג
הילה ויסברג
הילה ויסברג

כחודשיים וחצי אחרי שפתחו עובדי HOT במהלכי התאגדות ב"כוח לעובדים" והצהירו על הקמתו של ועד יציג, פונה הארגון לבית הדין האזורי לעבודה בבקשה שיכריע בשאלה אם הוקם ב-HOT ועד יציג (כטענת כוח לעובדים) או שאין מדובר בוועד יציג, כטענת HOT.

על פי החוק, ועד יציג חייב להקיף לפחות שליש מכלל עובדי הארגון, וב-HOT מדובר בכ-3,200 עובדים. התאגדות העובדים התרחשה על רקע מהלכי HOT להעברת עובדיה לחברות מיקור חוץ. מאז תחילת 2013 צומצמו צוותי הטכנאים ב-HOT בכ-50% ועוד מאות נציגי שירות עברו לחברות מיקור חוץ.

הפנייה לבית הדין הבוקר נעשתה באמצעות עו"ד איתי סבירסקי, שהגיש בקשת צד לסכסוך קיבוצי ובקשה למתן סעדים זמניים (פתרונות) בחברת HOT. הוא מבקש להכיר בכוח לעובדים כארגון היציג של עובדי HOT, לחייב את החברה לקיים היוועצות עם וועד העובדים בכל החלטה המשפיעה על תנאי העסקתם של העובדים - ובמיוחד בעניין הפסקת העברתם של העובדים לחברות קבלן. עוד הוא מבקש לחייב את הנהלת החברה לפתוח מיידית במשא ומתן עם כוח לעובדים לכינונו של הסכם קיבוצי, ולהורות לה לחדול מכל התנכלות או איומים כלפי עובדיה המתאגדים.

נציגי כוח לעובדים מול מטה HOT

בדיון קודם בסכסוך העבודה בחברה, שנערך ב-29 במאי, קבע בית הדין כי הליך העברתם של העובדים לחברות הקבלן איננו תקין, וכי עובדים אלו זכאים לחזור בהם. "מורכבותו של הסכסוך שבנדון מתבטאת ברצונה של המשיבה להתרוקן מרב עובדיה ולהעבירם להעסקה באמצעות חברות קבלניות", נכתב בבקשה הנוכחית, "ובכך שבמקביל לתהליך ההתאגדות ובמידה רבה בעקבותיו, מואצים מיקורי החוץ ומאות עובדי HOT מועברים בטווחי זמן קצרים להעסקה באמצעות קבלנים".

ארגון כוח לעובדים הודיע בתחילת יוני להנהלת חברת HOT על היותו ארגון יציג בחברה, ונענה לבקשת החברה להצגת טפסי היציגות. שבוע לאחר מכן דחתה החברה את טענת היציגות וסירבה לספק לארגון נתונים המוכיחים כי הארגון איננו יציג. מאז נוקטים העובדים ברצף של צעדים ארגוניים, ששיאם בשביתה בת שבוע של כלל המערך הטכני בחברה אשר הסתיימה אתמול (ג').

"בשבועות האחרונים הוכיחו העובדים את אחדותם ודבקותם ברצון להתאגד", אומר דודי עזרן מהנהגת הוועד. "הדבקות הזו עמדה לנו מול רצף של לחצים שהופעלו עלינו מצד ההנהלה. לחצים אלו רק הולידו גל נוסף של מצטרפים לארגון העובדים. אנחנו מקווים כי בית הדין יזהה את הדפוס החוזר שמפעילה ההנהלה בניסיון לשבור ניסיונות התאגדות ושנוכל במהרה להתכנס למשא ומתן על הסכם קיבוצי לטובת החברה, העובדים והלקוחות".

בסוף יולי נחשפו ב-TheMarker סרטונים שבהם נראים מנהלים ב-HOT מאיימים על עובדים כי אם ישבתו - לא ישובצו לסידור עבודה. לכל אורך הסכסוך בחברה, טענו ב-HOT כי כוח לעובדים אינו הארגון היציג של העובדים ולכן השביתות אינן מוגנות לפי דין.

עו"ד סבירסקי הוסיף, "אנו מקווים שבית הדין יפעל לבירור מעמיק שיאפשר הכרעה ביציגות תוך חיוב חברת HOT לפירוט כל הנתונים הנדרשים להכרעה, מה שלא נעשה על ידה עד היום".

מ-HOT נמסר בתגובה: "תגובה מטעם החברה תוגש לבית הדין"

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?