אוריאל לין: בתי הדין לעבודה נתנו לוועדים כוח להשחית

לדבריו, בזכות בתי הדין לעבודה, הוועדים בחברות אלה, ובמיוחד בנמלי הים והאוויר ובחברת החשמל, יוזמים את שיבוש העבודה בשל סיבות שוליות

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

"בתי הדין לעבודה נתנו לוועדי העובדים בחברות המונופוליסטיות כוח אדיר, ובעצם כוח להשחית", אומר נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין.

לדבריו, בזכות בתי הדין לעבודה, הוועדים בחברות אלה, ובמיוחד בנמלי הים והאוויר ובחברת החשמל, יוזמים את שיבוש העבודה בשל סיבות שוליות. "בתי הדין איפשרו לוועדים להציב את האינטרסים האנוכיים שלהם מעל האינטרסים של המשק, של המגזר העסקי ושל הציבור בכללו”, הוא אומר.

לין כבר ניהל בעבר כמה מערכות שמטרתן סגירה בפועל של בתי הדין לעבודה. במקרה הראשון, לפני כעשור הוא הציע למזג את בתי הדין לעבודה לתוך בתי המשפט המחוזיים ובכך לבטל קיומם העצמאי. במי שכיהן אז כשר המשפטים, יוסף לפיד, הקים ועדה בראשות השופט יצחק זמיר שבחנה את הנושא , אך לבסוף לין עצמו זנח את הרעיון לאחר שהגיע למסקנה שהמהלך לא יזכה לתמיכה גורפת. השנה הוא פנה לשר האוצר יאיר לפיד בהצעה לשקול את סגירת בתי הדין לעבודה במסגרת הקיצוצים בתקציב המדינה, ואולם לפיד דחה את ההצעה באומרו שאין מקום לפגוע במוסד זה, שחשיבותו רבה, כדבריו.

כדוגמה לכוח המופרז שבתי הדין מעניקים לוועדים לין מצביע לין על האירוע שבו עובדי חברת החשמל סירבו לחבר את תחנת הכוח הפרטית דוראד לרשת החשמל הארצית. "והיכן העובדים הללו קיבלו גיבוי? בבית הדין לעבודה. הרי כל ילד בישראל יודע שהמשק לזקוק להגדלת כושר הייצור של החשמל. בית הדין נתן להם את הכוח להגיד שאם לא תחול התקדמות במו"מ בין המדינה לעובדים על שינוי מבני בחברה, הם לא יהיו מחוייבים לחבר את תחנת הכוח לרשת. איך יראו זאת משקיעים פרטיים? הם לא יתנו אימון במשק הישראלי. כך גם בנמלי הים ובנתב"ג: העובדים הנוקטים שם עיצומים, יודעים שבית הדין יהיה לצידם ויאפשר להם להשתולל, על חשבון הציבור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

CLIMATE-UN/COAL

בשוק דובי, ההזדמנויות הכי גדולות מתחבאות דווקא במניות שכולם שונאים