ביה"ד התערב - והפחתת שכרם של עובדי נמל אשדוד לא תידחה

ההחלטה גרמה לאכזבה במשרד האוצר, מכיוון שאינה עולה בקנה אחד עם רוח הדרישה של הממונה על השכר והסכמי העבודה באוצר, כי החברה תקצץ משכרם של העובדים ששיבשו את העבודה

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

שכרם של עובדי נמל אשדוד שנקטו בשביתות ועיצומים בסוף שנת 2012 ובתחילת 2013 לא יופחת, לפחות לא בתקופה הקרובה. כך עולה מדיון שהתקיים בסוף השבוע שעבר בבית הדין הארצי לעבודה.

ההחלטה גרמה לאכזבה במשרד האוצר, מכיוון שאינה עולה בקנה אחד עם רוח הדרישה של הממונה על השכר והסכמי העבודה באוצר, עו"ד קובי אמסלם, ממנכ"ל הנהלת חברת נמל אשדוד, שוקי סגיס, כי החברה תקצץ משכרם של העובדים ששיבשו את העבודה.

אמסלם הזכיר את חובתה של הנהלת נמל אשדוד לשלם לעובדים "שכר ראוי", המתבססת על החלטות הממשלה ואגף הממונה על השכר באוצר, שלא לשלם שכר עבודה בימי שביתה ולשלם לעובדים שכר חלקי בלבד עבור הימים שבהם הם נוקטים שביתות או עיצומים. הוא מציין שאם לא כן, יהיה הדבר בבחינת "תשלום כספים לעובדים מעבר למה שמגיע להם".

נמל אשדודצילום: דודו בכר

בעקבות פנייתו של אמסלם, פנתה ההסתדרות לביה"ד בבקשה לאסור על חברת נמל אשדוד לקצץ משכרם של העובדים בגין השביתות והעיצומים בגלל מחלוקות עם ההנהלה והאוצר בעניין תגמולים כספיים. באי כוחה, עוה"ד בני כהן ומורן סבוראי, טענו שהנחיית הממונה על השכר היא הפרה של החלטת ביה"ד ממארס האחרון ולפיה ההסתדרות, הוועדים וחברת הנמל לא ינקטו פעולות חד צדדיות.

בדיון שקיימה נשיאת ביה"ד הארצי, השופטת נילי ארד, היא המליצה לחברת נמל אשדוד להימנע מהפחתת שכר העובדים ולהעדיף הידברות בנושא זה בינה לבין ועדי העובדים בנמל ונציגי ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות "מתוך רצון טוב". השופטת הורתה לחברה לדווח לביה"ד עד ליום ד' על החלטתה. בוועדים שוררת הערכה כי שכר העובדים לא יקוצץ בתקופה הקרובה ובמקומו ייפתח הליך של מו"מ בין הצדדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"