עובדי שירות התעסוקה נגד ההנהלה; ישביתו את הלשכות

בישיבת הוועד הארצי של שירות התעסוקה שתתקיים מחר (ג') יוחלט על מתכונת הצעדים שהעובדים ינקטו ■ בכוונת הוועד להורות על שביתה או שיבושים בלשכות העבודה כבר השבוע

חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור

עובדי שירות התעסוקה החליטו להתחיל בסדרה של "פעולות כואבות" כנגד הנהלת השירות התומכת, לטענתם, בהפעלתה המחודשת של תוכנית ויסקונסין. מטרת התוכנית היא להוריד את שיעורי האבטלה ולעודד אנשים משכבות חלשות לצאת לעבודה.

תוכנית ויסקונסין הופעלה לראשונה ב-2009 בשם "אורות לתעסוקה", אך במסגרת עסקת החבילה במשק באותה שנה בין יו"ר ההסתדרות לראש הממשלה בנימין נתניהו נקבע שהתוכנית תיושם רק בהסכמה עם עובדי שירות התעסוקה, שחששו כי התוכנית, המופעלת על ידי חברות פרטיות, תפגע בהם ותהפוך אותם למיותרים.

התוכנית נקברה למעשה על ידי ועדת העבודה והרווחה והעומד בראשה ח"כ חיים כץ, שהתנגד לה מלכתחילה. כיום מופעלת התוכנית במתכונת חלקית בלבד, בארבעה איזורים, ועל פי חוק ההסדרים החדש היא אמורה להתרחב לכל הארץ ולהיקרא "יוצאים לעבודה".
מי שמובילה את הפעלתה המחודשת של תוכנית ויסקונסין היא מיכל צוק, האחראית על התעסוקה במשרד הכלכלה, בעוד שההסתדרות, עובדי שירות התעסוקה וארגונים חברתיים מתנגדים לה, לפחות במתכונת המוצעת.

צילום: תומר אפלבאום

בישיבת הוועד הארצי של שירות התעסוקה שתתקיים מחר (ג') יוחלט על מתכונת הצעדים שהעובדים ינקטו. נודע, שבכוונת הוועד להורות על שביתה או שיבושים בלשכות העבודה כבר השבוע.

יו"ר הוועד של שירות התעסוקה, עופר לוי, טען אתמול כי הנהלת השירות "מנסה לדרדר במכוון את יחסי העבודה, על ידי שורה של צעדים שגורמים לפגיעה בעובדים, כגון שינוי חד צדדי בשיטת ההערכה של העובדים, באמצעות שימוש בחברה חיצונית ולא שירות המדינה כפי שהיה מקובל עד כה".

עוד אמר לוי שהנהלת שירות התעסוקה קולטת עובדים חדשים באמצעות חוזים אישיים, בניגוד להסכמים הקיבוציים האוסרים מהלך כזה ללא הידברות מוקדמת עם הוועד. "מדובר בצעדים מכוונים שמיועדים לחזק את מגמת ההפרטה של שירות התעסוקה ולהכשיר את הניסיון להחיות שוב את תוכנית ויסקונסין", הוא טען.

הנהלת שירות התעסוקה מסרה בתגובה: "אנו מקווים שוועד העובדים לא יבחר לנהל את מאבקיו על גב המובטלים, שהם לקוחות השירות, ויעדיף את שולחן ההידברות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית