שירות התעסוקה נגד הכוונה להחיות תוכנית ויסקונסין: "נסגור את השירות"

ועד עובדי השירות החליט לצאת למאבק בתוכנית שמשמעותה הפרטה מסוימת של שירות התעסוקה

הילה ויסברג
הילה ויסברג
הילה ויסברג
הילה ויסברג

בהמשך להצעת האוצר - כפי שעולה מחוק ההסדרים - להקים לתחייה את תוכנית ויסקונסין לשילוב מובטלים בעבודה, החליט ועד עובדי שירות התעסוקה לצאת למאבק כנגד כוונה זו.

אי לכך, החל ממחר יקיימו העובדים אסיפות הסברה. התוכנית, שמשמעותה העברת סמכויות של שירות התעסוקה לידי זכיינים פרטיים חיצוניים, היא הפרטה מסוימת של שירות התעסוקה. כחלק מהמחאה, העובדים מתכוונים לסגור את סניפי שירות התעסוקה ברחבי הארץ. ועד העובדים יתכנס מחר להחליט לגבי החרפת הצעדים הארגוניים.

בחוזר שיצא היום לעובדי שירות התעסוקה, כתב יו"ר ועד העובדים, עופר לוי,"בימים האחרונים קיבלנו לידינו את תכניות האוצר - 'יוצאים לעבודה'. מסתבר שחוץ מהשם אין חדש תחת השמש ושוב קיבלנו את אותה תוכנית החביבה כל כך על פקידי האוצר אותה תכנית כושלת 'תכנית ויסקונסין', תכנית שמטרתה הפרטת שירות התעסוקה, ביטול כל ההסכמים הקיימים והעברת השירות לידיים פרטיות. בשלב הראשון מדובר בהפרטת השירותים לאוכלוסיית ה'מובטלים הכרוניים', כפי שמוגדרים בידי משרד האוצר.

שירות התעסוקה בבת ים

"לצערי, יושבים היום במשרד הכלכלה נושאי תפקיד שכל רצונם הוא לרצות גורמים במשרד האוצר ולהפריט שירותים המיועדים דווקא לאוכלוסיות החלשות. מדיניות זו אינה חדשה והיא מתבטאת בייבוש תקציבי מתמשך של שירות התעסוקה במטרה להכשיר את ה"שרץ", את המחיר משלמים אנחנו ומאות אלפי מובטלים וזכאים להבטחת הכנסה".

בוועד העובדים מדגישים כי המאבק הוא אינו על שכר או על תנאי עבודה. העובדים מדגישים כי סירבו בעבר להצעות האוצר להטבות שכר מפליגות ולהפחתת כמות דורשי העבודה המגיעות ללשכות, מכיוון שאינם מוכנים להפקיר את ציבור דורשי העבודה.

לטענת העובדים שירות התעסוקה יכול ומסוגל לתת את השירות הטוב ביותר בתקציב הנמוך בכ-50% מהתקציב אותו מתכוונת הממשלה להעניק לחברות הפרטיות. "ההבהרות והתחינות נופלות על אוזניים ערלות, של אלו המאמינים שהמדינה צריכה להתנער מהטיפול באוכלוסיות החלשות. אותם אלה ממשיכים לעצור תקציבים לשירות התעסוקה ולייבש אותה ומוכנים להעביר תקציבים מעבר לנדרש לחברות פרטיות. הכל בשם האידיאולוגיה." מסר לוי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן