בנט: "חרדים עובדים - יעד לאומי כמו עצירת הגרעין האיראני"

שר הכלכלה והמסחר אחרי ביקור בבני ברק: "יש רצון כביר בקרב החרדים לעבוד, להשתלב ולהתפרנס בכבוד; לא תמיד מה שאנחנו רואים בכנסת מייצג את הציבור החרדי"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

גם נפתלי בנט לא חוסך הודעות ברשת. היום הוא הפיץ סוג של ניוזלטר שמגיע רגע לפני כניסת השבת ובו רשמים אישיים מביקור שערך במרכז תעסוקה לחרדים תחת הכותרת: "ביקור פתע בבני ברק - תובנות ולקחים".

נפתלי בנט

כבר במשפט הראשון מסמן בנט את היעד: "שילוב רבבות החרדים בעבודה - באהבה - הוא יעד לאומי, ממש כמו עצירת הגרעין האיראני" הוא מתפייט וממשיך "אתמול, בהתראה קצרה מאוד קפצתי לראות מרכז תעסוקה לחרדים, בבני ברק. לחוש. לשמוע. אורו עיניי. מדובר על one-stop-shop לתעסוקת חרדים.

החרדי/ה מגיע. על המקום שומעים את צרכיו ויכולותיו ואז שולחים אותו לאחד מכמה מסלולים: השמה מיידית ללא הכשרה (בדרך כלל בעבודה שאינה מבינה הכנסה גבוהה במיוחד. אך מי שזקוק מיד לעבודה, חייב להסתפק בכך) - הכשרה ואז תעסוקה. יש שם מכינה להשלמת לימודי מתמטיקה/אנגלית, ואז מכללה ללימוד הנדסאות ומקצוע בתוך שנה (החבר'ה בתמונה תלמידי הנדסאות חשמל) - יזמות אישית - הקמת עסק קטן. וזה עובד! אלפי חרדים וחרדיות כבר עברו דרך המרכז המקסים הזה. זכו בחיוך, אהבה, הכשרה ומקצוע מכובד. צריך עכשיו להכפיל זאת פי עשר. מהר. ראש העיר של בני ברק, (היום ח"כ) יעקב אשר הקים את המרכז עם הרבה נשמה, ויש שם צוות מסור ומקצוען. דיברתי עם עשרות תלמידים חרדים, חלקם חיילים, חלקם לא".

בנט מעלה במכתב מספר תובנות:

"1. יש רצון כביר בקרב החרדים לעבוד, להשתלב, להתפרנס בכבוד. לא חסרה מוטיבציה.

2. "אל תתנפלו עלינו. אל תשנאו אותנו" – החרדים חרדים כרגע. מאד. חשים מאוימים מכל עבר. הדגישו שזה עלול להוביל לתופעה הפוכה של "קונכיה", הסתגרות ובריחה מהשתלבות.

3. הם סיפרו לי שהם הצליחו להשלים בגרויות באנגלית/מתמטיקה 3 יחידות בתוך שנה אחת.

4. צרכים מיוחדים – אנחנו עכשיו מבצעים שינוי היסטורי חשוב של שילוב החרדים בעבודה. זה נפלא. אנחנו צריכים לנסות להבין אותם, את צרכיהם המיוחדים, את ה"ראש" שלהם ולסייע להם בתהליך הזה.

5. לא תמיד מה שאנחנו רואים בכנסת מייצג את הציבור החרדי. בסוף, שילוב נכון בצבא ובשוק העבודה מביא לאדם השתלבות, פרנסה וכבוד. במקום לצעוק, דיברנו. 30% מתלמידי כיתה א' הם חרדים. חייבים שינוי. אני רואה בהכנסת החרדים לעבודה - באהבה - כיעד לאומי עליון, ממש עצירת הגרעין האיראני. נעמוד במשימה זו. יחד עם החרדים. יחד עם התעשיינים. יחד עם כל עם ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"