שי פירון: "אסור שמערכת החינוך תעסוק באופן אובססיבי במדידה"

שר החינוך המיועד: "אני בעד מצוינות לימודית אבל היא לא סותרת התמקדות בתחום החינוך לערכים, בבניית אישיות מורכבת המסוגלת להתמודד עם אתגרי המאה ה-21"

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

שר החינוך הנכנס, הרב שי פירון, ממשיך את מדיניות חבריו למפלגה ומצהיר היום בעמוד הפייסבוק שלו על כוונותיו במשרד החינוך. "אני נרגש מההזדמנות להגשים חלום", כתב פירון. "צריך לעסוק בחינוך ולא רק במערכת החינוך: בשינוי חברתי כולל, הנוגע ליחס שבין אדם לאדם, בין אדם לארצו, בין אדם לעמו, בין אדם לשורשיו ואמונתו. ציונות ויהדות, אהבת האדם, ועוד שורה ארוכה של ערכים הינם לחם חוק של השיח החינוכי"

לדברי פירון, "אסור שמערכת החינוך תהיה מערכת העוסקת באופן אובססיבי במדידה: אני בעד מצוינות לימודית אבל היא לא סותרת התמקדות בתחום החינוך לערכים, בבניית אישיות מורכבת המסוגלת להתמודד עם אתגרי המאה ה-21".

לפי ההסכם הקואליציוני בין יש עתיד לליכוד-ביתנו, הממשלה תפעל להעברת תקציב חינוך דיפרנציאלי, כך שתלמידים מרקע מוחלש ייקבלו תקצוב גבוה יותר. פירון כתב כי "חייבים לצמצם פערים: לתת תקווה לילדי הפריפריה. להקצות משאבים לפריחה של צעירים וצעירות שזקוקים לתמיכת המדינה".

הוא התייחס גם למורים והדגיש כי "חייבים להעלות על נס את המורים. לחזק את מעמדם כסוכני שינוי וכמובילי דעה משמעותיים".

פירון התבטא מספר פעמים בעבר נגד מבחני הערכה הרבים שנערכים בבתי הספר ובהם מבחני המיצ"ב. כמו כן, הוא טען מספר פעמים שיש לצמצם את מספר בחינות הבגרות לארבע בלבד.

באחרונה אמר בראיון ל-TheMarker TV כי הוא מתנגד לפרסום תוצאות מבחני המיצ"ב: "הסכנה של הגדלת פערים ויצירת בתי ספר שמונעים ממתכונת של 'כוכב נולד' גדולה מאוד בחינוך. פרסום הנתונים בשום מקום בעולם לא רק שלא הועיל אלא הזיק לחינוך. זה ממש כמו תוכנית ריאליטי".

"זה השפלת ילדים. זו מציאות מטורפת בשם חופש המידע הילדים האלה יכולים לצבור שריטה נפשית לשנים. זה בדיוק מה שאני אומר - בית ספר זה לא סופרמרקט. זה נשמות של ילדים. בתי הספר בישראל צריכים להיות שקופים יותר אבל המדד הזה לא ראוי. הדבר השני, אנחנו צריכים לשבת יחד ולסכם על הדרך שבה יצא הפרסום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?