יד2 דרושים: 90% מהנשים משמיטות מצבן המשפחתי מקו"ח

מקרב הגברים מחפשי העבודה, 40% "בלבד" משמיטים את מצבם המשפחתי מקובץ קורות החיים שלהם. "התופעה רווחת בעיקר אצל נשים, ובעיקר בקרב אמהות צעירות לילדים קטנים"

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

90% מהנשים מעל 30 המחפשות עבודה, משמיטות את מצבן המשפחתי מדף קורות החיים שהן שולחות למעסיקים פוטנציאליים - כך עולה מסקר שערך פורטל הדרושים יד2 ואשר הקיף 500 מחפשי עבודה, נשים וגברים. רבות מהנשים שהשיבו אמרו כי הן אינן מציינות את מצבן המשפחתי, כי הן יודעות שעובדה זו עלולה להפחית את סיכוייהן אף בשלב המוקדם שטרם ראיון העבודה.

לדברי רינת בוגין, מנכ"ל יד2 דרושים, מקרב הגברים מחפשי העבודה, 40% "בלבד" משמיטים את מצבם המשפחתי מקובץ קורות החיים שלהם. "התופעה רווחת בעיקר אצל נשים, ובעיקר בקרב אימהות צעירות לילדים קטנים, המחפשות עבודה וחוששות שהמעסיקים יפסלו את מועמדותן ללא קשר למידת ההתאמה לתפקיד, לניסיון הקודם בעבודה בענף ולמיומנות של המועמדת", היא אמרה.

צילום: דרימסטיים

הסקר לא בדק כמה מעסיקים אינם מושפעים מהמצב המשפחתי של המועמדים בעת קבלת החלטה אם לקלוט אותם לעבודה, אך בוגין מעריכה שרוב המעסיקים מעדיפים לקלוט עובדות ועובדים לא נשואים. "לעובד רווק דרישות כספיות נמוכות יותר לעומת עובד נשוי או אב לילדים ויש לו יותר מוכנות לעבוד בשעות לא שגרתיות ובמשמרות לילה וכן להתנייד לביצוע עבודה באתר מרוחק לעומת עובד שמוטל עליו לפרנס משפחה, ולכן המעסיק סבור שעדיף לו להפלות אותם לטובה לעומת האחרים בקבלה לעבודה", היא אומרת. לדבריה, המועמדים הנשואים לומדים על בשרם את הנטייה הזו של המעסיקים, לאחר שמועמדותם נדחתה פעם אחר פעם בשוק עבודה שנעשה קשה יותר ויותר, ולכן הם נמנעים מראש מציון מצבם המשפחתי.

מהסקר עולה שמעל 80% ממחפשי העבודה המבוגרים יחסית, (ילידי שנות ה-70 או מוקדם יותר), נוטים להשמיט את תאריך הלידה שלהם מקובץ קורות החיים. הללו חוששים שציון גילם יהווה מכשול עבורם בקבלה לעבודה. על פי תשובותיהם של מחפשי עבודה אלה לסקר, הם סבורים כי המעסיק אינו רוצה בהם מאחר שלא ירצה לשלם להם את רשות השכר שהם דורשים. "זו טעות נפוצה של המעסיקים", אמרה בוגין. "רוב המועמדים המבוגרים אינם בעלי דרישות שכר גבוהות יותר מהאחרים ושאיפותיהם להתקדם בתוך החברה צנועות יותר. הם מעוניינים בעבודה עצמה".

30% מהנשאלים, כאשר 80% הן נשים, מוסיפים תמונה לקובץ קורות החיים. לדברי בוגין, הוספת תמונה לקורות החיים נפוצה מאוד במדינות המערב ובשנים האחרונות היא מקובלת יותר גם בישראל, מתוך גישה נכונה שבכך הקבץ הופך ל"אנושי" יותר ומגביר את הסיכוי שיזכה להתייחסות ראויה.

לנוכח הנטייה הגדלה והולכת של מעסיקים לחפש מידע אודות מועמדים באמצעות הרשתות החברתיות, בעיקר בפייסבוק ובלינק אין, 40% מהנשאלים ציינו שבתקופת חיפוש העבודה הם נמנעים מפירסום קטעים אישיים ברשתות, כולל העלאת תמונות וכתיבת פוסטים, מחשש שפירסום דברים אלה ייתפס באופן שלילי או יצור רושם לא רצוי על המועמד. ל-45% מהנשאלים יש פרופיל מקצועי בלינקאין, בעיקר למחפשי עבודה בתפקיד ניהולי בתחומי ההיי טק והשיווק.

עוד עולה מהסקר כי 90% מהנשאלים הודו כי גם לאחר שהתקבלו למקום עבודה חדש, הם אינם ממהרים לסגור את חשבון המשתמש שלהם באתרי הדרושים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה