ייצוג שוויוני באקדמיה? |

גם נשים מפלות סטודנטיות במדעים

אפליית הנשים חדרה לענפי המדעים המדויקים באוניברסיטאות היוקרתיות ■ לא רק גברים מעדיפים גברים, גם נשים מפלות סטודנטיות, אם הן נאבקות על אותו המקום מול סטודנט - כולל בגובה המשכורת

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

באחרונה פירסם קנת' צ'אנג מ"ניו יורק טיימס" תוצאות מחקר מטלטל שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת ייל והוגדר על ידי ננסי הופקינס, פרופסור לביולוגיה במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT), כ"בעל חשיבות יוצאת דופן".

הופקינס מוחה כבר שנים נגד תקרת הזכוכית של נשים בענפי המדעים. בעקבות המחקר היא גילתה כי לתחושת האפליה יש ידיים ורגליים המעוגנות במציאות, גם בתחומים מדעיים.

מדענים מעדיפים סטודנטיםצילום: ניר קפרי

החוקרים מייל ביקשו להבין אם מדענים, אנשים רציונליים בעליל, יהיו מסוגלים להתעלות מעל לדפוסים חברתיים מקובלים ואפליה מגדרית.

לשם כך הם ביצעו ניסוי פשוט: הם יצרו קשר עם פרופסורים במחלקות ביולוגיה, כימיה ופיסיקה בשש אוניברסיטות מחקר יוקרתיות - שלוש פרטיות ושלוש ציבוריות, וביקשו מהם להעניק משוב לטופס מועמדות של בוגר טרי בעל תואר ראשון המחפש משרה כמנהל מעבדה. כל הפרופסורים קיבלו את אותו הטופס, שסיפק רושם של מועמד מבטיח, אך לא יוצא דופן. במחצית מהטפסים הופיע השם "ג'ון" בראש הטופס ובמחצית השם "ג'ניפר".

כ- 30% מהפרופסורים - 127 בסך הכל - מילאו את המשוב לאחר שהתבקשו לא לדבר על המחקר עם עמיתיהם לעבודה, כדי לצמצם את הסיכוי שישוו בין הטפסים ויבינו את מטרת המחקר.

בסולם של 1 עד 7 (7 הגבוה ביותר), קיבל "ג'ון" ציון ממוצע של 4 ליכולתו. הציון של "ג'ניפר", לעומת זאת, היה 3.3. ג'ון קיבל גם עדיפות על פני ג'ניפר כמי שירצו לגייס כעובד, או שישמשו לו מנחה בעבודת מחקר. לא רק ש"ג'ון" נחשב יותר מוכשר ולכן נחשק כעובד, גם המשכורת שהיו מציעים לו היתה גבוהה יותר - 30,328 דולר. המשכורת שהוצעה לג'ניפר היתה רק 26,508 דולר.

"ההטיה לא היתה קשורה לגיל הפרופסורים, מינם, תחום ההוראה או המעמד באקדמיה", אמרה קורין מוס-ראקוזין, פסיכולוגית חברתית וממובילות המחקר. "לא היה אפילו רמז להבדלים בקטגוריות". במלים אחרות, לא רק גברים מעדיפים גברים, גם נשים מפלות סטודנטיות, אם הן נאבקות על אותו המקום מול סטודנט, כולל בגובה המשכורת.

המחקר מחזק את מחקריה של ד"ר ג'וליה בר מהטכניון, שעוסקת כבר שנים בכשל המגדרי בשוק העבודה. בר גילתה כי מנהלות ילחמו באופן מובהק חזק יותר עבור העלאה במשכורת של עובד גבר, אבל יטו להתפשר עבור משכורת של עובדת. "גברים לא מבינים שעדיף להם שיעבדו תחת בוסית מאשר בוס", אומרת בר. "לפחות בכל מה שקשור למשכורת, נשים מרגישות באופן אינטואיטיבי שמלחמה עבור גבר תצליח יותר מאשר עבור אשה".

תוצאות המשוב שהעניקו מדענים למועמדים

תוצאות המחקר מפתיעות לא רק את עולם המדע אלא גם את החוקרים עצמם. "כולנו הופתענו מעוצמת התוצאות - לא רק שהפקולטות לביולוגיה, כימיה ופיסיקה ביטאו את ההטיות האלה, הן היו ברורות ומובחנות", אמרה ג'ו האנדלסמן, פרופסור לביולוגיה מולקולרית בייל והמחברת הראשית של המאמר, שפירסמה האקדמיה הלאומית למדעים.

האנדלסמן ציינה כי מחקרים קודמים הראו הטיות דומות גם בתחומי עיסוק אחרים. אבל כששוחחה עם עמיתיה, רבים השיבו שמדענים יתעלו מעל להטיות כי הוכשרו לנתח נתונים אובייקטיבים באופן רציונלי. "חשבתי שאולי זה נכון ולאנשים שהוכשרו להיות אובייקטיבים יש דרך לחמוק מזה'", אמרה. "אבל אם גם מדענים אינם שונים בעניין הזה מכל קבוצות האוכלוסייה האחרות, זה משהו שעלינו לדעת".

האם מקור האפליה הוא ברשעות או כוונת זדון? לגמרי לא. החוקרים מניחים כי ההטיה המגדרית נפוצה בכלל חלקי האוכלוסייה, מדענים ובכלל, והיא מבטאת השפעות תרבותיות בתת המודע, ולא אפליה מכוונת או גלויה, אבל לפרופ' הופקינס זה לא ממש משנה: "עלבונות קטנים שספגו נשות מדע בקריירה שלהן האטו רבות מהן באקדמיה. אין להן את הביטחון הדרוש להגיע לפסגה. אנשים נוטים לחשוב שהבעיה נעלמה, אבל היא שרירה וקיימת".

-

talihs@themarker.com

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"