הגננות שבות לאיים: נשבית את הגנים לבני 4-3 אחרי החגים

הסתדרות המורים, המייצגת את הגננות בגנים הציבוריים, דורשת מהמדינה לתקצב סייעת נוספת לגנים שבהם ילדים לא גמולים מחיתולים: "אין תנאים להחתלה ולניקיון הילדים"

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

הסתדרות המורים, המייצגת את הגננות בגני הילדים הציבוריים, מאיימת להשבית את הלימודים בגני הילדים לבני שלוש וארבע לאחר החגים.

בספטמבר הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה נגד המדינה, בעקבות יישום חוק חינוך חובה לבני שלוש וארבע, שבעקבותיו נקלטו בגני הילדים עשרות אלפי ילדים בני שלוש ואף צעירים יותר, שחלקם לא נגמלו עדיין מחיתולים. בתחילה איימה ההסתדרות לממש את איומה בשביתה ב-23 בספטמבר, אך החליטה להמתין עד לאחר החגים.

ההסתדרות דורשת מהמדינה לתקצב סייעת נוספת לגני הילדים האלה, כפי שביקשה עוד לפני פתיחת שנת הלימודים. בהסתדרות צפויים לבצע הערכת מצב לאחר החגים ולבחון את תגובות משרד החינוך והרשויות המקומיות לדרישותיהם.

שר החינוך גדעון סער (מימין) ומזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמןצילום: אמיל סלמן

כיום לומדים בכיתת גן לבני שלוש וארבע כ-35 ילדים, עם גננת אחת וסייעת אחת בלבד. העומס הרב על הגננות והסייעות מחריף עוד יותר עקב הצורך לטפל בילדים שחלקם אינם גמולים מחיתולים, ובשל העדר ציוד מתאים כמו שידות החתלה. לטענת הגננות, המצב משבש את יום הלימודים ופוגע בילדים, בסייעות ובהן.

"נוצר מצב בלתי אפשרי בעליל, מה עוד שאין בגני הילדים תנאים יסודיים להחתלה ולניקיון ילדים שעושים את צורכיהם", אמר יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, במכתב ששלח בספטמבר לראשי הרשויות המקומיות, האחראיות על העסקת הסייעות. במכתבו ביקש וסרמן מהרשויות לשבץ סייעת נוספת בגנים ובמימונן. עם זאת, רק רשויות בודדות תיקצבו עד כה תקנים לסייעת נוספת, וברוב המקרים הדבר נעשה לתקופה קצרה עד להשתלבות הילדים בגנים. "אחרי חג הסוכות לא נסכים שהמצב החמור יימשך", התריע וסרמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?