שטייניץ תומך באוניברסיטה באריאל: מבטיח להעביר תקציב

במכתב ששלח שר האוצר לראש מל"ג גדעון סער: "הפיכתו של המרכז לאוניברסיטה של ממש תוכל לתרום לאקדמיה בישראל ולכלכלת ישראל, בד בבד עם חיזוקה של העיר אריאל והישובים שבקרבתה"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

שר האוצר, יובל שטייניץ, תומך בהקמת אוניברסיטה באריאל, ומבטיח לסייע בתקצוב ישירות מתקציב המדינה. במכתב ששלח הערב לשר החינוך, גדעון סער, תחת הכותרת, "תקצוב האוניברסיטה העתידה לקום באריאל", כותב שטייניץ: "כפי שהבהרתי בעבר, אם וכאשר יוכר המרכז ע"י הגופים המוסמכים כאוניברסיטה, בכוונתי להביא לאישור הממשלה, בתיאום עם משרד החינוך, מתווה תקציבי מיוחד שיחל בהקצאת כ-20 מיליון שקל וכ-30 מיליון שקל בשנות התקציב 2013 ו-2014 בהתאמה ויעלה בהדרגה במשך מספר שנים".

במכתב לסער, המשמש גם כראש המל"ג (מועצה להשכלה גבוהה), קובע שטייניץ כי "המרכז האוניברסיטאי באריאל הינו מוסד אקדמי גדול ומכובד המכשיר בכל שנה אלפי סטודנטים במגוון חדש של מקצועות במדעי הרוח, במדעי הטבע ובמדעי החברה. הפיכתו לאוניברסיטה של ממש תוכל לתרום לאקדמיה בישראל ולכלכלת ישראל, בד בבד עם חיזוקה של העיר אריאל והישובים שבקרבתה".

כזכור, לאחרונה הודיעו שבעת ראשי האוניברסיטאות בישראל, חד משמעית, כי הם מתנגדים להפיכת מכללת אריאל לאוניברסיטה, מטענים כלכליים-אקדמאיים. בקרב הקהילה האקדמית בישראל, ובקרב חוגים שונים בחברה הישראלית, יש התנגדות להקמת אוניברסיטה באריאל, בטענה כי היא נמצאת בשטחים כבושים.

לדברי שטייניץ, החלטתו לתמוך כספית בהקמת אוניברסיטה באריאל תואמת "את התחייבות משרד האוצר בסוגית האוניברסיטה באריאל משנת 2005, כפי שנוסחה ע"י שר האוצר לשעבר, מר אהוד אולמרט, במכתבו מה-6.10.2005 לשרת החינוך דאז הגברת לימור לבנת, ליו"ר ות"ת דאז הפרופסור שלמה גרוסמן, ולממונה על התקציבים דאז, מר קובי הבר".

שטייניץ מדגיש במכתבו כי "אני סבור שבמידה ומכתבי זה יקל על הגופים המוסמכים להחליט על הקמת האוניברסיטה השמינית בישראל בעיר אריאל, וזאת לאחר עשרות שנים שבהן לא הוקמה שום אוניברסיטה חדשה בישראל, אזי מדובר במהלך היסטורי שיתרום רבות לאקדמיה בארץ ואף שתהייה לו תרומה חשובה לתרבות, לכלכלה, לחברה ולחיזוקה של העיר אריאל. ברצוני לאחל לאוניברסיטה שבדרך בהצלחה מקרב לב".

מוסדות מכללת אריאל עומדים להחליט על הפיכתה לאוניברסיטה מחר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט