אושרה מועמדותו של ח"כ פרץ להתמודדות בבחירות להסתדרות

מועמדותו של כבל עדיין עומדת בספק בשל אי-תשלום דמי חבר

הערב (ד') אישרה ועדת הבחירות של ההסתדרות כי היא מאמצת את כל המסקנות שהניח בפניה השופט המחוזי בדימוס, דוד בר אופיר, בנושא מועמדותם של עמיר פרץ ואיתן כבל לתפקיד יו"ר ההסתדרות.

כזכור, הודיעה הוועדה לפני כחודש כי נמצאו פגמים קשים ברשימות המתפקדים שהעבירו כבל ופרץ. כדי להקים רשימה להסתדרות יש צורך ב-5,000 מתפקדים כשרים. על פי ועדת הבחירות מצאו בודקים חיצוניים טפסים כפולים, משולשים ומרובעים בשתי הרשימות.

צילום: גיל אליהו

שני המועמדים נקראו לתקן את הטעון תיקון ולפני כשבוע נערך דיון סוער בנושא בפני רשות השיפוט של ההסתדרות במהלכו טען פרץ כי גם אם הטפסים הלא כשרים מנוקים מן הרשימה שכללה 9,000 מתפקדים, עדיין נותרים למעלה מ-5,000 חתימות כשרות. פרץ גם קרא לועדת הבחירות ולעומדת בראשה עו"ד טל קרת להתפטר.

השופט בר אופיר קיבל את טענתו של פרץ והמליץ לוועדה לאשר את מועמדותו. באשר לרשימת איתן כבל, ניתנה לו אורכה נוספת עד 11.4 להגיש רשימה מעודכנת. כשירותו של כבל להגיש מועמדות עומדת בספק ונבדקת עקב אי תשלום דמי חבר להסתדרות מאז שהפך לחבר כנסת, זאת על אף שכבל חבר הסתדרות כבר 30 שנה עדיין נבדקת. בבית המשפט המחוזי נערך אתמול דיון בעניין אך עדיין לא ניתנה תשובה.

כבל כבר הודיע כי אם עמיר פרץ ירוץ כמועמד עצמאי הוא לא יתמודד נגדו, לכן ניתן לצפות כי עם הסרת המכשולים הפרוצדורלים עשוי כבל להסיר עתה את מועמדותו. ממטה פרץ נמסר כי "תרגיליו הכוחניים של עופר עיני להישאר מועמד יחיד לבחירות באמצעות עושי דברו לא צלחו, על אף המנגנון המשומן שהפעיל כדי לחסום את מועמדותו של עמיר".

עוד הוסיפו במטה פרץ, "היום ברור לכל כי מטרתה של כל ההמולה היתה לשרת את האינטרסים הפוליטיים של עופר עיני, ואין הוכחה טובה יותר מאשר אישור המועמדות על בסיס אותם נתונים שהיו לפני שלושה שבועות. אנו דורשים לצרף באופן מיידי משקיף מטעמנו, מאחר ולא ייתכן שהדיונים המתקיימים היום מם בנוכחות אנשי עיני בלבד".

עו"ד איל אלון ועו"ד אילן בומבך, המייצגים את עמיר פרץ אמרו בתגובה כי "אנו שמחים על כך שוועדת הבחירות המרכזית נאלצה לקבל את מועמדותו של עמיר פרץ לתפקיד יו"ר ההסתדרות. לא היינו זקוקים לשלושה שבועות של מחול שדים כדי לגלות בסופו של דבר שעמדתנו התקבלה ללא כל תנאי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?