רגב דוחפת את חוק הג'ובים: "המינויים הפוליטיים יחליפו את שלטון הפקידים"

לפי ההצעה של רגב, שר יוכל למנות אישים המזוהים עמו פוליטית לתפקידי מפתח ■ ההצעה תובא לאישור ועדת השרים לחקיקה בראשון אך צפויה להידחות

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

אף שר ואף חבר כנסת מהליכוד לא באו אתמול לכנס, שאירגנה בכנסת ח"כ מירי רגב מהליכוד, לקידום חוק הג'ובים- יוזמה פרטית שלה לקראת הפריימריס המתקרבים בליכוד. עם זאת, לכנס הגיעו עשרות חברי מרכז של הליכוד המזוהים עם רגב, וגם ח"כ משה (מוץ) מטלון מישראל ביתנו.

לפי ההצעה של רגב, הבאה למחזר הצעות דומות של חברי כנסת מסיעתה, שבינתיים נהפכו לשרים (גדעון סער וגלעד ארדן מהליכוד, בכנסת הקודמת) - שר יוכל למנות בלשכתו אישים המזוהים עמו פוליטית, לתפקידי מפתח, במקום אישים אחרים שכיהנו בלשכה בתקופת השר הקודם. הצעת החוק הפרטית של רגב, הקרויה "חוק המינויים", תונח ביום ראשון הקרוב על שולחנה של ועדת השרים לחקיקה וצפויה להידחות.

ח"כ מירי רגב במחאת הדיור בת"אצילום: מוטי קמחי

לטענת רגב, בארה"ב מקובלים מינויים פוליטיים של בכירים לאחר כל מערכת בחירות על ידי הנבחרים החדשים. חברי המרכז שהשתתפו בכנס אמרו ללא כל היסוס כי יבואו חשבון בפריימריס עם שרים וחברי כנסת שלא יתמכו בהצעת רגב.

בפתח דבריה בכנס אמרה רגב, ספק בפליאה, כי "חברי כנסת לא באו לכנס שלי, מעניין למה. ממה הם מפחדים? לא צריך לפחד מביקורת ולא צריך לחשוש מהתקשורת. לא ייתכן שאנשים טובים וראויים לא יוכלו לקבל משרות רק משום שהם מזוהים פוליטית. כיום קיימים מינויים פוליטיים אך לא באופן שקוף וגלוי. זה בסדר גמור למנות אנשים בעלי זיקה פוליטית, ובתנאי שיש להם את היכולות והכישורים המתאימים. המינויים הפוליטיים יחליפו את שלטון הפקידים. החוק שלי יכשיר את המינויים הפוליטיים".

בתגובה אמר ח"כ מטלון כי "שיטת הפריימריס היא שיטה משחיתה. אנחנו מחויבים להביא את האנשים הטובים ביותר על פי קריטריונים". חברי כנסת מהאופוזיציה הזהירו מניסיון של עמיתיהם מהליכוד לקדם את עצמם באמצעות תפירת ג'ובים לחברי מרכז הליכוד. השר לשעבר יצחק הרצוג (העבודה) אמר כי "החוק יפגע במינהל הציבורי ובעובדי מדינה. המתכונת הקיימת כיום של משרות אמון לכול שר היא הנכונה". ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה) אמר כי, "שיכרון הכוח והשררה חוזר למרכז הליכוד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"

צילומי רחפן מפרץ חיפה

הם חיים על "חבית חומר נפץ", המשקיעים רואים שם פוטנציאל