מנהלים - זה הזמן להתחבר לאשה שבכם

סיכויי ההצלחה של פרויקט עולים באופן דרמטי כשמנהל הפרויקט הוא מנהלת - כך עולה ממחקר שנערך במכון הטכנולוגי חולון ■ הבשורה הטובה: ניהול בסגנון נשי - כלומר, משתף ודמוקרטי - יכול להיות מאומץ גם על ידי גברים

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

>> המושגים "ניהול גברי" ו"ניהול נשי", יקפיצו מן הסתם מנהלים משני המינים מהכיסא. בעידן שבו נושא השוויון הוא חלק חשוב בהשיח הארגוני ובכלל, נדמה כי הגיעה זמנה של הפרדה מסוג זה לעבור מן העולם.

גילויי הכעס הצפויים מוקדמים מדי: אם בעבר חילק המחקר האקדמי תכונות ניהול שונות לשני המינים, מתוך הנחה שנשים תמיד ינהלו ב"סגנון נשי", בעוד שגברים תמיד ב"סגנון גברי", הרי שכיום ברור שנשים יכולות לנהל באופן "גברי" לגמרי - סמכותי, היררכיה וקשוח, בעוד שלא מעט גברים מאמצים סגנון ניהול נשי דמוקרטי ומשתף.

קירה רזצ'יקוב (מימין), ענת חן-שפי, וד"ר ורד הולצמן

פרויקט הגמר של קירה רזצ'יקוב וענת חן-שפי, סטודנטיות לניהול טכנולוגיה מהמכון הטכנולוגי (HIT) בחולון, בהנחיית ד"ר ורד הולצמן, מביא בשורה מעניינת: שימוש בתכונות המיוחסות לניהול נשי מעלה באופן דרמטי את סיכויי הפרויקט להצליח.

הכל התחיל כשהשתיים, שהתמחו בניהול פרויקטים, ביקשו לבדוק האם קיים קשר בין סגנון ניהול הפרויקט למידת הצלחתו. לשם כך יצרו מדגם בן 151 מנהלי פרויקטים שונים. מאחר שתעשיית ההיי-טק מאופיינת בשימוש במודל הפרויקטים, ורוב התעשיות האחרות לא, היו רוב הנבדקים אנשי טכנולוגיה. בשלב זה נתקלו השתיים בבעיה: למרות מאמצים רבים שהשקיעו בחיפוש אחרי מספר שווה, או לפחות דומה, של נשים מנהלות, העלו חרס בידן.

המדגם הסופי כלל 108 גברים (71.5%) ו-43 נשים (28.5%) בלבד. המספרים לא מפתיעים את המנחה ד"ר הולצמן, דקאן יזמות אקדמית במכללה וחברת הנהלה בעמותה לניהול פרויקטים בישראל. "אין בשום מקום נתונים על מספר גברים ונשים מנהלי פרויקטים", היא אומרת. "אבל לכל מי שנמצא בתחום ופועל בתוכו ברור שמספר הנשים עדיין קטן. הסיבה שמספר הנשים במחקר הוא פחות מ-30% נובעת מהעובדה שזה כנראה מספרן כרגע בתחום מנהלי הפרויקטים".

הולצמן מקווה כי מספר המנהלות בתעשייה יעלה בהתאמה למספרן העולה של הסטודנטיות הלומדות ניהול פרויקטים. במחלקה שבראשה עומדת הולצמן עלה מספרן של הסטודנטיות בעשור האחרון מ-30% ל-40% ויותר.

האם אתה מתגמל או מעצב?

את המחקר עשו שתי הסטודנטיות בצורה של שאלון ארוך שעליו התבקשו הנבדקים לענות. השאלון התמקד בשלוש קטגוריות. בראשונה התבקשו המשתתפים להגדיר את סגנון המנהיגות האישי שלהם, כשהם בוחרים בין ה"סגנון המתגמל" - מנהל שמניע את עובדיו בשיטת המקל והגזר על פי ביצועיהם, או ה"סגנון המעצב", כאשר המנהל פועל בשיתוף כשהוא מפעיל כריזמה, התחשבות ועבודת צוות.

בשלב השני התבקשו הנשאלים לסמן תכונות מנהיגות המאפיינות אותם ומוגדרות כנשיות (אכפתיות, האצלת סמכויות, הקשבה) או גבריות (אנרגטיות, מיקוד מטרה, כוחניות). בשלב השלישי התבקשו המשתתפים לדרג ביושר את מידת ההצלחה של הפרויקטים שאותם ניהלו באחרונה, על פי שורה של פרמטרים ובהם הצלחה כלכלית, עמידה בלוחות זמנים, עמידה במטרות היעד ועוד.

עוצמת התוצאות הפתיעה את עורכות המחקר, כמו גם את מי שהנחתה אותם. באופן חד משמעי התברר כי רמת המתאם בין סגנון הניהול המעצב, או במלים אחרות - הנשי, לבין הצלחת הפרויקט, היא גבוהה מאוד. גם רמת המובהקות של הנתונים התגלתה כגבוהה, מה שאומר שרמת הטעות הסטטיסטית היא נמוכה.

"השורה התחתונה ברורה", אומרת הולצמן. "התנהלות שמוגדרת כנשית עוזרת להצלחת הפרויקט. מנהל או מנהלת שבוחרים לעצמם סגנון ניהול מעצב שמבוסס על שיתוף, התחשבות, כריזמה ותמריץ אינטלקטואלי, שאינו מטיל הוראות מגבוה אלא יוצר אווירה טובה של עבודת צוות, יצליח להגיע ליעדיו באופן מהיר ונכון יותר, בעוד שמנהל בעל סגנון צבאי יותר, היררכי וקשוח, עלול להצליח פחות".

ראיתם הבדלים בין התנהלות של גברים לנשים במחקר? נשים אכן פועלות בסגנון נשי יותר?

"לצערי, בגלל מספרן המועט של המשתתפות היה לנו קשה להגיע למסקנות בתחום הזה. ברור, עם זאת, כי ניהול נשי אינו לנשים בלבד".

המחקר בדק בין היתר תכונות, ותכונות זה דבר שבעיקר נולדים אתו.

"קשה לאמץ תכונות שאין לך, אבל אפשר בהחלט לשנות סגנון ניהול על ידי אימוץ עקרונות שונים מאלה שלהם הורגלת בעבר.

"קשה לייצר פתאום כריזמה שלא היתה שם או אמפטיה, אבל אפשר לנהל בצורה יותר שיתופית, מקשיבה ומקבלת. מודעות לנושא מאוד עוזרת להתאמת הסגנון לאופן הניהול שמוכח כיעיל יותר במאה ה-21".

tali.hs@themarker.com

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"