המחיר של שילוב חרדים באקדמיה: 180 מיליון שקל

כ-180 מיליון שקל מתוך תקציב ההשכלה הגבוהה בחמש השנים הקרובות יושקעו בהנגשת מערכת ההשכלה הגבוהה לציבור החרדי ■ מוסדות שירצו להשתתף יצטרכו להקים כיתות נפרדות לנשים ולגברים

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

כ-180 מיליון שקל מתוך תקציב ההשכלה הגבוהה בחמש השנים הקרובות יושקעו בהנגשת מערכת ההשכלה הגבוהה לציבור החרדי, על מנת לעודד את החרדים להשתלב בהשכלה ובתעסוקה. המועצה להשכלה גבוהה אישרה היום את התכנית במטרה לאפשר "לכל חרדי המעוניין בכך לרכוש מקצוע אקדמי ברמה גבוהה לצד שמירה על אורחות חייו, תפיסותיו ואמנותיו".

לפי התכנית, המל"ג תעודד את מוסדות ההשכלה הגבוהה להקים מסגרות המותאמות לצרכים הייחודיים של האוכלוסייה החרדית, ויתמקדו במקצועות יישומיים במגזר. כך, מוסד אקדמי שישתלב בתכנית יפעל להקמת כיתות המיועדות למגזר החרדי, בהן יש הפרדה בין גברים לנשים. במקביל, המל"ג יחזק את תקציבי המכללות המיועדות לחרדים בירושלים ובבני ברק, כדי לאפשר להן לקלוט סטודנטים נוספים.

המועצה פירסמה שהתכנית מבוססת על "כבוד הדדי והכרה במאפיינים הייחודיים של המגזר החרדי, הקפדה על רמה אקדמית גבוהה ובחירת מקצועות מוטי תעסוקה". במל"ג מקוים שהתכנית תוכל לפתור את החסמים המונעים מהחרדים להשתלב באופן נרחב במערכת ההשכלה הגבוהה, כמו פערי ידע והרגלי לימוד, קשיים כלכליים, והסתגלות למאפייני שוק העבודה.

צילום: דניאל בר און

בשנת הלימודים הקודמת (תשע"א) למדו במוסדות ההשכלה הגבוהה כ-6,000 סטודנטים חרדים, מתוכם כ-3,500 נשים. יותר ממחצית מהסטודנטים החרדים לומדים במוסדות שאינם מתוקצבים על ידי המדינה כמו הקמפוס החרדי של מכללת קרית אונו, שמקיים בין היתר לימודים לתואר במשפטים לציבור החרדי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"