אושרה מועמדות דוד ארצי לראשות התאחדות התעשיינים

בבחירות ב-1 בינואר יתמודד מול צבי אורן ■ ארצי הציג את עצמו כיו"ר דירקטוריון, אך במועצת התעשיינים טענו כי אינו רשום ככזה ■ בוררות קבעה כי הוא רשאי להתמודד

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

שופט בית המשפט העליון בדימוס, תיאודור אור, פסק היום (ה') שדוד ארצי כשיר להתמודד לתפקיד נשיא התאחדות התעשיינים. עוד קבע אור כי אפשר לקיים את הבחירות לנשיא ההתאחדות ב-1 בינואר הקרוב.

ארצי, יו"ר הדירקטוריון של חברת אופק עיבוד שבבי, מתמודד על התפקיד מול צבי אורן, שהוא מנכ"ל חברת עמית לתעשיה המקומית. הנשיא הנוכחי של ההתאחדות, שרגא ברוש, יסיים בסוף החודש תקופת כהונה בת 7 שנים.

שרגא ברוש

הבחירות לנשיאות התאחדות התעשיינים עמדו בשבועות האחרונים בספק, בעקבות החלטת הוועדה המכינה את הבחירות מטעם ההתאחדות, לפי ארצי אינו כשיר להתמודד על כהונת הנשיא. הוועדה קבעה כי התמודדותו של ארצי עומדת בניגוד לתקנון ההתאחדות, לפיו על ארצי לכהן כיושב ראש דירקטוריון של חברה.

ארצי אמנם הציג את עצמו כיו"ר דירקטוריון, אך חברי מועצת התעשיינים טענו כי מבדיקה שערכו עולה כי אינו רשום כיו"ר הדירקטוריון ברשת החברות. בעקבות זאת החליטה ההתאחדות לפסול את מועמדותו - במקביל הוצע לו לפנות לבוררות.

ארצי שזעם על ההחלטה, סירב תחילה לבוררות ותבע את ההתאחדות לבית המשפט המחוזי מרכז בפתח תקווה, באמצעות משרד עוה"ד צברי יובל. לטענתו, הוא דירקטור באופק עיבוד שבבי ובנוסף הוא בעל מניות בחברה.

לטענתו, מחמת טעות, עובדות אלה לא דווחו לרשם החברות. עוד טען כי ההתאחדות פוגעת בזכותו הדמוקרטית להיבחר לנשיא ובכך היא מיטיבה עם אורן שיוכל להתמנות לכהונה מבלי שיצטרך להתמודד.

בית המשפט העביר את המחלוקת לבוררות. בשבוע האחרון שמע אור את עמדותיהם של ארצי ושל ההתאחדות והיום פירסם פסק בוררות לא מנומק, לפיו יש לאפשר לארצי להמשיך ולהתמודד על תפקיד הנשיא. השופט מסר כי ימסור את נימוקיו במועד מאוחר יותר.

התאחדות התעשיינים, שהפסידה במערכה בניסיונה לפסול את מועמדותו של ארצי, מסרה שהיא מכבדת את החלטת השופט אור "על כך שפעל לסיום סאגה ארוכה". ארצי הגיב: "השופט אור החזיר היום לתעשיינים את חופש הבחירה ועצר את הדיקטטורה". אורן מסר: "אני מכבד את החלטת השופט אור ומברך על קיומו של הליך בחירות דמוקרטי, כפי שראוי שיתקיים. עם זאת אני סבור שרק תעשיין פעיל יוביל את התאחדות התעשיינים להישגים ולכן לאחר שאבחר אפעל לשינוי התקנון כך שלהבא יוכלו להתמודד על התפקיד רק תעשיינים פעילים".

דוד ארצי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008