רק המעסיקים צריכים חופשת לידה גמישה

מי אמר שאשה באמת רוצה לשבת בבית 14 שבועות בין חיתולים ופדים להנקה?

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

>> מדהים לפעמים לגלות כיצד נשים יורות לעצמן ישר ברגל. שנים חלפו עד שהצליחו חברות כנסת חרוצות להאריך את חופשת הלידה בתשלום מ-12 שבועות ל-14 שבועות (עם אפשרות להאריכה ללא תשלום לשישה חודשים), והנה באה יוזמה חדשה של עמותת נטע, שפועלת - כמה אירוני - לקידום ולהעצמת נשים, ומציעה את ההפך בדיוק: לאפשר לנשים לקצר את חופשת הלידה שלהן.

מי אמר שאשה באמת רוצה לשבת בבית 14 שבועות בין חיתולים ופדים להנקה? שואלים בנטע, ובצדק. הרי לכולנו יש חברה אחת, וורקוהולית ומבוהלת, שהחשש שמישהו יגיע למסקנה שאפשר גם בלעדיה הריץ אותה מחדר הלידה היישר אל המשרד. למה לא לתמוך בה?

הנה למה לא: במדינת ישראל, אשה שיצאה לחופשת לידה מקבלת את משכורתה מן הביטוח הלאומי. מכיוון שכך, אסור לה לשוב לעבודה ולקבל משכורת כפולה. אשה שנמאס לה מהפליטות ומשתוקקת לחזור אל הסטילטו יכולה לעלות לוועדת חריגים של הביטוח הלאומי, לקבל אישור מיוחד, לוותר על זכויותיה ולשוב למשרתה כעובדת מן המניין.

בודדות אכן מנצלות את האפשרות, אחרות חוזרות למשרד בגניבה ומקבלות את השכר (ולפעמים אפילו זה לא) רק בתום החופשה הרשמית, אף שמדובר בעבירה על החוק. מרבית הנשים העובדות בישראל מנצלות את זכותן להיות עם הרך הנולד. עכשיו באות נשות נטע ומבקשות להקל עליהן לשוב קודם. 'חופשת לידה גמישה' נקרא הרעיון.

לכאורה צעד פמיניסטי מובהק - לא המדינה מחליטה מה טוב לאישה הבודדת, אלא היא עצמה. למעשה, נטע מגשימה את חלומו של כל מעסיק. אם עד כה אסור היה לו, גם ברגעים קשים במיוחד, לבקש מהיולדת הטרייה לשוב למשרד, הרי שמעכשיו הוא יוכל גם יוכל. "למה שלא תיקחי חופשת לידה גמישה?", ישאל הערמומי, שטובת עובדיו חשובה בעיניו הרבה פחות מטובת העסק. מה היא תגיד לו? לא? ואיך תדאג שהסירוב לא ייזכר לה לנצח ויתנקם בה בעתיד הלא רחוק? היולדת שעד עתה היתה מוגנת מבקשות מן הסוג הזה, נהפכת באחת לחשופה.

לא קלים חייה של אם עובדת. גם כך היא נדרשת לג'נגל ללא הרף בין שלל חובותיה, לדאוג לילדים ולבית ובה בעת לעמוד בגבורה בדרישות המשרה. רק בסיטואציה אחת ויחידה בתוך מערכת היחסים המורכבת בין עובד ומעביד, המעסיק לא יכול לנהל משא ומתן מכל סוג שהוא - אחרי חופשת הלידה. לכן יתכבדו המעטות שאצה להן דרכן לשוב אל הקריירה ולא יסכנו את האפשרות הנתונה בידי הרבות ליהנות מחופשת לידה שלווה. לשאלה מי צריך חופשת לידה גמישה יש רק תשובה אחת. המעסיקים. אל תיתנו להם אותה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?