אורית פרקש-הכהן מונתה ליו"רית הזמנית של רשות החשמל

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

<< כמעט חודש לאחר שרשות החשמל תיפקדה ללא יושב ראש - מונתה אתמול עו"ד אורית פרקש-הכהן ליו"רית הזמנית של הרשות.

בתום הליך התדיינות ממושך בין לשכות שרי התשתיות והאוצר, סוכם על מינויה של פרקש-הכהן, המכהנת כיועצת המשפטית של הרשות מ-2003. פרקש-הכהן תכהן כיושבת ראש הרשות לתקופה של שלושה חודשים, או עד לבחירתו של יו"ר קבוע. היא תחליף בתפקיד את אמנון שפירה, שפרש בתחילת החודש מתפקידו בתום ארבע שנות כהונה. זאת, לאחר שמשרד התשתיות כשל במינוי אחד מעובדיו לתפקיד היו"ר הזמני.

פרקש-הכהן, 40, תושבת ירושלים ואם לארבעה, נחשבת לאחת הדמויות המקצועיות המוערכות במשק החשמל בישראל. בין היתר, היא היתה שותפה דומיננטית לקידום הרגולציה לייצור חשמל פרטי במשק.

פרקש-הכהן הגיעה לרשות החשמל לאחר שעמדה משך חמש שנים בראש צוות ליטיגציה ברשות להגבלים עסקיים. היא בוגרת לימודי תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד, במסגרת קרן וקסנר.

פרקש-הכהן מתמודדת בימים אלה לצד 11 מועמדים נוספים במכרז לתפקיד יו"ר הרשות - שנסגר כבר בחודש אפריל השנה. ואולם ועדת האיתור לתפקיד לא התכנסה במשך חודשים בשל עיכובים במינוי נציגיה ובשל פרישת שניים מחבריה בשבועות האחרונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו