מסתמן: חופשות הלימודים יוארכו השנה; החופש הגדול יקוצר בשנה הבאה

מנכ"ל משרד התיירות למשרד החינוך: האריכו את שנת הלימודים במקום לקצר החופשה

חופשות החגים בשנת הלימודים הקרובה (תשע"ב) יוארכו בחמישה ימים בתמורה לקיצור החופש הגדול הבא - כך עולה מהדיונים בין משרד החינוך לארגוני המורים ומשרד התמ"ת. ההחלטה בנושא צפויה להתקבל בימים הקרובים.

בחודש שעבר הוחלט במשרד החינוך על קיצור החופש הגדול כבר השנה כדי לקיים רצף לימודי סביר בין תחילת הלימודים ליציאה לחגים בחודש ספטמבר. ההחלטה, שעוררה ביקורת בציבור, נדחתה בשנה בשל השגות הסתדרות המורים.

שנת הלימודים הבאה תפתח כרגיל ב-1 בספטמבר אך חופשות התלמידים במהלך השנה יוארכו בחמישה ימים: לחופשת סוכות יתווספו שלושה ימים, וחופשות פסח וחנוכה יוארכו כל אחת ביום, כך ששנת הלימודים הקרובה תהיה קצרה יותר. החופש הגדול הבא, באוגוסט 2012 יקוצר בחמישה ימים ושנת הלימודים שתפתח אחריו תתנהל בדומה לשנת הלימודים הבאה, עם חופשות ארוכות יותר בסוכות, חנוכה ופסח.

ההחלטה להאריך את החופשות החל משנת הלימודים הקרובה התקבלה בשל הסכמי העבודה של המשרד עם המורים, שמנעו את קיצור החופש הגדול כבר השנה. על פי ההסכמים, המורים זכאים ל-60 ימי חופש בכל שנה. אם קיצור החופש היה יוצא לפועל השנה, היו נמנעים מהם חמישה ימי חופשה בשנת 2011. ההחלטה הנוכחית תאפשר מתן ימי החופשה במהלך השנת הלימודים, כך שהמורים לא ייפגעו מקיצור החופש בחודשי הקיץ. על פי הערכות הסתדרות המורים, אם קיצור החופש הגדול היה מתבצע השנה היה צורך לפצות את המורים בכ-250-500 מיליון שקל על אובדן ימי החופשה.

כעת מסתמן כי ארגוני המורים תומכים בהחלטה. בנוסף, משרד החינוך פנה למשרד התמ"ת כדי להחיל את קיצור החופש גם על מעונות הילדים הנמצאים באחריות התמ"ת.

בתוך כך, מנכ"ל משרד התיירות נועז בר ניר, פנה בימים האחרונים אל מנכ"ל משרד החינוך שמשון שושני, בבקשה לבחון הארכת שנת הלימודים על חשבון קיצור החופשה המתוכנן.

במכתבו כתב בר ניר כי קיצור החופשה הנו צעד חשוב וציין כי הנושא ומשמעויותיו נבחנו גם במשרד התיירות. נוכח הבדיקה מציע המשרד חלופה לפיה תוארך שנת הלימודים עד ל-7 ביולי במקום ה-1 בו ולסיימה, כנהוג, ב-31 באוגוסט.

"עונת הקיץ בתיירות בכללה", ציין בר ניר, "מאופיינת בתפוסות ממוצעות במהלך חודש יולי ובתפוסות מלאות וביקושים גבוהים בחודש אוגוסט, זאת בשל תקופת בין הזמנים. בתקופת בין הזמנים - מי"ז בתמוז ועד ט' באב, הציבור הדתי והחרדי לא יוצא לחופשות ודוחה אותן לתקופה שלאחר מכן, החלה בסופו של אוגוסט, אז חל גידול משמעותי בביקושים לתיירות בישראל".

במטרה לחזק את תיירות הפנים ולסייע לתעשיית התיירות ולמועסקים בה וכך גם למשק לנצל ביקושים אלו, אומר בר ניר, הארכת שנת הלימודים במהלך חודש יולי, במקום קיצור חודש אוגוסט, תשאיר את הביקושים ותשפר משמעותית את התועלת הכלכלית למשק. לדבריו, עתה, שהקיצור קיבל את אישור של כל הגורמים, "יש בהחלט מקום לבחון כיצד ניתן לנצל החלטה חשובה זו לטובת המשק כולו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"