40 הצעירים המבטיחים 2010 - משרתי הציבור

מגזין TheMarker
מגזין TheMarker

ד"ר רן בליצר
מונע מחלות לפני הופעתן

תפקיד: מנהל מחלקת תכנון מדיניות הבריאות ומכון המחקר של שירותי בריאות כללית
גיל: 35
מצב משפחתי: נשוי + 2

רזומה: לאחר שסיים בהצטיינות לימודי רפואה כעתודאי היה בליצר רופא גדודי בשיריון והתקדם עם השנים לתפקיד ראש מדור אפידמיולוגיה בחיל הרפואה. במקביל הספיק להשלים התמחות ותואר שני בבריאות הציבור ובאפידמיולוגיה, ותואר שלישי נוסף בניהול מערכות בריאות. לאחר השחרור עבר לשירותי בריאות כללית וכן שימש מרצה בכיר באוניברסיטת בן גוריון ויועץ למשרד הבריאות בנושא של התמודדות עם מגפות. בליצר הוא גם חוקר נמרץ: עד היום פירסם יותר מ-80 מאמרים וזכה ביותר מ-30 מענקי מחקר. בשירותי בריאות כללית, המבטחת יותר ממחצית מתושבי ישראל, הוא מוביל פרויקטים בתחום מדיניות הבריאות שעשויים להשפיע על בריאותם של מאות אלפים. כך למשל, הוביל את התוכנית האסטרטגית של הקופה לצמצום פערים בבריאות, וכן פיתוח של כלים ממוחשבים לזיהוי הסיכון האישי של מטופל למחלה עתידית כדי למנוע אותה עוד לפני הופעתה. בחודשים האחרונים הוא מקים את מכון המחקר החדש של הכללית.

המודל שלי: "ההורים שלי, שהשכילו לשלב קריירה מצליחה עם זוגיות טובה והשקעה ללא גבול בילדים".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "בתפקיד מפתח במערכת הבריאות הישראלית".

ועוד משהו: בשיא בהלת שפעת החזירים התראיין ביום אחד לשלושת הערוצים המרכזיים, לשבע תחנות רדיו ולשלושה עיתונים יומיים.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: בליצר הוא בריאות 2.0: צעיר, טכנולוגי מאוד ומצויד בהשכלה יוקרתית ובברק המחקרי השמור למעטים. מעבר לכך, הוא נחשב כבר היום לאיש מקצוע מוערך שעמדתו מאומצת על ידי מקבלי ההחלטות בלי היסוס, ולמומחה בכלכלת בריאות שמיטיב לעשות את החיבור בין השיקול הבריאותי והמגבלות התקציביות. גם הכריזמה שלו לא תפריע לו להתברג בעתיד הלא רחוק לתפקיד ניהולי בכיר במערכת הבריאות.

ג'קי ברקאי
המורעל שהפך לאימת הצבא

תפקיד: רכז תקציב הביטחון באגף התקציבים במשרד האוצר
גיל: 37
מצב משפחתי: נשוי + 2

רזומה: ברקאי היה מ"פ בצנחנים ובוגר תואר ראשון ותואר שני בכלכלה. מאז סיום הלימודים עובד באגף התקציבים במשרד האוצר. טיפל בנושאי התמ"ת, פיקוד העורף והתעשיות הביטחוניות. בשנים האחרונות אחראי על תקציב הביטחון.

המודל שלי: ראש האגף הקודם קובי הבר, "בגלל שהוא איש צנוע, מקצועי, שיודע להתנהל עם אנשים היטב". המודל השני הוא אל"מ דרור ויינברג ז"ל, שנהרג כשהיה מח"ט חברון. "הוא היה המג"ד שלי בצנחנים, ולא יכולתי שלא להעריץ את דרך העבודה שלו - צנוע, ערכי, מוביל אנשים, מנהיג".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "אולי במגזר הציבורי, אולי סמנכ"ל בחברה עסקית".

ועוד משהו: תריאטלוניסט וחובב ספורט אקסטרים, כולל צניחות חופשיות, בנג'י וצלילות.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: ברקאי הוא כנראה המורעל שהכי מאיים היום על הצבא. כסמג"ד בחטיבת צנחנים הוא מבלה 60 יום בשנה בשירות מילואים. במקביל, הוא זה שהוביל בעוז את המאבק לקיצוץ התוספת לתקציב הביטחון, וריכז את המאבק העיקש על העלאת גיל הפרישה של אנשי הקבע. בשני המהלכים הוא נחל ניצחון: תקציב הביטחון הוקטן ב-2.7 מיליארד שקל וגיל הפרישה הועלה ל-50. צריך להיות איש מקצוע ערכי במיוחד ומקצועי במיוחד, כדי להצליח לשלב בין האמונה בצבא לבין היכולת לצאת נגד עמדותיו. ברקאי עמד במשימה בכבוד.

רוביק דנילוביץ'
רץ למרחקים ארוכים

תפקיד: ראש עיריית באר שבע
גיל: 39
מצב משפחתי: רווק

רזומה: בשנת 1996 הצטרף רוביק דנילוביץ', שנולד בשיכון ג' בבאר שבע, למפלגת העבודה ושנתיים לאחר מכן פנה ליעקב טרנר בבקשה שיתמודד על ראשות העיר. לאחר זכייתו ב-1998 מינה טרנר את דנילוביץ' לסגנו, כשהיה בן 27 בלבד. עשר שנים לאחר מכן הוא זכה בבחירות בתפקיד הבכיר ביותר באחת הערים הגדולות בישראל, בתום מאבק מתוקשר בינו לטרנר, שכונה אביו הרוחני. כיום, שנה לפני גיל 40, מוטלת על דנילוביץ' האחריות הכבדה לגורלה של באר שבע. החלטותיו ישפיעו בעקיפין על איכות חייהם של כל תושבי הפריפריה הדרומית בישראל.

המודל שלי: "דוד בן גוריון. המנהיג הגדול מכולם, שקיבל הכרעות היסטוריות מורכבות באומץ רב ונחישות. הוא המודל לחיקוי בכל הקשור לקבלת החלטות, חזון, אומץ, נחישות וצניעות".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "אם הציבור ימשיך לתת בי את אמונו, אמשיך בתפקידי בבאר שבע. מבחינתי, באר שבע היא מפעל חיים ואני רואה בה אתגר גדול. אין לי בשלב זה שאיפות במישור הלאומי. לדעתי, בתוך שני עשורים הדרום יהיה המטרופולין האיכותי והאטרקטיבי ביותר בישראל".

ועוד משהו: לפני כניסתו לפוליטיקה היה שחקן כדורגל בקבוצת הנוער של הפועל באר שבע.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: דנילוביץ' הוא אחד מראשי הערים הבודדים השוקד על תוכנית פעולה ארוכת טווח ורב שנתית לעיר. זו כוללת נושאים רבים, בהם קידום ביצוע תוכניות התעבורה אל העיר, מעבר צה"ל לנגב והשלמת הקמת פארק ההיי-טק. התוכניות של דנילוביץ' כוללות גם את מיתוג העיר המדברית כ"עיר המים" של ישראל, באמצעות עיצוב מחדש של המרחבים הציבוריים בה והקמת גנים ציבוריים ומזרקות שיעשו שימוש במים ממוחזרים המופקים בעיר; השקעה בחינוך ובתרבות; שיקום העיר העתיקה (והמוזנחת); והקמת שתי שכונות חדשות. השאיפות הגבוהות, האמביציה, הפעלתנות והכריזמתיות יסייעו לו להגשים את החזון ארוך טווח.

ליעמי ויסמן
שחקן חזק בענף לוהט

תפקיד: סמנכ"ל כספים, חברת נתיבי גז לישראל
גיל: 34
מצב משפחתי: נשוי + 2

רזומה: ויסמן גדל בכפר סבא, שירת בחיל האוויר ואת דרכו בחייו הבוגרים החל דווקא בפתיחת עסק לשירותי ניקיון עם חבר מילדות. בתום כמה חודשי עבודה רשמו השניים אקזיט ובכסף מימנו טיול ממושך בחו"ל. כשחזר לישראל למד ויסמן ראיית חשבון במכללה למינהל בראשון לציון ותואר שני במינהל עסקים עם התמחות במימון. אל משרד האוצר הגיע בגיל 29 ושימש רפרנט אנרגיה ומים באגף החשב הכללי. לאחר שנה קיבל לידיו גם את תחום התקשורת וב-2007 מונה לרכז אנרגיה, פנים וחקלאות. בשנתיים האחרונות היה לרוח החיה מאחורי כתיבת המכרזים הבינלאומיים להקמת תחנות הכוח הסולריות באשלים שבנגב, והמכרז להקמת מתקן יבוא הגז הטבעי הנוזלי ואף עמד מאחורי מיזם המימון החיצוני לתוכניות ההבראה של הרשויות המקומיות. במאי האחרון גבר על כ-100 מתמודדים במרוץ לתפקיד סמנכ"ל הכספים של חברת נתיבי גז הממשלתית.

המודל שלי: "אני משתדל ללמוד ולקחת משהו חיובי מכל מי שאני עובד אתו או מולו, אבל את העצות הטובות ביותר אני מקבל מאשתי, רחל".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "בתפקיד ניהולי במשק האנרגיה. מקווה שבתפקיד הזה תהיה גם תרומה לכלל הציבור".

ועוד משהו: אוהד שרוף של הפועל כפר סבא וחובב שחמט.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: ענף האנרגיה הפך בשנה האחרונה לדומיננטי במשק הישראלי, וימשוך אליו בשנים הקרובות שחקנים חדשים והון רב. אלה שהתמקצעו בצד הרגולטורי של הענף, כמו ויסמן, צפויים להפוך לסחורה חמה.

גיל שבתאי
כוח גדול ומטען כבד

תפקיד: סגן בכיר לחשב הכללי ומנהל חטיבת תשתיות ופרויקטים
גיל: 36
מצב משפחתי: רווק

רזומה: שבתאי הוא הדמות המשפיעה ביותר כיום על הפרויקטים בתחום האנרגיה ובתחום התחבורה בישראל. הוא נולד בבריטניה, גדל בתל אביב ושירת בצנחנים. לאחר השחרור למד כלכלה ומינהל עסקים באוניברסיטה העברית. במקביל ללימודי MBA התקבל לעבודה כרפרנט וכרכז משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות באגף החשב הכללי במשרד האוצר. ב-2004 נקטף בידי החשב הכללי ירון זליכה, לתפקיד עוזרו האישי, ובתום שלוש שנים לצדו של החשכ"ל הדומיננטי קודם שבתאי לתפקיד סגן בכיר לחשכ"ל בתחומי המים, התקשורת, מינהל מקרקעי ישראל ואיכות הסביבה. בתחילת 2010 קיבל שבתאי לידיו את ניהול כלל חטיבת התשתיות והפרויקטים באגף. במשך שנים אלה ליווה שבתאי שורת מהפכות בתעשייה הצבאית וכן הוביל את הסגירות הפיננסיות של מתקני ההתפלה. בימים אלה אחראי שבתאי על כלל פרויקטי הזכיינות של המדינה.

המודל שלי: "ההורים שלי - שהקנו לי ערכים, וכל אחד מן המנהלים המצוינים שעבדתי לצדם. למדתי מכולם".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "בתפקיד כלכלי שיהיה לא פחות מעניין ומאתגר מזה שאני עושה היום".

ועוד משהו: מקפיד על שירות מילואים בצנחנים. מבלה בקביעות את סופי השבוע עם אחייניו בתל אביב.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: שבתאי הוא אחרון דור החשבים שצמחו בעשור החולף בתקופת תור הזהב של אגף החשב הכללי באוצר. מבט חטוף ברשימת הפרויקטים שעליהם הוא חולש ילמד איזה כוח הוא אוצר כיום בידיו - ומה נדיר יהיה המטען שיישא בהמשך עתידו המקצועי.

דנה נויפלד
לא נרתעת לחרוג מהקונסנזוס

תפקיד: רפרנטית תקשורת, משרד היועץ המשפטי לממשלה
גיל: 33
מצב משפחתי: רווקה

רזומה: לאחר שנויפלד סיימה שני תאררים במשפטים וסטאז' במשרד עורכי הדין ש.הורביץ, היא הצטרפה ב-2005 למשרד המשפטים. תחילה עבדה במשרד המשפטים תחת המשנה ליועץ המשפטי, דידי לחמן-מסר, וכיום תחת מחליפה, אבי ליכט. במסגרת תפקידה כחברה בוועדת מרדכי התבלטה נויפלד בעמדה שהציגה במארס 2009: שלא כמו המלצת שאר חברי הוועדה, היא התנגדה למעבר משיטה של זיכיונות לשיטה של רישיונות בתחום השידורים. טענתה היתה שלמעבר כזה יהיו השפעות שליליות על איכות הטלוויזיה בישראל. על אפו וחמתו של שר התקשורת דאז, אריאל אטיאס, נוסף לדו"ח הוועדה מסמך בדעת מיעוט בחתימתה של נויפלד. מאז שמה של נויפלד קשור בעיקר לתחום השידורים: היא חברה במועצת הכבלים והלווין ומעורבת ברפורמה ברשות השידור.

המודל שלי: "עבדתי עם אנשים מעולים בשירות הציבורי, למשל, דידי לחמן-מסר שקיבלה אותי לעבודה ואבי ליכט שהחליף אותה. משניהם אפשר ללמוד הרבה על מקצוענות, ערכיות, ענייניות ורצון לשנות".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "אני מרוצה מהשירות במגזר הציבורי וכנראה אשאר בו כמה שנים נוספות. בכוונתי להיות יועצת משפטית של משרד או של רשות ממשלתית".

ועוד משהו: כתל אביבית מחוסרת רכב נויפלד מסתמכת על הסדרי ההסעה של המשרד. כשהיא לא עובדת היא רצה בפארק הירקון או עושה פילאטיס.

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: נויפלד מקדישה את רוב זמנה לעבודה. היא חרוצה, יסודית ודעתנית בדיוק במידה הנכונה בשביל להתקדם.

בחזרה לדף הראשי - 40 הצעירים המבטיחים 2010

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"