הממשלה אישרה את מינוי עו"ד תמר פינקוס לממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן

מנכ"ל משרד ההתמ"ת קדמי: הרשות תהיה בפיקוח השר, סגניתו ומנכ"ל התמ"ת

אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן

הממשלה אישרה הבוקר (א') את מינויה של עו"ד תמר פינקוס לתפקיד הממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן, לפי הצעת שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין בן אליעזר. בכך מוקם הלכה למעשה הגוף שיטפל בכל סוגיות הצרכנות והסחר ההוגן.

פינקוס תיכנס לתפקידה תוך שבועיים מהיום. לדברי מנכ"ל התמ"ת שרון קדמי, עבודת ההקמה תתנהל בשני מסלולים מקבילים - מינהלי לקביעת תקנים לגוף החדש ולתקצובו ופנימי של עבודת מטה לקביעת נהלי העבודה. צוות הקמה ימנה בשלב הראשון שישה עובדים.

"ברצוננו להקים גוף נשכני ואגרסיבי, שבסופו של דבר ייראה כמו הרשות להגבלים עסקיים. לכן נדרשת עבודה מעמיקה ורצינית, תוך ליווי אישי של שר התמ"ת, סגניתו ושלי, הן ברמת המדיניות והן ברמה התפעולית", אמר קדמי. דיוני ההקמה שייערו במשרד התמ"ת יהיו בראשות בן אליעזר וקדמי.

בן אליעזר אמר בישיבת הממשלה כי תמר מכהנת משנת 1997 כתובעת הראשית של משרד התמ"ת, והיא מעורבת בעיצובם של דיני הצרכנות מזה שנים. "ועדת האיתור אשר המליצה לי עליה קבעה כי היא מזוהה כסמכות מקצועית מהמעלה הראשונה בתחום הצרכנות בקרב גורמי הממשלה ובציבור. הקמת הרשות לסחר הוגן יחד עם בחירתה של עו"ד תמר פינקוס לעמוד בראשה, תוכל להוביל למהפכה של ממש בתחום הצרכנות בישראל".

בן אליעזר הוסיף בישיבה כי בכוונתו להפוך את הרשות לחזקה, ולאפשר לה להיות רשות עם סמכויות אכיפה ובעלת 'שיניים'. "אני בטוח שתמר תדע להוביל את הרשות למקומות הראויים לה, ובין היתר תפעל להגביר ולייעל את הפיקוח והאכיפה של החוקים הצרכניים, תהווה כתובת מרכזית לעסקים, לסוחרים ולצרכנים שמתמודדים עם שאלות צרכניות ותפעל לזהות 'מכות מדינה בהן יש להילחם. אני רוצה להביע כאן את אמוני בהצלחתה של תמר כממונה על הרשות לסחר הוגן ולאחל לה הצלחה".

סגנית שר התמ"ת והאחראית על הצרכנות, ח"כ אורית נוקד, אמרה עם מינויה של פינקוס כי "הרשות לסחר הוגן תחולל מהפכה של ממש בכמה תחומים מרכזיים בנושא הצרכנות, תגביר ותייעל את הפיקוח והאכיפה של החוקים הצרכנים, תהווה כתובת מרכזית לעסקים, לסוחרים ולצרכנים שמתמודדים עם שאלות צרכניות ותפעל לזהות 'מכות מדינה' בהן יש להילחם. לראשונה, תוכל הרשות להטיל קנסות כספיים משמעותיים של עשרות ומאות אלפי שקלים על כל הפרה או עבירה על חוק הגנת הצרכן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן