ההסתדרות אישרה סכסוך עבודה בתע"ש; העובדים: זו תהיה מלחמת עולם

יו"ר הוועד הזהיר את ההנהלה: החלטות חד צדדיות נגד העובדים עלולות לגרום לדחייה אן ביטול של עסקות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההסתדרות אישרה היום בצהריים (חמישי) את בקשת ועד עובדי התעשיה הצבאית (תע"ש) להכריז על סכסוך עבודה בחברה המעסיקה 3,000 עובדים. משמעות המהלך היא שהעובדים יוכלו לפתוח בשביתה או בשיבושים בתום 14 ימי "צינון" הקבועים בחוק.

למעשה, עובדי תע"ש מתכוונים לקיים "אסיפות מחאה" בשעות העבודה כבר מיום ראשון הקרוב, בכל יום במפעל אחר של תע"ש, כולל במפעל של החברה הבת, עשות אשקלון. בראשון יתקיימו אסיפות עובדים בשניים ממפעלי החברה ברמת השרון.

עילת הסכסוך: החלטת הדירקטוריון של תע"ש, בראשות אבנר רז, לפטר 16.6% מעובדי החברה (כ-500 איש) במהלך 2010. זאת בנוסף לקיצוצים בהוצאות המינהל ותפעול כדי לשפר את תזרים המזומנים של החברה. הדירקטוריון קיבל את ההחלטה במטרה להתמודד עם הגירעון התזרימי הצפוי בחברה השנה, בסך 250 מליון שקל. על הצעדים הוחלט בעקבות מבוי סתום בתוכנית ההפרטה של תע"ש ודרישת רשות החברות הממשלתיות להציג תוכנית התייעלות מקיפה.

לדברי יו"ר ועד עובדי תע"ש, יצחק יהודה: "משרד האוצר ורשות החברות הממשלתיות נוקטים נגדנו טרור תעסוקתי". לטענתו, הוועד וההסתדרות הסכימו למהלך של פרישה מרצון לפנסיה מוקדמת שתוצע ל-950 עובדים בתע"ש. "ועכשיו הרשות והאוצר הופכים את היוצרות ומדברים על פיטורים בכפייה של עובדים - רובם מבוגרים. מה הם יעשו? הרי אין כמעט מעסיק שיסכים לקלוט אותם, כי כל מה שהם יודעים לעשות הוא להרים ברזלים כבדים", אמר יהודה.

יהודה הוסיף שהוועד וההסתדרות גם דורשים כי הממשלה תפקיד סכום מוסכם בקרן נאמנות, כבטוחה לשמירת זכויותיהם של העובדים שלא יפוטרו מתע"ש.

יו"ר הוועד הזהיר כי "המהומה הזו שמקורה בהחלטות חד צדדיות נגד העובדים, פוגעת בשמה הטוב של תע"ש. עסקות נחשפות לסכנת דחייה או ביטול, במצב כזה של משבר ביחסי העבודה בחברה", הוא טען.

אתמול (רביעי) החליטה תע"ש על פיטוריהם של 500 עובדים במהלך 2010 ועל קיצוצים בהוצאות כדי לשפר את תזרים המזומנים של החברה - כך מסרו מקורבים לחברה. הצעדים יינקטו מהימים הקרובים.

דירקטוריון החברה אישר מוקדם יותר היום את הצעדים כדי להתמודד עם הגירעון התזרימי הצפוי ב-2010 בהיקף של 250 מיליון שקל. על הצעדים הוחלט בעקבות מבוי סתום בתוכנית ההפרטה של החברה ודרישת רשות החברות הממשלתיות להציג תכנית התייעלות אגרסיבית. לפני כשבוע הציגה תע"ש תוכנית שכללה חיסכון של 20 מליון שקל בהוצאות, שלא סיפקה את מנהל רשות החברות הממשלתיות, דורון כהן.

בד בבד קרא דירקטוריון החברה לממשלה לקדם את תוכנית הפרטת החברה במיתווה עליו הוסכם בעבר. עיקרו - הנפקה של עד 49% ממניותיה בבורסה ובהמשך מכירת היתרה למשקיע. כהן אינו תומך בהנפקה בנימוק, שתוצאותיה העסקיות של החברה לא יאפשרו הנפקה. ועד העובדים ויו"ר ההסתדרות עופר עיני דורשים להנפיק את החברה כערובה להתחייבות הממשלה להשאיר אותה נקייה מחובות ועם הון עצמי חיובי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים