40/40 הצעירים המבטיחים 2009: היצירתיים

מגזין TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מגזין TheMarker

מעוז פרייס
אדריכל והבעלים של משרד
MParch

גיל: 35
מצב משפחתי: נשוי + 1

רזומה: פרייס סיים בהצטיינות לימודי תואר שני באדריכלות באוניברסיטת קולומביה בניו יורק (עם מלגת הצטיינות). עם סיום הלימודים נשאר בעיר והצטרף למשרד האדריכלים הנודע KPF, האחראי בין השאר לתכנון המבנה המחודש של ה-MOMA . פרייס שימש שם כאדריכל בצוות לתכנון מגדלים בארצות הברית ובסין. למרות המיקום הטוב החליט לחזור לארץ, ועם חזרתו הצטרף למשרד גוטסמן-שמלצמן אדריכלים. כעבור שנתיים הצטרף כאדריכל בכיר למשרד אורבך הלוי אדריכלים, ושם הוביל תכנון וביצוע של פרויקטים מסחריים ופרטיים. כיום הוא בעליו של משרד האדריכלים MP Arch בתל אביב.

רגע משמעותי בקריירה: "ההחלטה לעזוב משרה באחד ממשרדי האדריכלים הגדולים והמצליחים בניו יורק ולחזור לארץ כדי לעבוד וליצור בסביבה הטבעית שלי. אני מאמין שאדם יכול להגיע למיצוי מרבי של יכולותיו בקונטקסט החברתי התרבותי שלו".

המודל שלי: "אבא שלי. ממנו למדתי שהצלחה תלויה בנחישות ובהתמדה, וחשוב מכל - בכנות. אצלנו בבית חינכו לכך שכישרון טבעי ויכולת לא יכולים להתממש בלי הרבה עבודה קשה".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "בתל אביב, עומד בראש משרד דינמי עם אדריכלים בעלי מעוף וחזון תכנוני. אני מקווה להיות חתום על תכנון של פרויקט משמעותי דוגמת מגדל הבנק הבינלאומי בשדרות רוטשילד, שתוכנן על ידי משרד האדריכלים האמריקאי פיי-קוב-פריד".

ועוד משהו: כאוהד שרוף של מכבי תל אביב בכדורסל הוא לא מסוגל ללבוש אדום.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: פרייס, שזכה להכרה בכישוריו כבר בזמן הלימודים, אמנם עומד בראשו של משרד צעיר. אבל הוא כבר הוכיח את הכישרון שלו ואת היכולת לבחור היטב פרויקטים ואנשים שאיתם ישתף פעולה.

מתוך גיליון ספטמבר של מגזין TheMarker

לקבלת גיליון היכרות מתנה של מגזין TheMarker מלאו את פרטיכם או חייגו
1-700-700-250

שם משפחה:
שם פרטי:
טלפון:
ארז אלה
אדריכל ובעלי משרד
HQ אדריכלים

גיל: 38
מצב משפחתי: נשוי + 2

רזומה: עוד לפני שסיים את לימודי האדריכלות היה לאלה האומץ לנסוע להולנד, להיכנס למשרד האדריכלים OMA של רם קולהאס, אחד האדריכלים הבולטים בעולם, ולבקש עבודה. למזלו, בדיוק התפנתה משרה של בונה מודלים ואלה קיבל אותה. בזכות האמביציה והכישרון הצליח אלה למנף את נקודת ההתחלה הזאת ולהפוך לאחד האדריכלים המרכזיים במשרד. בין השאר היה אדריכל הפרויקט של בניין הטלוויזיה האייקוני TVCC בסין. לאחר מכן חזר אלה לאוניברסיטת תל אביב, סיים את התואר באדריכלות, נסע שוב להולנד, הפעם כאדריכל, והיה שותף לכמה מהפרויקטים המרכזיים של המשרד. ב- 2004 יצא לניו יורק, שם היה שותף זוטר בסניף של OMA ניו יורק ואחר כך שותף מוביל במשרד האדריכלים REX . לפני כשנתיים, למרות הצלחתו של המשרד, החליט אלה לשוב לארץ והקים כאן את משרד האדריכלים HQ . נוסף על עיסוקו כאדריכל, הוא ייסד ומוביל עם שותפו, גיא שחר, את סובנה, חברת הזנק לפיתוח מערכי טורבינות על גגות מגדלים.

רגע משמעותי בקריירה: "החזרה לארץ אחרי שמונה שנים בנכר. מכירת חלקי בחברה מצליחה בחו"ל, עזיבת קריירה מבטיחה והקמת שתי חברות בארץ".

המודל שלי: "ברק אובמה".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "הבעלים של think tank , שמוביל, חוקר, מפתח ומשפיע במבחר תחומים".

ועוד משהו: השנה הסתיימה הבנייה של שלושה בניינים שהוביל את תכנונם:TVCC בסין, תיאטרון בדאלאס ובניין לחברת אופנה באיסטנבול, .Vakko

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: אלה כבר הוכיח את היכולת לקחת כישרון ואמביציה ולהתברג לאחד ממשרדי האדריכלות הבולטים בעולם. עם אותן יכולות הוא הקים בארץ משרד אדריכלים שכבר עובד על פרויקטים משמעותיים וחברת סטארט אפ בתחום החם של אנרגיה חלופית.

מעין רשף-ריבן
מנכ"לית
BBDO Design

גיל: 33
מצב משפחתי: נשואה + 1

רזומה: רשף-ריבן למדה בבצלאל תקשורת גרפית וסיימה את לימודיה כמצטיינת. לאחר תקופה קצרה באקדמיה לעיצוב ואדריכלות בצ'כיה, שאליה נשלחה בחילופי סטודנטים מצטיינים, התחילה לעבוד במשרד המיתוג והעיצוב של ברוך נאה. היא הספיקה להתקדם לתפקיד של מנהלת צוות במשרד כשקיבלה מאסי שביט, סמנכ"ל הקריאייטיב של גיתם BBDO , הצעה מפתה: להצטרף למשרד הפרסום ולהקים בו מחלקה שתתמחה במיתוג ועיצוב. רשף-ריבן נענתה, ותחילה כללה המחלקה אותה כמנהלת ושתי מעצבות. חמש שנים אחר כך - בזכות פרויקטים כמו המיתוג-עיצוב של שופרסל ושל מותג הצעירות של קוטקס - המחלקה היא חברה בת של המשרד הנקראת .BBDO Design

רגע משמעותי בקריירה: "ההחלטה לעבור לגיתם ולקחת על עצמי להקים מאפס את המחלקה במשרד".

המודל שלי: "סטיב ג'ובס, בזכות האמונה בעיצוב. מושיק תאומים, בגלל היכולת להבין את המשמעות של התמונה הגדולה. קובי רשף, איש עסקים, טייס קרב לשעבר ואבא שלי, שממנו למדתי על החשיבות של יושר ועבודה קשה".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "ממשיכה לגדול מאתגר לאתגר".

ועוד משהו: כילדת בסיסים של חיל האוויר היא ממלאת היום את החסך בתאווה אורבנית לערים גדולות.

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: בתוך חמש שנים הצליחה רשף-ריבן להפוך מחלקה קטנה למיתוג ועיצוב בתוך משרד פרסום לשחקן משמעותי. אמנם, היא טרם הגיעה למעמדם של הוותיקים בתחום, אבל ברור שהיא גורם דומיננטי בדור הבא של מעצבי המיתוג.

רתם שדות
עורכת התחום הדוקומנטרי בחדשות ערוץ 10 ועורכת תכניות

גיל: 36
מצב משפחתי: רווקה

רזומה: עם עליית ערוץ 2 לאוויר התחילה רתם שדות כתחקירנית בתכנית של רפי רשף ולאחר מכן התקדמה לתפקידי עריכה וריכוז בחדשות ערוץ 2. בין היתר שימשה כסגנית עורך אולפן שישי, היתה חברה בצוות ההקמה של חדשות ערוץ 10 , ערכה את התכנית "זה הזמן" עם עמנואל רוזן, יצרה את הסדרות "על המשקל" ו"הפלא השמיני" עם מיקי חיימוביץ' וכן משדרים מיוחדים והסרטים "ילדי רמדיה - שנה אחרי" ו"שליש מהחיים".

רגע משמעותי בקריירה: "בפעם הראשונה שנכנסתי לחדר עריכה, בימים הראשונים של ערוץ 2, וראיתי איך מצמידים תמונה וקול זה לזה ויחד הם בונים סיפור. זה כבר לא היה רק מלים, או אנשים מדברים, אלא התמונה השלמה: סיפור. הדבר האמיתי. אז הבנתי שאני רוצה לעבוד בתיעוד בטלוויזיה".

המודל שלי: "אנה וינטור, רותי יובל, טינה בראון, טינה פיי - כל אחת מהן בתחומה יצרה עולם, שינתה חוקים, ואת כל זה עשתה בתוך הזרם המרכזי, לא בשוליים. ולא פחות חשוב, יש להן ים קלאס".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "אין לי שמץ של מושג, ואני מתכוונת ליהנות מכל רגע". ועוד משהו: "אומרים לנו כל הזמן שהמלים שלנו עפות באוויר, רגע הן כאן ומיד נעלמות. שטלוויזיה זה מדיום שטחי. בעיני זה לא נכון. בתוך ים המלל יש אפשרות - פעם בכמה זמן - לגרום לנו לחשוב, לשנות, להשפיע על החיים שלנו, ואפילו לעניין תוך כדי. זו לדעתי המשימה העיקרית של העיתונות, והכלי העיקרי לבצע אותה הוא סקרנות שאפשר למצוא אצל עיתונאים אמיתיים גם כשהם בני 86 ".

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: שדות אולי התחילה לעבוד בתעשיית הטלוויזיה בגיל צעיר, אבל גם אחרי שנים לא איבדה את הרעננות. הסובבים אותה מעידים שהיא עדיין מצליחה להימנע משבלונות ולחשוב אחרת. כמו כן יש בה שילוב נדיר של הבנה בעיתונות עם יכולות הפקה ואהבה למדיום הטלוויזיוני - מה שמביא לכך שהיא יודעת לספר סיפור בצורה שגם תרתק את הצופים.

אורי סלעי
עורך ראשי, ערוץ 24

גיל: 34
מצב משפחתי: רווק

רזומה: סלעי החל את דרכו בתקשורת ככתב במקומון "העיר" ולאחר מכן עבד ב"סופשבוע" של "מעריב" וב-"7 ימים" של "ידיעות אחרונות". הוא שימש גם כמבקר המוסיקה במוסף "7 לילות", ומשנת 2000 עבד במקביל כתחקירן ועורך משנה בתכנית "פגישה לילית עם קובי מידן". ב- 2004 עזב את העיתונות המודפסת. הוא הקים את ערוץ הבידור של HOT והיה העורך הראשי הראשון שלו, ולאחר מכן ערך את התכנית "מה קשור" וכמה פרויקטים בחברת טדי הפקות. במקביל לתפקידים אלו - ובמשך ארבע השנים האחרונות - יצר עם העיתונאי ניסן שור את הסדרה הדוקומנטרית "לרקוד עם דמעות בעיניים", שתשודר השנה בערוץ 8. בנומבר 2008 נכנס לתפקידו הנוכחי כעורך הראשי של ערוץ 24 .

רגע משמעותי בקריירה: "בליל הפיגוע בדולפינריום, כשהייתי עיתונאי ב'סופשבוע', העברתי את הלילה בחדרי הטראומה עם משפחות הפצועים. זה היה קשה וכואב, וכשעלה הבוקר החלטתי שאשתדל להתעסק בצדדים היותר שמחים של התקשורת, שעסוקים בלעשות טוב לאנשים".

המודל שלי: "מייקל סטייפ, סולן REM , כי הוא והלהקה שלו השכילו לקחת את האלטרנטיביות שלהם, להעביר אותה למרכז הבמה ועדיין להישאר רלוונטיים. אני אוהב את השילוב שהם מייצגים בין האינדי למיינסטרים".

איפה אהיה בעוד 5-10 שנים: "בקיסריה, מול 4,000 איש".

ועוד משהו: מגדיר את עצמו כאקס קלאבר. "בגילי זה לא קל להתחיל לבלות בשלוש בלילה".

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: כי סלעי הוא מנהל שלא רק יודע להניע תהליכים ואנשים, אלא מונע בעצמו מאהבה גדולה לתחום שבו הוא עוסק.

בחזרה לדף הראשי - 40 הצעירים המבטיחים 2009

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים