עלות הפרישה של אולמרט: 10 מיליון שקל

ההטבות ייפרסו על פני חמש שנים ■ ועדת הכספים צפויה לאשר מחר את הרחבת לשכת אולמרט "מטעמי ביטחון" ■ בתוך כך, ועדת הכספים צפויה לאשר מחר את הרחבת הלשכה שקיבל אולמרט עם פרישתו, מ-140 ל-170 מ"ר

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ראש הממשלה הפורש אהוד אולמרט יהיה זכאי עם פרישתו לתקציב של 10 מיליון שקל מהמדינה, שייפרס על פני חמש שנים (2 מיליון שקל בשנה). אולמרט ייהנה מלשכה, רכב שרד, שלושה-ארבעה עוזרים, בהם מזכירות ונהג, קו טלפון חינם ומנוי לעיתון לכל ימי חייו. בנוסף לתקציב זה יקבל אולמרט פנסיה חודשית של 36.92 אלף שקל.

בתוך כך, ועדת הכספים צפויה לאשר מחר את הרחבת הלשכה שקיבל אולמרט עם פרישתו, מ-140 ל-170 מ"ר. המדינה מקצה לשכה של 140 מ"ר לראשי הממשלה והנשיאים הפורשים. הבקשה להגדלת הלשכה של אולמרט נומקה בדרישות גורמי הביטחון להצבת עמדת אבטחה וסידורי ביטחון אחרים, שיתפסו שטח של 30 מ"ר. בכנסת נמתחה ביקורת על הבקשה להגדלת הלשכה, שגודלה נקבע לפני שלוש שנים בוועדת הכספים לאחר התייעצות עם משרד ראש הממשלה. הבקשה הועלתה בוועדת הכספים לפני כחודש, שעות אחדות לפני כינונה של הכנסת ה-18, אך הועברה להרכב החדש של ועדת הכספים לאור הביקורת הציבורית על הבקשה והטענות למחטף.

ההרחבה תחול גם על נתניהו - הליכוד יתמוך

ההערכה בכנסת היא שמחר יימצא רוב בוועדה להגדלת הלשכה - בגלל הנימוקים הביטחוניים שהועלו לכך, ולמרות הטענות כי ניתן למצוא מקום לסידורי אבטחה גם בלשכה בשטח הנהוג של 140 מ"ר. יצוין כי עם הגדלת לשכתו של אולמרט, לא מן הנמנע שיהיה צורך בעתיד להגדיל את המימון גם ללשכת הנשיא לשעבר משה קצב, אם תתבקש ועדת הכספים לעשות כן.

בכנסת מעריכים כי חברי הכנסת של קדימה, מפלגתו של אולמרט, לא ייצאו נגד ראש הממשלה הפורש, וכי חברי הכנסת של הליכוד לא יתנגדו להגדלת הלשכה - שתחול בעתיד גם על יו"ר מפלגתם, ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו. יו"ר ועדת הכספים הזמנית, ח"כ ראובן ריבלין (הליכוד), אמר אתמול שהשתכנע מטענת גורמי הביטחון כי יש להגדיל את הלשכה.

הלשכה ששכר אולמרט נמצאת בקומה ה-15 במגדל פלטיניום ברחוב הארבעה בתל אביב. הקומה נמצאת בבעלות חברת פולאר השקעות. דמי השכירות החודשיים הם 90 שקל למ"ר, והעלות החודשית לקופת המדינה לשכירת לשכה של 140 מ"ר היא 12.6 אלף שקל. הגדלת הלשכה, כפי שביקש מנכ"ל משרד ראש הממשלה הפורש, רענן דינור, תעלה לקופת המדינה 32.4 אלף שקל בשנה, או 162 אלף שקל לכל חמש השנים שבהן אולמרט זכאי ללשכה. העלות הכוללת ללשכה בשטח 170 מ"ר לחמש שנים היא 918 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה