הליכוד מציע: הקצבאות לילדים השני, השלישי והרביעי יועלו באופן אחיד

לפי ההצעה, התוספת לכל ילד תהיה 93 שקל בחודש; העלות השנתית לקופת המדינה - 1.4 מיליארד שקל

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

<<הליכוד מציע להעלות את קצבאות הילדים השני, השלישי והרביעי בסכום אחיד של 93 שקל בחודש. לפי הצעת הליכוד, ההעלאה תבוצע בהדרגה בשלושה מועדים: 1 ביולי 2009, 1 ביולי 2010 ו-1 ביולי 2011. עם השלמת המהלך תגיע הקצבה בגין הילדים השני, השלישי והרביעי ל-252 שקל בחודש. העלות השנתית לקופת המדינה של העלאת הקצבאות תהיה 1.4 מיליארד שקל.

המגעים הקואליציוניים בין הליכוד למפלגות החרדיות נמשכים. מחר תתכנס ועידת מפלגת העבודה שתתבקש להכריע אם תצטרף הממשלה לקואליציה. המחיר שידרשו המפלגות החרדיות יעלה אם העבודה לא תיכנס לממשלת נתניהו החדשה. בכירים במפלגות החרדיות אמרו אתמול: "נראה שהליכוד ממתין לתשובת העבודה לפני חתימת ההסכם עמנו, אף שאנו השותפים הטבעיים. אחרי שנשמע את הצעתו הסופית של הליכוד, נחליט מה לעשות", הוסיף.

קצבת הילדים הראשון השני והשלישי היא כיום 159 שקל בחודש לכל ילד. קצבת הילד הרביעי היא 191 שקל, אם נולד לפני 31 במאי 2005. כל ילד שנולד לאחר מועד זה זכאי לקצבה של 159 שקל בחודש, ללא קשר למספר הילדים בכל משפחה. לפי הצעת הליכוד, הקצבאות לילדים השני, השלישי והרביעי יגיעו ל-252 שקל בחודש לילד עם השלמת תהליך העדכון.

עוד לפני הבחירות הבטיח נתניהו לש"ס להעלות את קצבאות הילדים. הבטחה זו סייעה ליו"ר ש"ס, אלי ישי, בספטמבר 2008 שלא להצטרף לממשלה שניסתה להקים יו"ר קדימה, ציפי לבני. באחרונה דרש יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, להגדיל גם את הקצבה לילד השני בטענה כי משפחות עולים רבות הן בנות שני ילדים בלבד.

הצעת הליכוד שונה מההצעה שהעלו בסוף השבוע ש"ס ויהדות התורה בנוגע להעלאת הקצבאות, שדרשו שהחלוקה תיעשה באופן שונה, כך שהקצבאות בגין הילדים השלישי והרביעי יועלו בשיעור גבוה יותר יחסית לשיעור ההעלאה של קצבת הילד השני. ואולם, החרדים דורשים כי העלה זו תהיה רק השלב הראשון במהלך, וכי בעתיד יועלו שוב קצבאות הילדים.

במפלגות החרדיות מצדדים בנוסחה זו, שמיטיבה יותר עם בוחריהן. לשיטתן, מוטב לייעד את תוספת הכסף למשפחות בנות 3 ו-4 ילדים. במפלגות החרדיות אמרו בסוף השבוע שלפי הסיכום המתגבש יועלו הקצבאות בכ-40 שקל לילד השני, 66 שקל לילד השלישי ו-105 שקל לרביעי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"