"אני לא רוצה להזיל דמעות תנין על אנשי וול סטריט"

אחרי שנים שהרוויחו משכורות ענק ונהנו מאורח חיים יוקרתי, מפוטרי וול סטריט מסתגלים לחיים כמובטלים ■ לגרגורי ברנהרדט, מנהל חברת השמה שמטפלת ברבים מהם, אין פתרונות קסם ■ "הבעיה הגדולה שלהם לא תהיה רק למצוא מקום עבודה הולם, אלא לשנות את הגישה והציפיות" ■ גם בבתי הכנסת נערכים לעזור למפוטרים

חיים הנדוורקר | ניו יורק
חיים הנדוורקר | ניו יורק

המהלומה האחרונה הגיעה מכיוון סיטי גרופ. חברת הפיננסים הענקית, שמנתה 375 אלף עובדים ופיטרה 20 אלף מהם בשנה האחרונה, הודיעה כי תפטר עוד 52 אלף עובדים. כמעט לא עובר יום בלי דיווחים באמצעי התקשורת האמריקאיים על פיטורים בוול סטריט: גולדמן סאקס, מורגן סטנלי, ברקליס, בנק אוף אמריקה. כל בנק מודיע על פיטורים של כמה אלפי עובדים.

"כולם יודעים שפיטרו ברוקרים ובנקאי השקעות, אבל לא מדברים על פיטוריהם של עובדי עזר כמו אנשי IT, עובדים זמניים, יועצים חיצוניים. בנוסף, מתחיל להיווצר כדור שלג: משרדי עורכי דין ורואי חשבון הושפעו מאוד ממה שקרה בוול סטריט. פעם היה בארה"ב נוהג לא לפטר אנשים לפני חג המולד. התקופה הזאת חלפה".

חייבים לשנות גישה

1.18 מיליון אמריקאים איבדו את מקום עבודתם בשנה האחרונה. רמת האבטלה היא 6.5%, אך אם מביאים בחשבון עובדים שפוטרו ומצאו עבודות חלקיות או זמניות - היא עוברת את קו ה-10%.

בתעשיית הפיננסים האמריקאית עובדים כיום כמיליון איש. על פי ה"ניו יורק טיימס", מתחילת 2007 פוטרו במגזר הזה 120 אלף עובדים. לפי הערכות, השנה ובשנה הבאה יפוטרו 240 אלף עובדים נוספים, רובם מאזור ניו יורק.

"וול סטריט נהפכה למכה של עולם הפיננסים", אומר ברנהרדט. "אם רצית להצליח בגדול ולעשות הרבה כסף, באת לוול סטריט. עבדו שם האנשים הכי מבריקים ובוגרי האוניברסיטאות הכי טובות. אם עבדת קשה, היית פוליטיקאי טוב ועובד מוכשר, יכולת להרוויח יותר מבכל מקום אחר".

וול סטריט היתה יכולה להבטיח לעובדיה משכורות של מאות אלפי דולרים. בדרגים הבינוניים, למשל, הרוויחו בין 500 אלף דולר למיליון דולר בשנה. היה גם מי שקיבל שכר של 1-3 מיליון דולר בשנה, והמנכ"לים קיבלו חבילות שכר מטורפות של עשרות מיליוני דולרים. "אף פעם לא הבנתי איך אנשים מקבלים סכומים שכאלה ואיך הם יכולים להצדיק את המספרים האלה", אומר ברנהרדט. "לא היה בזה שום היגיון. האם הם הצילו חיים? האם הם עשו מעשים נשגבים למען החברה?

"בסופו של דבר הרבה מהעובדים האלה הפסידו הון. רוב הבונוסים שלהם ניתנו כמניות בחברה. אפילו הם - האנשים החכמים האלה - לא העלו על דעתם שבתי השקעות בוול סטריט ייכנסו לצרות כאלה. מי היה יכול להאמין שבר סטרנס ייפלו ושליהמן ברדרס יתרסק?"

מה יעלה בגורלם של מפוטרי וול סטריט?

"יהיה להם מאוד קשה למצוא מקום עבודה דומה לזה שהיה להם מבחינת מעמד חברתי, משכורת ובונוסים. הבעיה הגדולה שלהם לא תהיה רק למצוא מקום עבודה הולם, אלא לשנות את הגישה והציפיות שלהם. מי שהרוויח מיליון דולר בשנה יתקשה להתרגל לעובדה שהוא צריך לעבוד תמורת שכר של 200 אלף דולר בשנה או אפילו פחות. נכונה להם תקופת התאקלמות קשה".

מה הסיכוי שהם יחזרו לוול סטריט?

"לא גדול. יעבור זמן עד שוול סטריט תתחיל לגייס עובדים מחדש, וכאשר הרגע הזה יגיע בתי ההשקעות יחפשו דם חדש, בוגרים טריים של האוניברסיטאות שיהיו מוכנים לעבוד קשה ולהרוויח מעט. לכל בית השקעות יש תרבות משלו, כך שלא בטוח שג'יי.פי מורגן ימהרו לקלוט עובדים מליהמן ברדרס - הם פשוט באים מרקע שונה. אסור לשכוח שהיו יריבויות קשות בין בתי ההשקעות וזה בטח לא מועיל.

"במכוני ההשמה לא רוצים להגיד לעובדים המפוטרים את האמת. כאשר באים אליהם מפוטרי וול סטריט הם מעריכים שיוכלו למצוא להם מקום עבודה בשכר של חצי מיליון דולר, כי הם לא רוצים להעליב אותם. אבל זה לא הולך לקרות.

"האנשים המבריקים האלה יצטרכו להתאים את עצמם למציאות. הם יצטרכו לעבור לתעשיות אחרות, ולהשתכר חצי ואפילו פחות ממה שחשבו שיקבלו. אבל יש בזה גם צד חיובי: תחומים רבים, תעשיית הבריאות למשל, לא היו יכולים להרשות לעצמם לגייס את המוחות המבריקים שהלכו לוול סטריט. במצב הנוכחי למפוטרי וול סטריט לא תהיה ברירה אלא לקחת משרות ניהול בתחום הבריאות, וזה יהיה טוב מאוד לתעשייה".

תצלום: אי-פי

הטעם היקר של אנשי וול סטריט

למשבר תהיה השפעה קשה על ניו יורק: המשכורות והבונוסים של עובדי וול סטריט מילאו את קופת העירייה. ראש העיר מייקל בלומברג מעריך כי היא תיכנס לגירעון של 4 מיליארד דולר. ברנהרדט אומר כי העיר עומדת בפני משבר בסדר הגודל של הסופה קתרינה שפגעה בניו אורלינס.

"אני מאמין שהרבה אנשים שפוטרו מוול סטריט יצטרכו לעזוב את העיר", אומר ברנהרדט. "העיר פשוט יותר מדי יקרה וצריך סכומי כסף גדולים כדי להתקיים בה. כבר היום שומעים על תלמידים שעוזבים בתי ספר פרטיים בניו יורק כי למשפחותיהם אין די כסף לשכר הלימוד. הרבה ייאלצו לחזור למקומות שמהם באו, כמו מיזורי, אילינוי, אירופה וגם ישראל". ברנהרדט חוזה שהמשבר והפיטורים שבאו בעקבותיו יגרמו לבעיות משפחתיות בקרב אנשי וול סטריט לשעבר. "האנשים האלה פיתחו טעם מאוד יקר", הוא אומר. " היו להם בתי נופש בהמפטונס, והם יצטרכו לוותר עליהם וגם על חופשות הסקי. במצב כזה צריך בן זוג תומך, אבל הרבה מהיחסים במשפחות האלה מבוססים על מותרות וברגע של משבר הנישואים מתפרקים.

"הדרך היחידה של אנשי וול סטריט לשמור על רמת החיים שאליה הם התרגלו תהיה פתיחת חברות פרטיות בתחומים שונים. אם הם יצליחו, הם יוכלו להרוויח יפה. בסופו של דבר מדובר באנשים מוכשרים שייפלו על הרגליים. יהיה להם קשה, אבל הם ימצאו דרך להסתדר".

אילו עצות אתה יכול לתת למפוטרי וול סטריט?

"אני מציע להתחיל לחפש מקום עבודה מיד אחרי שמפטרים אותך. אנשים עושים טעות ומחפשים את מקום העבודה המושלם. הם גם מרמים את עצמם שיש להם חסכונות ושהם יכולים להסתדר תקופה עם דמי האבטלה. הם פועלים לאט לאט ואז מתחילים להיכנס ללחץ ונהפכים לנואשים. אנשים עושים טעות כשהם מחפשים עבודה לכל החיים. הדבר החכם הוא למצוא מקום עבודה חדש ורק אז למצוא משרה הולמת יותר. אני אומר לאנשים שעדיף להשתכר פחות כסף ולהמשיך לחפש מקום טוב יותר".

ברנהרדט מצביע על השינוי שעברה וול סטריט בשנים האחרונות. "היופי בוול סטריט היה ביכולת החשיבה העצמאית של העובדים", הוא אומר. "יכולת לעבור מחברה אחת לשנייה ולקבל משכורת של שש ספרות. במשך השנים הטובות בתי ההשקעות של וול סטריט נהפכו לביורוקרטיים מאוד: כדי להתקבל לעבודה בחברה זו או אחרת היה צריך לעבור שורה של ראיונות ובדיקות. מחלקת כוח האדם נהפכה לגורם המרכזי בגיוס עובדים. במקום שהראש יוביל את הכלב, הזנב התחיל להוביל. התוצאה היא שאם עובד רצה לעבור מחברה אחת לחברה שנייה, הוא לא יכול היה לעשות את זה בתוך יום כמו בעבר.

"העובדים בוול סטריט הבינו שהם נהפכו לחלק ממנגנון, וזה הרג את היוזמה. הם הבינו שאם הם רוצים להתקדם הם חייבים להיות אומרי הן. לדעתי, זאת אחת הסיבות שהרבה מאוד עובדים בוול סטריט שתקו כאשר המנהלים שלהם קיבלו החלטות שגויות. חלק מהם הבינו מה שקורה אבל פחדו להגיד ?המלך הוא עירום' כי חששו לאבד את מקום עבודתם. המוחות המבריקים מהאוניברסיטאות הטובות ביותר נהפכו לביורוקרטים. זאת אחת הסיבות שתעשיית קרנות הגידור הצליחה לפרוח: היא הובלה על ידי יזמים שהיו יכולים לפעול באופן עצמאי".

ברנהרדט אומר כי הוא לא רוצה להזיל דמעות תנין על אנשי וול סטריט, ומצטער במיוחד בשביל האנשים הקטנים שעבדו במערכת הזאת. "רבים מהם בנו את חייהם סביב וול סטריט: בעלים של המעדנייה, נהגי הלימוזינות, בעלי חנויות הפרחים, אנשי הקייטרינג שפתחו את העסק כדי לעמוד בדרישות הגבוהות שפיתחו בנקאי ההשקעות, המזכירות ועובדי העזר שלא היו להם כלים להבין את התסבוכת שנוצרה. הם האמינו שמנהלי בתי ההשקעות מבינים מה הם עושים".

פונים לעזרת הרב

עמי הירש, הרב של בית הכנסת הרפורמי סטיוון וייז בניו יורק, אומר כי בית הכנסת שלו נערך לתקופה קשה על רקע הפיטורים ההמוניים בוול סטריט. "אנחנו חיים באפר ווסט סייד של מנהטן", מסביר הירש. "רבים מחברי הקהילה שלנו עובדים בוול סטריט או קשורים לתעשיית הפיננסים בצורה כזו או אחרת. רבים מהם פוטרו מעבודתם ורבים אחרים חוששים שהרגע הזה מתקרב".

הירש החליט להציע כתף לחברים הזקוקים לסיוע. "אני לא יכול לספק להם עבודה", הוא אומר, "אבל אני יכול לעזור להם להכניס את הימים הקשים האלה לפרספקטיווה באמצעות היהדות. אנחנו מארגנים מפגשים עם מומחים שבהם אנחנו מציעים דרכים להתמודדות עם המצב מבחינה פיננסית ונפשית".

באחד המפגשים דנו בדרכים להתמודדות עם תקופות מעבר בחיים, מפגש אחר הציע דרכים להתמודדות עם מתח נפשי ומפגש נוסף אירח קרדיולוג שסייע למשתתפים לאבחן בעיות רפואיות הנוצרות כתוצאה ממתח.

הירש אומר כי האתגר הוא לחבר את האנשים שפוטרו עם חברים אחרים בבית הכנסת שנמצאים בעמדות בכירות וייתכן שיוכלו לסייע להם. בית הכנסת מציע לחברים במצוקה הנחות בדמי החבר השנתיים - 3,000 דולר למשפחה. "20% מהחברים לא משלמים כיום דמי חבר מלאים, שיעור גדול בהרבה מזה שהיה בשנה שעברה", מספר הירש. "צריך לזכור שיוקר המחייה בניו יורק גבוה מאוד ורבים ייאלצו לעזוב את העיר".

הירש מספר כי רק מעטים מחברי הקהילה פנו אליו לשיחות אישיות על המצב. "הם היו מלכי העולם וכעת מתמודדים עם מצב קשה", הוא מסביר. "כאשר מדברים אתם על בעיות אחרות פתאום צץ הנושא הזה ומתברר שהם נמצאים בתקופה קשה. רבים מהמפוטרים לא מורגלים להיות במצב של חוסר ודאות. הם גדלו בעידן של כלכלה מצוינת והעולם שלהם התהפך. זאת הפעם הראשונה שבה הם עוברים משבר שכזה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות