ההסתדרות מתנגדת לדרישת נאמני קלאבמרקט לשכר טרחה של 5.5 מיליון שקל מכספי העובדים

ההסתדרות: במהלך המו"מ על הסכם הרכישה הובהר שאין קשר בין הפיצויים לעובדי קלאבמרקט לבין הסדר הנושים

חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור

ההסתדרות הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב התנגדות לדרישתם של נאמני רשת השיווק קלאבמרט, עו"ד שלמה נס ורו"ח גבי טרבלסי, לקזז לטובתם 5.5 מיליון שקל עבור שכר טרחה והוצאות מכספי הפיצויים המגיעים לעובדי הרשת. קלאבמרקט, שנקלעה למשבר כספי, פורקה ונמכרה לרשת שופרסל לפני כשלוש שנים.

במסגרת הסכם המכירה לשופרסל, נקבע ש-3,000 עובדי קלאבמרקט יקבלו פיצוי כולל בסך 157 מיליון שקלים. בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון כבר פסקו לטובת נאמני קלאבמרקט, לאחר הפירוק והמכירה, שכר טרחה ואגרת השגחה בסכום של מעל 27 מיליון שקל אולם עתה דורשים הנאמנים לאשר להם סכום נוסף של 4.5 מיליון שקל מתוך סכום הפיצויים הכולל ששולם לעובדים ועוד מיליון שקל מכספי הריבית שצברו כספי הפיצויים. לטענתם, הסכום שהם דורשים אמור לכסות הוצאות נוספות שהיו להם במהלך עבודתם.

לטענת ההסתדרות, באמצעות עוה"ד שי תקן ואמיר בשה, במהלך המו"מ על הסכם הרכישה הבהירה ההסתדרות שאין קשר בין הפיצויים לעובדי קלאבמרקט לבין הסדר הנושים. "הפיצוי הכולל עשה דרכו לקופה נפרדת השייכת לעובדים בלבד ואין להחיל עליו את הסדר הנושים, לרבות שכר טרחה", נטען.

תגובת הנאמנים: עמדת ההסתדרות היא שקרית ומהווה עזות מצח. יש כדי להטעות את הציבור ואת בית המשפט. לא היתה בקשה נוספת לתשלום שכר טרחה לנאמנים, וההסתדרות מנסה לאחז עיניים בענין זה. מדובר באותו שכר טרחה שנפסק על ידי בית המשפט לפני כשנתיים, ואשר העובדים, באמצעות ההסתדרות, מנסים להתחמק מתשלום חלקם היחסי בשכר הטרחה אשר חל על כלל הנושים. המשמעות של ניסיון זה הינה כי אלפי הספקים והנושים האחרים ישאו בתשלום שכר הטרחה במקום העובדים.

גישה זו היא בגדר בולשביזם חזירי, שכן כספם של עובדי ההסתדרות שקיבלו את מלוא החוב כלפיהם, בודאי אינו עדיף על כספם של אלפי הספקים ועובדיהם אשר יקבלו על פי ההסדר בממוצע רק כמחצית מחובם. יש להזכיר כי העובדים אשר היוו חלק נכבד ביותר מהסדר הנושים והצלת הרשת קיבלו, בנוסף לשמירה על מקומות עבודתם במסגרת העסקה עם שופרסל, כ-160 מיליון שקל, המהווים כמעט 20% מהסדר הנושים. הנאמנים יתנגדו לניסיון ההסתדרות להטיל על הספקים מעמסה נוספת בגין חלקם של העובדים בשכר הטרחה כפי שנפסק על ידי בית המשפט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"