40/40 הצעירים המבטיחים של מגזין TheMarker - משרתי הציבור

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

לי דגן

מטובת הלקוח לטובת הציבור

גיל: 32

מצב משפחתי: נשואה + 2

תפקיד: סגנית בכירה לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון באוצר. אחראית לתחום הביטוח הכללי, ביטוח הבריאות ולמחלקת חקירות ואכיפה באגף.

CV: לפני שבע שנים הצטרפה דגן לאגף שוק ההון במשרד האוצר. זה היה לאחר שסיימה בהצטיינות הן תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות והן תואר שני במינהל עסקים (האוניברסיטה העברית) והתמחתה תקופה קצרה במחלקה הכלכלית של KPMG. באוצר היא קודמה לתפקיד מנהלת מחלקת ביטוח כללי, ובאחרונה מונתה לסגניתו של ידין ענתבי, כממונה על שוק ההון והביטוח.

רגע משמעותי בקריירה: "המעבר למשרד האוצר שינה את נקודת המבט שלי - מחשיבה על טובת הלקוח שמשלם על עבודתי לחשיבה על טובת הציבור בכללותו. אחד הרגעים המשמעותיים ששיקפו את עבודתי כסיביל סרוונט היה השקת מחשבון ביטוח רכב חובה באתר האינטרנט שלנו. המהלך הזה קידם באופן משמעותי את התחרות בשוק, איפשר לצרכנים לקבל מידע על התעריפים, ולנו - לצמצם במידה ניכרת את רמת הפיקוח על תעריפי ביטוח רכב חובה".

המוטו שלי: "אם כולם חושבים באופן זהה, נראה שמישהו לא חושב.... (ג'ורג' פטון)".

המודל שלי: "אין מודל מנצח - אני מעריכה הרבה אנשים ומנסה לאמץ מכל אחד מהם את הדברים שבזכותם אני מעריכה אותם. אבל אם חייבים לבחור, אז קרלי פיורינה, בשל החזון והתעוזה".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "בעלת תפקיד משמעותי מעניין ומאתגר בשוק ההון הישראלי, בשירות הציבורי או בסקטור הפרטי".

ועוד משהו: דגן היא רוכבת אופנוע לשעבר, והיום בעלה הוא שרוכב על אופנוע שטח. החלום שלה היה להיות אדריכלית, והיא אומרת שאולי יום אחד זה עוד יקרה.

למה אנחנו חושבים שהיא תעשה את זה: כי יש לה פוטנציאל עצום והיא חרוצה, אמביציוזית, עומדת על שלה ולא תחשוש להתמודד עם כרישים גדולים מתחום הביטוח.

רותם פלג

מגידולי שדה לתקציבי הביטחון

גיל: 36

מצב משפחתי: נשוי +1

תפקיד: פלג, בן קיבוץ נחשון, לא עבד תמיד בין ארבעה קירות. עד גיל 28 הוא עבד בגידולי השדה בקיבוץ ובמשך חמש שנים ניהל את הפאב של המשק. במקביל הוא למד לתואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים ואחר כך לתואר מוסמך במינהל עסקים (האוניברסיטה העברית), ובשנת 2000 החל את עבודתו באגף תקציבים כרפרנט בתחום בינוי ושיכון. מאז היה רכז ממשל ומינהל - האחראי לתקציבי משרד ראש הממשלה ומשרדי החוץ, המשפטים, האוצר ונשיא המדינה - ורכז תחום הביטחון. באפריל 2008 מונה לסגן הממונה על התקציבים, האחראי לתקציבי הביטחון.

רגע משמעותי בקריירה: "המעבר לתפקיד סגן הממונה על התקציבים הביא איתו תפיסה כללית ורחבה יותר, ביחס לתקציב אדיר של יותר מ-60 מיליארד שקל. האתגר המשמעותי שניצב לפני בשנים הקרובות הוא לקדם את התכנית להעתקת מחנות צה"ל לנגב ולהפוך את התקציב האדיר הזה לשקוף יותר לציבור".

המוטו שלי: "הכל מסתדר בתנועה".

המודל שלי: "טרם גובש".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "בתפקיד ניהולי בכיר בשוק הפרטי".

ועוד משהו: עדיין קשה לו ללבוש עניבות למשרד ראש הממשלה.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: כי הוא דינמי, חרוץ אך גם קול, והממונים עליו חושבים שעתידו לפניו.

נבו ברנר

האיש שיוביל את מהפכת התקינה

גיל: 31

מצב משפחתי: נשוי + 1

תפקיד: ראש צוות במחלקת תאגידים ברשות לני"ע וחבר ביחידה המקצועית החשבונאית

CV: לאחר השירות הצבאי יצא ברנר לשליחות במרוקו, כסגן קב"ט בשגרירות ישראל. עם החזרה לארץ החל את לימודיו לתואר ראשון בחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית וסיים אותם בהצטיינות. ב-2005, לאחר תקופה קצרה בקסלמן פיננסים, עבר לרשות לניירות ערך ושנה אחר כך נשלח מטעמה ללונדון, מרכז החשבונאות הבינלאומית (IFRS). הוא עבד שם במחלקות המקצועיות הבינלאומיות של שתיים מפירמות רואי החשבון הגדולות, כדי לשוב לרשות ולהוביל את מהפכת כללי ה-IFRS ואימוצם על ידי החברות הציבוריות בישראל. בו בזמן השלים את לימודי התואר השני במינהל עסקים ומימון וזה כמה שנים הוא מרצה באוניברסיטה העברית ובבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים בחוג לחשבונאות ומינהל עסקים.

רגע משמעותי בקריירה: "מלחמת לבנון השנייה (לחמתי בגזרת מארג' עיון) ואחריה השהות בלונדון - שתי חוויות סמוכות ושונות זו מזו לחלוטין, שגרמו לי לראות דברים אחרת".

המוטו שלי: "להיות בן אדם"

המודל שלי: "מורכב מכמה אנשים מרשימים שזכיתי להכיר, בהם גם אשתי, שיכולת ניהול הזמנים שלה בביצוע 'המשימות' השונות מעוררת בי תמיד השתאות".

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "קשה לדעת, אבל התכנית היא להתנסות בעבודה במגזר העסקי ולהשתלב בתפקיד ניהולי בתאגיד גדול".

ועוד משהו: הוא פריק של שפות ותרבויות: "העבודה במשרד החוץ איפשרה לי לשהות במקומות מעניינים שספק אם הייתי מגיע אליהם בדרך אחרת, ובהם אזרבידג'אן. ביום הראשון שם ניסיתי לתפוס מונית בחזרה למלון והצטיידתי במשפט אחד ברוסית, רשום באותיות עבריות על פתק. לאחר כמה שעות של סיבובים חסרי תועלת בבירה באקו הבנתי שנדרשת הפקת לקחים רצינית. מאז, בכל מקום ששהיתי בו, הקפדתי ללמוד את השפה, להתחבר לחיים האמיתיים".

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: כי הוא ענייני, מתמקד בעיקר ויש לו יחסי אנוש טובים. הוא זוכה להערכה ברשות ומחוץ לה, מבחינה מקצועית ואישית כאחת.

עמית לנג

ג'ודוקא מול ועדי עובדים

גיל: 37

מצב משפחתי: נשוי + 2

תפקיד: סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר (תחבורה, פנים, תיירות והגנת הסביבה)

CV: לנג זכור לחובבי הספורט בישראל דווקא כגו'דוקא מוכשר, שהיה חבר במשלחת לאולימפיאדת ברצלונה (1992) ופרש בעקבות פציעה שנה לאחר אולימפיאדת אטלנטה. לאחר שהחל את דרכו "האזרחית" בגיל מאוחר יחסית, הוא סיים תואר ראשון בכלכלה - ובן 29 נחת באגף התקציבים באוצר כרפרנט פנים ואיכות הסביבה. בתחום זה עסק גם כרכז, ולאחר כשנתיים עבר לתפקיד רכז תחבורה (נמלי הים, כבישים ותעופה), שם היה ממובילי הרפורמה בנמלי הים. באפריל 2007 מונה לסגן הממונה על התקציבים באוצר.

רגע משמעותי בקריירה: "העמידה בקריטריון האולימפי ב-1992, והרפורמה בנמלים - אחת ההצלחות הגדולות של האגף".

המוטו שלי: "דרך הספורט ההישגית המטמיעה תכונות רבות שעוזרות במהלך הקריירה המקצועית: משמעת עצמית, חתירה למטרה, התגברות על קשיים וחוסן נפשי. אלה חשובות בכל דרך שנדרשת בה הישגיות".

המודל שלי: אין מודל לחיקוי.

איפה אהיה בעוד 10-5 שנים: "בתפקיד ניהולי בכיר, מקווה שבמגזר הפרטי אבל בלי לוותר על העניין שבעשייה או על אתגרים".

ועוד משהו: דאן 3 בג'ודו, מקום חמישי באליפות אירופה לבוגרים. חבר קרוב של יעל ארד.

למה אנחנו חושבים שהוא יעשה את זה: למרות שהחל את דרכו המקצועית בגיל מאוחר יחסית, התערה לנג במהירות בתחומו ונחשב לאחד הסגנים הדומיננטיים באגף התקציבים - ולמי שמסומן לקידום נוסף במשרד בתום תקופת הסגנות. קשיחותו, ניתן להעריך, סייעה לו לנהל פעילות שקטה ונקייה מול ועדי העובדים בנמלי הים, מע"צ ורכבת ישראל ולפעול בנחישות בתחום הסבוך, הפוליטי ולעתים המסואב הנקרא השלטון המקומי.

מתוך גיליון ספטמבר של מגזין TheMarker

להזמנות חייגו 1-700-700-250

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים