גל ורטמן מונה למעצב הראשי של "הארץ"

ורטמן יחליף את ערן וולקובסקי

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

גל ורטמן מונה למעצב הראשי של "הארץ". ורטמן, המכהן כיום כמעצב ב-TheMarker יהיה האחראי על העיצוב של "הארץ", לרבות המהדורה האנגלית, TheMarker ואתרי האינטרנט של הקבוצה. ורטמן יחליף את ערן וולקובסקי.

ב-2000, הציע ערן וולקובסקי לגל לעצב את המגזין החודשי TheMarker, שהקימו באותה השנה גיא רולניק ודב אלפון, עורכו הראשון. בתקופת כהונתו של ורטמן כמעצב המגזין גדלה תפוצתו במהירות והוא מופץ היום בכ-40 עד 50 אלף עותקים בחודש.

בינואר 2005 חשף גל ורטמן את העיצוב המהפכני שלו בעיתון הכלכלי החדש של "הארץ" - TheMarker היומי. העיצוב מתאפיין בניקיון ובהירות מצד אחד, ובאינפוגרפיקה עם דגש חזק על צבעוניות של ירוק-זרחני, מצד שני, שילוב אשר זכה למחמאות רבות וללא מעט חיקויים.

במקביל לעבודתו המקצועית, ממשיך גל ורטמן את פעילותו האמנותית, שהחלה כבר בתקופת לימודיו בבצלאל: 90' תערוכה קבוצתית במוזיאון ישראל, 94' תערוכת יחיד בגלריה בוגרשוב. עבודותיו הוצגו בארץ ובעולם בביתן הבינלאומי של מוזיאון ישראל, בתערוכות קבוצתיות במוזיאון תל אביב, במוזיאון היהודי בניו יורק, במרכז לאמנות עכשווית בסאט בצרפת ובמוזיאון MuHKA באנטוורפן. ב-97' הוזמן על ידי האוצרת קתרין דויד להציג ב"דוקומנטה", אירוע האמנות החשוב בעולם. בספטמבר האחרון הציג תערוכת יחיד בגלריה גורדון בתל אביב.

ערן וולקובסקי, אמן, מעצב ומאייר, היה המעצב של שורת עיתונים ומוספים בקבוצת "הארץ" ובהם "כל העיר", "חדשות" ו"העיר". ומאז 90' היה אחראי על העיצוב וניהול האמנותי של "הארץ". במהלך שנותיו בעיתונים אלה הגדיר ועיצב את הנוסח המקובל היום במרבית העיתונים. עם זאת, לדבריו, הגיע הזמן לחילופי משמרות. וולקובסקי מתכוון לייחד יותר זמן לאמנות (בימים אלה נפתחת תערוכה חדשה של יצירותיו בגלריה "Raw Art") והוא ימשיך לתרום את חלקו כמאייר הפוליטי הבכיר של "הארץ".

גיא רולניק, סגן המוציא לאור של קבוצת "הארץ" אמר שגל יוביל בשנה הקרובה יחד עם עורך הארץ הנכנס דב אלפון וצוות העורכים את העיצוב החדש של העיתון. "העיצוב של ורטמן היה אחד הגורמים החשובים להצלחה של TheMarker, להצטרפות המהירה של מנויים ל'הארץ' בשלוש השנים האחרונות ולרמת האהדה הגבוהה לה זוכה העיתון הכלכלי היומי בקרב מנויי 'הארץ' הוותיקים".

גל ורטמן אמר: "אני נרגש ביותר. העיצובים שלי משתנים בהתאם לאופיו של העיתון ולתקופה שבה אנו פועלים, ויהיה זה אתגר מרתק בשבילי, ובוודאי כבוד גדול, להחליף את ערן בתפקיד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט