תורמים במרצ

בפריימריז במרצ גבר ח"כ חיים אורון על שאר המתמודדים, אך במצעד גיוס התרומות לקמפיין גבר דווקא ח"כ רן כהן - מי תרם למי וכמה? ■ שדרת הניהול בפירזמה ממשיכה להשתנות ■ עם מי נפגש חיים קרופסקי, מנכ"ל ישראכרט, בבית קפה? ■ למה ח"כ יורם מרציאנו תובע 800 אלף שקל מהמקומון "גל שבע" ■ ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), נשאר לפי שעה במקומו ■ לאיזה פרויקט מתגייסים עורכי הדין אלי דורון וגיורא עמיר ממשרד דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי בחיפה

TheMarker digital
TheMarker digital

>> בעוד שבפריימריז במרצ גבר ח"כ חיים אורון על שאר המתמודדים, במצעד גיוס התרומות לקמפיין גבר דווקא ח"כ רן כהן. הסכומים: כחצי מיליון שקל שצבר כהן, לעומת כ-270 אלף שקל בלבד של אורון. במקום השלישי ח"כ זהבה גלאון, שגייסה כ-60 אלף שקל.

במרצ הוחלט כי גובה התרומה המקסימלי מיחיד הוא 40 אלף שקל, וכי תקרת התרומות תהיה 700 אלף שקל. המתמודדים יכולים להמשיך ולגייס כספים בשבועות הקרובים במסגרת כללים אלה. שמות התורמים יותר מ-1,000 שקל נמסרו למבקר המדינה. למרצ רק חמישה ח"כים בכנסת הנוכחית, ונכון לעכשיו, המפלגה באופוזיציה. אולי זוהי הסיבה שרוב אנשי העסקים אינם תורמים למתמודדים בה על ראשות המפלגה, בהשוואה למספר הגבוה של אנשי עסקים בולטים שתרמו בשנים האחרונות למתמודדים במפלגת העבודה ובליכוד. ברשימת התורמים ניתן בכל זאת למצוא כמה אנשי עסקים בולטים, שתרמו בשל הערכתם האישית למתמודדים.

זהבה גלאון גייסה 61,885 שקל מ-23 תרומות, שבהם: חוה רשף - 6,500 שקל (שתרמה גם לאורון), שרה זלקינד - 5,000 שקל, שרה סלע - 5,000 שקל, פנינה שנהב - 1,000 שקל, שירה דונביץ' - 1,000 שקל, נחמה רונן - 1,000 שקל ועליזה גורן - 1,000 שקל.

תורמים לרן כהן

שלמה אליהו

ברונו לנדסברג

כרמי גילון

תורמים לחיים אורון

אליעזר פישמן

אילן שילוח

משה תאומים

תורמים לזהבה גלאון

פנינה שנהב

נחמה רונן.

לא נחים בפריזמה

בפריזמה אין שקט. אתמול הודיע עופר אלעד, סמנכ"ל השיווק של החברה, כי יסיים את תפקידו, שאותו הוא ממלא שנה וחצי. לפני פריזמה כיהן כשנתיים כסמנכ"ל שיווק בחברת הביטוח מגדל. פרישתו של אלעד מתרחשת אחרי חילופים ערים בשדרה הניהולית בחברה. לפני כשבועיים מונה יובל גביש לתפקיד מנכ"ל בית ההשקעות במקומו של המנכ"ל היוצא, דב קוטלר. מינויים נוספים: מאיר מזוז מונה למשנה למנכ"ל ולראש תחום קרנות הנאמנות ותעודות הסל; ושמעון כהן מונה למשנה למכנ"ל ולראש תחום הגמל והחיסכון לטווח ארוך בבית ההשקעות.

סטס מיסז’ניקוב נשאר בשלו

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), נשאר לפי שעה במקומו. היו"ר החדש של מרצ, חיים אורון, הודיע אתמול כי מפלגתו לא תצטרף כעת לקואליציה, וכי הוא מסרב לקבל את ראשות ועדת הכספים גם ממקום מושבו באופוזיציה. "משרת יו"ר ועדת הכספים מהווה חיבור לממשלה, ולכן לא עולה על דעתי שנציג אופוזיציה ממרצ יעמוד בראשה", אמר אתמול אורון. גם ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) ששימש בעבר כיו"ר ועדת הכספים והודח לפני שנה בדיוק, מסרב לקבל בחזרה את המשרה. ליצמן השיב בשלילה להצעתם של ראש הממשלה אהוד אולמרט ושר האוצר רוני בר-און ליטול את המשרה גם בהיותו באופוזיציה. בניגוד לאופוזיציה, בקואליציה יש הרבה קופצים על המשרה: ח"כ אבישי ברוורמן (עבודה) מעוניין בתפקיד, יו"ר ש"ס אלי ישי תובע את המשרה למפלגתו; וגם יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד טל (קדימה) והח"כ שי חרמש (קדימה) לוטשים עין לתפקיד. אבל בינתיים, בקואליציה אומרים כי מיסז'ניקוב נוח להם, מאחר שאם לא יספק את הסחורה, תמיד אפשר להחליפו.

קרופסקי והילוייל נפגשים לקפה

חיים קרופסקי, מנכ"ל ישראכרט, נפגש השבוע עם מתחרהו הגדול, אריה היילוייל, מנכ"ל לאומי קארד. השניים נפגשו בבית קפה ג'ו ברחוב החשמונאים בתל אביב. על מה דיברו שני ראשי התאגידים המתחרים? מקורבים אומרים שהשיחה היתה ידידותית וכי זה התעניין בשלומו של זה.

מרציאנו מגייס את גלגלי הצדק

ח"כ יורם מרציאנו תובע 800 אלף שקל מהמקומון "גל שבע" המתפרסם בעיר לוד, בגין פרסום לשון הרע. לטענת מרציאנו, המיוצג על ידי עו"ד בועז בן-צור, המקומון מנהל נגדו מסע הכפשה מכוון ומתוזמן. לטענתו, המקומון פירסם בין היתר כי הוא "אנס" תושבים להתפקד למפלגת העבודה וכי הוא נבחר ציבור המתגאה בקשריו החברתיים עם עבריינים. בנוסף, נטען בעיתון כי הוא פוליטיקאי המתנהג כבריון שכונתי וכי הוא שיכור מאז שנבחר לכנסת. לטענת מרציאנו, הנזק שהסב לו המקומון עצום, שכן "מדובר בהכפשה חריפה, מתמשכת ושיטתית, ובדברי לשון הרע המופצים בתפוצה רחבה, באזור בו מתגורר התובע ושבו כיהן בתפקידים ציבוריים".

דורון ועמיר פועלים למען עברייני המס

עורכי הדין אלי דורון וגיורא עמיר ממשרד דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי בחיפה נלחמים למען עברייני המס. השניים פנו למנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, וביקשו ממנו, לרגל חגיגות ה-60 למדינה, לאפשר לישראלים שביצעו עבירות מס לשוב למדינה. לדבריהם, ישראלים רבים ברחו לחו"ל לאחר שנחשדו או הואשמו בביצוע עבירות מס קלות או כבדות, לטענתן, מדובר באנשים נטולי עבר פלילי. דורון ועמיר מציעים כי העונש על העבירות שביצעו יהיה תשלום כופר. לטענתם, כך "יוכל להתממש האינטרס המשותף לכולנו, להשיב את אותם ישראלים ארצה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"