אבא רוצה להיות עם הילדים - המנהל עושה פרצופים

יש סימני שאלה לגבי הדרך שבו המנהל מעריך אתכם? זה הזמן ליזום שיחת משוב

מורית רוזן
מורית רוזן

מורית יקרה,

תמיד חלמתי על עבודה שתאפשר לי להיות כמה שיותר בבית. מאז שאני אבא זה מושך אותי עוד יותר. אני עובד במכירות בתפקיד גמיש מבחינת לוחות הזמנים ואשתי היא המפרנסת העיקרית. אני לוקח את הילדים מהגן שלוש פעמים בשבוע, אם לא יותר, ונהנה מכל רגע. באחרונה, המנהל התחיל לעשות פרצופים והוא מתקשר פתאום בשעות אחה"צ, אולי כדי לבדוק איפה אני. מה לעשות?

תודה מראש, א.

א. היקר,

ראשית, אני חושבת שיש לכם מזל גדול. אתה מתאר איזון ביניכם, שנעשה מבחירה: אשתך נמצאת הרבה מחוץ לבית - ואתה עובד, אבל נהנה יותר לבלות עם ילדיכם ואפילו מתאר זאת כחלום ישן. מזלכם. לא כל הזוגות מרגישים טוב כפי שאתה מתאר באיזון הזה - בין אם הגבר הוא המפרנס העיקרי או האישה.

לפי מכתבך, המנהל "עושה פרצופים" - ואתה מקבל טלפונים בשעות אחר הצהריים, בניגוד לעבר. קישרת בין זה לבין העובדה שאתה מטפל בילדים, אבל ייתכן שיש גורמים אחרים. ייתכן שיש ירידה במכירות שלך או ביקורת צפוייה מלחיצה. אולי מנהליו של המנהל שלך מעירים לו על פעילות הצוות והוא מתנהג כך עם כולם ולא רק איתך.

אני תמיד מעודדת עובדים ליזום שיחה עם המנהל כשיש סימני שאלה לגבי הדרך שבה הוא מעריך אותם. חשוב שתגיע אליה מוכן ושתבין אם יש דברים שמצדיקים את היחס אליך. בנוסף, כדאי שתגיע עם החלטה שקובעת למה תוכל להתחייב אם המנהל ידרוש זאת. האם, למשל, יש לך אפשרות להגביל את מספר הימים שבהם אתה מסיים מוקדם לשלושה, ולא יותר? יש לך רעיונות איך להגביר את המכירות או לקדם את העסק? ככל שתגיע יותר פתוח לשינוי (בכל כיוון שהמנהל יציע), החיבור ביניכם יוכל להיות טוב יותר.

אני ממליצה לך להיות יוזם השיחה ולקבוע אותה כפורמלית. הייתי קוראת לשיחה "בקשת משוב". תן למנהל זמן להתכונן לשיחה וכיוון כללי בנוגע לתוכנה. אל תפתיע אותו. אם אתה רוצה לקבל יחס הוגן ותשובות הולמות, תן למנהל זמן להתכונן לקראתה.

פתח בתיאור כמו זה שבמכתבך - כולל הפרצופים והטלפונים - ותגיד שחשוב לך להבין אם קרה משהו. ייתכן שהמנהל יכחיש, אולי אפילו לא יבין על מה אתה מדבר. "עשיית פרצופים" היא התנהגות לא מודעת לרוב, עם זאת היא משקפת תחושה לא נוחה. חשוב שתשים את הדגש על ההתנהגויות שגם המנהל יוכל לבחון ביחד איתך - טלפונים שבעבר לא היו, שינויים אחרים ביחס שלו אליך.

הצג את הרקע ואת המצב הקיים, ונסה להציע פתרונות. בסופו של דבר, כמו בחיי נישואים, גם שמירה על שביעות רצון של עמיתינו במקום העבודה דורשת איזונים ומאמץ יום-יומי. בהצלחה.

בשבוע הבא: "ריאיינתי מועמדת שבסיום הראיון אמרה שנהנתה להכיר אותי פנים אל פנים, אחרי שכבר ראתה את העמוד שלי בפייסבוק. האם עלי לבטל שם את הכרטיס?"

הכותבת היא מנהלת חברת HRD ויועצת ארגונית. לשאלות נוספות: morit.rozen@hrd.co.il

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?