ועדת וינוגרד: "הסנגוריה הצבאית חצתה כל גבול"

בתשובת ועדת וינוגרד לבג"ץ נאמר כי חבריה החליטו שלא לכלול בדו"ח הסופי עניינים אישיים

יובל יועז
יובל יועז
יובל יועז
יובל יועז

ועדת וינוגרד הודיעה לבג"ץ כי חבריה החליטו שלא לכלול בדו"ח הסופי עניינים אישיים, לרבות ממצאים, מסקנות והמלצות אישיות. ההודעה נכללה בתשובת הוועדה לעתירת הסנגוריה הצבאית, שביקשה לחייב את הוועדה להזהיר מראש את מי שעלולים להיפגע מהדו"ח הסופי ולאפשר להם זכות טיעון.

הוועדה מציינת בהודעתה כי "היקף העניינים שנבדקו על ידי הוועדה, וכן החומר שנצבר על שולחנה בעניינים אלה, הביא אותה למסקנה, שככל שהנושא הנבדק רחב יותר, וככל שהכשלים שנתגלו הם עניין של שיקול דעת ומדיניות לאורך זמן, שהופעלו על ידי אנשים שונים בתקופות שונות, וככל שהכשלים שנתגלו נובעים מתרבות ארגונית, מאתוס חברתי, ומתרבות פוליטית - כך מקומם של הממצאים, המסקנות וההמלצות האישיות הוא סבוך ביותר, וכן מחטיא את התכלית העיקרית שלשמה הוקמה הוועדה. בחינת אירועי המלחמה והסיבות לאותם אירועים, הביאה את הוועדה למסקנה, שחלקם של הגורמים המערכתיים, המבניים והתרבותיים באותם כשלים היה משמעותי ובחלקו גם עיקרי".

לדברי הוועדה, היא מצאה "שככל שתבקש לקבוע ממצאים, מסקנות או המלצות אישיות, אין זה ראוי להתמקד רק במספר קטן של ממלאי תפקידים בהווה ולא לטפל בכל נושאי התפקידים לאורך כל השנים".

באי כוחה של הוועדה, עו"ד צבי אגמון ורון רווה מציינים בהודעה לבג"ץ כי בשל החלטת הוועדה שלא לכלול בדו"ח הסופי ממצאים אישיים, מסקנות או המלצות אישיות, אין כל צורך במשלוח הודעות אזהרה.

"לא ידענו עד כה, כי הסנגוריה הצבאית ניחנה בכישורים על-טבעיים, ויודעת לנבא את העתיד, ויודעת כבר היום מה ייכתב ומה לא ייכתב בדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד", נאמר בתשובת הוועדה. " כל תכלית העתירה", נטען, "הינה לנסות ולפגוע באמון הציבור בוועדה, לתקוע מקל בגלגלי עבודתה של הוועדה - עבודתה בהכנת הדו"ח הסופי". הוועדה מבקשת מבג"ץ "שלא ייתן מקום להשתלחות חסרת רסן זו של הסנגוריה הצבאית", וימחק את העתירה על הסף.

לטענת הוועדה, הסנגוריה לא הצביעה בעתירה על קצין צה"ל אחד, המבקש כי הוועדה תוציא לו "הערת אזהרה", אלא עתרה עתירה כללית. " את מי מבקשת הסנגוריה הצבאית לייצג בעתירה זו, שבה היא משמשת כעותר ציבורי?", שאלה הוועדה בתגובתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?