חוזקות או חולשות?

כדי להתמקד בחוזקות במקום בחולשות עלינו לקבל את העובדה שלעולם לא נהיה מושלמים - תמיד יהיו לנו צדדים חזקים וצדדים חלשים

שמואל מרחב
שמואל מרחב
שמואל מרחב
שמואל מרחב

דמיינו שהייתם מקבלים במתנה שעתיים בכל שבוע שבהן תוכלו לעשות דברים שישפרו את יכולותיכם המקצועיות, האישיות והניהוליות. מה היו היכולות שבהן הייתם מתמקדים - אלה שבהן אתם חלשים או אלה שבהן אתם מצוינים?

עד לפני כמה שנים השאלה הזו נתפשה כשאלה רטורית והתשובה לה נראתה מובנת מאליה - להתמקד בחולשות. "לפני הכל - שוברים את הכללים", ספרם של בקינגהאם וקופמן ממכון גאלופ, התחיל לזרוע ספק ביחס לתשובה הזו. המחקרים של גאלופ וידע עדכני ביחס לפעילות המוח הביאו את השניים למסקנה שהתשובה הזו שגויה ביסודה.

בחנו את עצמכם לרגע. רשמו על דף שלוש חוזקות עיקריות שלכם - היכולות שבהן אתם הכי טובים, שמהוות כישרון שלכם, ולצדן שלוש חולשות עיקריות שלכם - היכולות שבהן אתם הכי לא טובים, שמפריעות לכם לממש את מלוא פוטנציאל ההצלחה שלכם. מה היה לכם קל יותר לזהות - חוזקות או חולשות? התשובה יכולה לרמוז לכם באיזה מהשתיים ממוקדת תשומת לבכם. כעת שאלו את עצמכם אילו מהיכולות שרשמתם הייתם הכי רוצים לשפר. האם בחרתם בחוזקות או בחולשות?

לטענת בקינגהאם, התמקדות בחולשות לא תביא שיפור משמעותי בתמונה הכוללת של יכולתכם - יכולות שלא פיתחנו בצעירותנו לא נוכל לפתח באופן משמעותי. במאמץ גדול ומתמשך נוכל לתקן ליקויים בסיסיים וליצור שיפורים מינוריים, ובמקרה הטוב נצליח להגיע לבינוניות.

לעומת זאת, כל השקעה בשיפור היכולות החזקות שלנו תאפשר שדרוג משמעותי של יכולתנו הכוללת. כאן, התמורה לכל יחידת מאמץ של שיפור תהיה גבוהה בהרבה. יותר קל להיות מעולים במה שאנחנו טובים בו מאשר להיות בינוניים במה שאנחנו חלשים בו. יותר ויותר עדויות וספרים נותנים תוקף לרעיון הזה ומלמדים כיצד לעשות בו שימוש מועיל. הוא מהווה נדבך חשוב בפסיכולוגיה החיובית וברבות מגישות האימון הרווחות. עם זאת, נראה שהנטייה האנושית להתמקד בחולשות עדיין מנהלת את רובנו.

מרבית המנהלים שאני פוגש משוכנעים שהמפתח לפריצת הדרך הבאה בחייהם טמון בשיפור אחת או יותר מחולשותיהם. אמונה רווחת עוד יותר היא שהמפתח לשיפור ביצועי העובדים שלהם טמון בשיפור חולשותיהם. מכיוון שאנשים לא אוהבים לשמוע ולחשוב על חולשותיהם, לא פלא ששיחות משוב בארגונים אינן זוכות לפופולריות רבה.

כדי להתמקד בחוזקות במקום בחולשות עלינו לקבל את העובדה שלעולם לא נהיה מושלמים - תמיד יהיו לנו צדדים חזקים וצדדים חלשים. הערך המשמעותי שאנו מספקים נובע מהיכולות החזקות שלנו. ככל שנשפר אותן נוכל להביא ערך רב יותר וכך להגדיל את שוויינו. לעומת זאת, גם אם נשקיע את כל חיינו בשיפור החולשות שלנו, הן לא ייהפכו לחוזקות. התמקדות בשיפור הצדדים החזקים של עצמכם ושל אנשיכם לא רק שתתרום הרבה יותר לביצועיכם, אלא גם תגרום לכם ולהם הנאה מתהליך השיפור עצמו.

להורדת רשימת קישורים לספרים ואתרים בנושא החוזקות, לתגובות ולמאמרים קודמים: www.merhav.net

שמואל מרחב הוא מנכ"ל מרחב אפשרויות בע"מ המתמחה בליווי, ייעוץ והנחיה למנכ"לים והנהלות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?