עובדי משען: לחקור ניגוד העניינים בו מצויים המנכ"ל החדש ויו"ר הוועד

בנה של יו"ר ועד עובדי משען מועסק במשרד עורכי הדין של רעיית המנכ"ל דרורי

חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור

עובדים ברשת בתי האבות משען שבבעלות ההסתדרות, דורשים לחקור את ניגוד האינטרסים בו מצויים, לטענתם, המנכ"ל החדש עו"ד אייל דרורי, ויו"ר ועד העובדים ( כוכבה קניסטר. העובדים גם דורשים שקניסטר תתפטר מתפקידה כיו"ר ועד העובדים.

דרישת העובדים עלתה לאחר שהתברר להם כי בנה של קניסטר מועסק כמתמחה במשרד עורכי הדין של ליאורה טבירסקי, רעייתו של דרורי, שהחל לנהל את משען ב-1 בינואר 2007. אך בכך לא מסתכם ניגוד העניינים לכאורה שבו נמצאת יו"ר הוועד. בתה של קניסטר מועסקת כמנהלת מכירות של חברת שחר און, שהוקמה על ידי הסתדרות המעו"ף (פקידים לשעבר) ומטרתה קיום סמינרים והשתלמויות מקצועיות בבתי מלון עבור עובדים בחברות שונות, לרבות במשען.

במסגרת תפקידה בשחר און, בתה של קניסטר מנהלת מו"מ על הסכמים עם הנהלות וועדים בעניין התשלומים לשחר און וכן על זהות המלונות שבהם אמורות להיערך ההשתלמויות. לאחר ששחר און מסכמת עם החברה על מספר העובדים שייצאו להשתלמות היא מקבלת תשלום בגין כל עובד. תשלום זה נשאר בקופתה גם אם העובד אינו יוצא בסופו של דבר להשתלמות. משען, כמו חברות נוספות, היא לקוחה של שחר און.

הדרישה של קבוצת העובדים להרחקתה של קניסטר מהוועד באה גם על רקע פרשת ההתקנה של מצלמות סתר ומכשירים להאזנת סתר ב-40 חדרים במרכז משען המצוי במתחם בית הוועד הפועל של ההסתדרות בתל אביב ואפילו במגרש החניה של המוסד.

לטענת העובדים, חמור הדבר שוועד העובדים הסכים למעשה הפולשני של התקנת המצלמות וציוד ההאזנה, שנעשה בתקופתם של המנכ"ל הקודם של משען, שמעון כהן, והקב"ט של מרכז הרשת, חנן עדקי.

קניסטר מסרה בתגובה: "כשבני החל את התמחותו במשרד עריכת הדין של טבירסקי, לא ידעתי כלל שבעלה עומד להתמנות למנכ"ל משען. הוא לא צריך להיענש על כך שהוא עובד שם. בתי אכן מועסקת באון שחר, אך כדי למנוע אפשרות לניגוד עניינים היא לא מטפלת בהשתלמויות לעובדי משען. בנוגע למיקרופונים ומצלמות הסתר - לא ידוע לי בכלל שציוד כזה הושתל במשען וגם אם הדבר נעשה, זה לא היה בידיעתי".

תגובת דרורי: "בנה של קניסטר החל לעבוד במשרדה של רעייתי לפני כשנה כשעדיין לא שיערתי שאתמנה למנכ"ל משען. הוא מסיים את התמחותו במשרד השבוע".

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"