תחושת הבטן של חלוץ: הרמטכ"ל מכר את תיק ההשקעות שלו שעות ספורות לאחר פרוץ המלחמה; חלוץ: הפרסום מרושע

(עדכון) כך חשף אתמול "מעריב"; חלוץ פנה לסניף בנק לאומי בלב דיזנגוף, וביקש למכור את כל תיק ההשקעות שלו, בהיקף 120 אלף שקל; חלוץ: "אני לא מתכוון להיגרר לנמיכות כזו שמטילה דופי באינטגריטי שלי; אני גם אזרח, ויש לי את המשק שלי"

אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם

הרמטכ"ל, דן חלוץ, מכר את תיק ההשקעות שלו, בשווי 120 אלף שקל, כמה שעות לאחר חטיפת החיילים בגבול הצפון. האירוע התרחש ב-12 ביולי 2006 - כך נחשף הבוקר ב"מעריב".

חלוץ פנה לסניף בנק לאומי בלב דיזנגוף וביקש למכור את תיק ההשקעות שלו. הרמטכ"ל אמר בתגובה ל"מעריב", שחשף את הסיפור: "מדובר בתיק המניות שלי, עליו הפסדתי 25 אלף שקל. נכון שחיסלתי את התיק ב-12 ביולי 2006, אבל אי אפשר לעשות קישור בין זה ובין המלחמה. באותה שעה לא צפיתי ולא חשבתי שתהיה מלחמה".

מדובר צה"ל נמסר כי: "הרמטכ"ל מנהל את ענייניה הכספיים של משפחתו באופן שוטף ככל אזרח בישראל. הרמטכ"ל עושה יומם וליל על מנת להגן על חיי אזרחי המדינה וחיילי צה"ל והניסיון לחבר בין ענייניו הפרטיים לפרשת חטיפת החיילים אינו ראוי".

עו"ד סיגל ס. כהן ממשרד עו"ד מישל אוחיון ושו"ת עו"ד מציינת כי "הדין בישראל קובע כי 'מידע פנים' הוא מידע המתייחס לחברה. כאשר איש ציבור משתמש במידע פנים שהגיע אליו עקב מילוי תפקידו והוא מידע כללי אשר עשוי להשפיע על המשק כולו, ובכלל זה על שוק ההון אך לא על מניות של חברה ספציפית, קשה אולי לבסס אישום בגין שימוש במידע פנים כפי מובנו בדיני ני"ע. עם זאת, יש לבחון זאת על פי הדין החל על אנשי ציבור ועל שימוש מידע שהגיע אליהם עקב תפקידם ¿ מידע אותו הם מנהלים לתועלתם האישית".

בשלב זה נראה כי חלוץ לא מתכוון להתפטר

חלוץ טוען כי הידיעה מבטאת "גישה מרושעת ונבזית, שבוודאי מישהו עומד מאחוריה". לדבריו, "זה דבר מרושע ומגמתי, ואני לא מתכוון להיגרר לנמיכות כזו שמטילה דופי באינטגריטי שלי. אני גם אזרח, ויש לי את המשק שלי. זו הטלת כתם שאין לה יסוד, וכל התייחסות מעבר לזה תהיה לא ראויה".

בשלב זה, נראה שחלוץ אינו מתכוון להתפטר מיוזמתו לנוכח פרסום הידיעה. לעומתו, אומרים היום גורמים בכירים במטכ"ל ומפקדים בדרגי השטח שהשתתפו בלחימה, כי לחלוץ לא יהיה מנוס מהתפטרות, מרגע שתושלם נסיגת כוחות צה"ל בלבנון. לדבריהם, יש פגם ערכי ברור בהתנהגות הרמטכ"ל באותן שעות, שבהן נהרגו לוחמים בלבנון ואחרים עמלו על חילוץ הנפגעים, ובזמן שבדיון במטכ"ל אמר חלוץ כי "לבנון תוחזר 20 שנה לאחור" אם לא יוחזרו מיד החיילים.

איש משרי הממשלה עוד לא התייחס לנושא, אולם במערכת הפוליטית החלו כבר להישמע קריאות להתפטרותו של חלוץ, בין היתר מצד הח"כים גלעד ארדן (ליכוד), קולט אביטל (עבודה) ואריה אלדד (האיחוד הלאומי-מפד"ל). לדברי אביטל, לחלוץ יש "בעיה חמורה" בסדרי עדיפויות. "כשהמדינה בערה, כל מה שעניין אותו הוא תיק ההשקעות שלו", אמרה.

ח"כ זבולון אורלב (האיחוד הלאומי-מפד"ל) דרש היום מהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפתוח בחקירת הפרשה. במכתב למזוז כתב אורלב: "הפרשה מעלה חשד לכאורה לעבירות של ניצול מידע פנים, ניצול לרעה של כוח המשרה, והפרת אמונים". אורלב הוסיף כי "בשעות מכריעות מצופה מהרמטכ"ל שייחד את כל זמנו ויכולתו לניהול המלחמה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן