הכל אישי. הכל עדנה אלפסי

ההתקפה הבוטה וחסרת התקדים של שמואל הולנדר נגד מיכה לינדנשטראוס לא היתה מתרגשת עלינו, אם מבקר המדינה היה נמנע מלגעת בציפור הנפש של הולנדר, עדנה אלפסי, המנהלת האמיתית של הנציבות

נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר

ההתקפה הבוטה וחסרת התקדים של שמואל הולנדר נגד מיכה לינדנשטראוס לא היתה מתרגשת עלינו, אם מבקר המדינה היה נמנע מלגעת בציפור הנפש של הולנדר. אבל הוא נגע, ועוד איך. ברגע שלינדנשטראוס כתב פרק מיוחד על "עוזרת נציב שירות המדינה שמונתה לסמנכ"ל למינהל", אמנם בלי לציין את שמה, הוא היה צריך לדעת שהפיוזים של הולנדר יתפוצצו.

186 עובדי הנציבות רועדים מפני אלפסי. הם יודעים שכל מה שתחליט, שכל מה שתעשה, היא תקבל גיבוי מוחלט מהולנדר - והיא עושה הרבה. כל 186 העובדים יודעים שאם לא ימצאו חן בעיני אלפסי, אין להם עתיד ואין להם קידום. כל מי שרוצה דרגה, רכב, או שיפור בפנסיה, צריך להתחנף לאלפסי. היא הקובעת.

העובדים אף יודעים שאם יעזו למתוח ביקורת על הנציבות - אלפסי תדע. יש מספיק מלשינים במסדרונות, והם ימצאו את עצמם די מהר בחוץ. "אין ברירה, צריך ללקק לעדנה", אמר לי אתמול אחד העובדים הבכירים כאשר הוא מבכה מרה על שלטון הפחד וההתקרנפות, "כולנו חבורה של שפנים, פחדנים, שהיו לחותמת גומי".

ללא השכלה אקדמית

הולנדר הביא את אלפסי להיות עוזרתו האישית כאשר נכנס לתפקידו לפני כעשור. במהלך שנת 2004, וזאת מפרט דו"ח מבקר המדינה בביקורתיות נוקבת, עלתה העוזרת האישית מעלה מעלה. מבקר המדינה בדק ומצא שהנציבות שינתה פעמיים, בתוך שמונה חודשים, במהלך סיבובי, את תקן המשרה של אלפסי, כאשר הולנדר מקדם אותה ללא מכרז - למשרה המקבילה לסמנכ"ל למינהל.

הדו"ח מציין שאלפסי סיימה תיכון מקצועי במגמת מזכירות, ואין לה השכלה אקדמית הדרושה למילוי תפקיד של סמנכ"ל למינהל. אבל הדו"ח לא מציין תכונות אחרות שלה, שהן משלימות את החוסר שיש להולנדר שבאופי שלו הוא "חנון", מרובע, שלא אוהב ללכלך את הידיים. אלפסי, לעומתו, היא "חיית ג'ונגל" נבונה, שנוחתת תמיד על שתי הרגליים. היא בעלת קשרים במסדרונות השלטון, כך שכאשר שר מעוניין לקבל אישור להעסיק מזכירה נוספת או עוזר, הוא מצלצל לאלפסי - ועל פיה יקום דבר.

לכן, כל המהומה הגדולה שמתרחשת עכשיו, כל הפרשיות החדשות שצצות, כל קרב האיתנים בין נציב שירות המדינה למבקר המדינה לא היה בא לעולם - אם המבקר לא היה נוגע בבבת עינו של הולנדר, בעדנה אלפסי.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"