עודפי תקציב להשקיע בעניים? אין כאלה

כאשר מישהו מציע תוכנית חברתית כלשהי אשר איננה נכללת בתקציב ונשאל מהיכן יבוא המימון, התשובה השכיחה היא: מהעודפים בקופה. הצצה לחשבון של המדינה בבנק ישראל

דוד קליין
דוד קליין
דוד קליין
דוד קליין

במערכת הבחירות ולאחריה, כאשר מישהו הציע תוכנית חברתית כלשהי אשר איננה נכללת בתקציב, ונשאל מהיכן יבוא המימון, התשובה השכיחה היתה: מהעודפים בקופה. היה גם מי שאמר: הממשלה הקודמת דאגה במדיניותה הכלכלית למלא את הקופה, ועכשיו אפשר להשתמש בכסף למטרות חברתיות.

היכן הקופה עם הכסף? יש מקום אחד שבו לא כדאי אפילו להתחיל לחפש - בבנק. על פי חוק בנק ישראל, לממשלת ישראל אסור להחזיק כסף בבנקים בישראל. היכן מותר לה? בבנק ישראל. יש לממשלה חשבון בבנק ישראל שאליו נכנסים וממנו יוצאים כל כספיה. בין הכספים הנכנסים יש לא רק הכנסות ממסים אלא גם "הכנסות" מהלוואות שהממשלה מקבלת הציבור.

החוק אינו מתיר לבנק ישראל לתת הלוואות לממשלה, לקח חשוב מתקופת האינפלציה התלת ספרתית, ולכן חשבון זה צריך להיות תמיד ביתרת זכות. משום כך, אם אין מספיק הכנסות ממסים כדי לממן את ההוצאות, הממשלה חייבת לקחת הלוואות, ומשרד האוצר אכן מקפיד על כך. ואולם, אם יש יותר הכנסות מהמתוכנן, כפי שקרה ב-2005, הדבר מאפשר לממשלה לקחת פחות הלוואות.

הממשלה יכולה אפוא לווסת את יתרת הזכות אשר עליה לשמור בבנק ישראל באמצעות היקף ההלוואות שהיא נוטלת, וכך היא נוהגת. להתנהגות זו השפעה חיובית מאוד על כושר הצמיחה של המשק. מלים אחרות: כל עוד יש לממשלה חוב, אבל הגירעון בפועל נמוך מהמתוכנן, התוצאה האופיינית אינה שקופת הממשלה מתמלאת, אלא שהלוואותיה קטנות. לכן, מי שמציע להגדיל הוצאות מעבר למתוכנן בתקציב אומר למעשה לממשלה ללוות כדי לממן אותן, על כל ההשלכות השליליות שיש לכך על המשק.

לא היינו טורחים לעסוק בכל הטכניקה הזאת אלמלא היו לה השלכות מעשיות על יעדי הגירעון של הממשלה, שהוא אחד מיעדיה החשובים ביותר. התוצאות של 2005 חוזרות וממחישות כי יעד הגירעון אינו יכול להיות נקודתי. שיעור הגירעון תלוי גם במצב המשק - בשנה של צמיחה הוא נוטה לקטון ובשנה של שפל הוא נוטה לגדול. לאמיתו של דבר, גם החלטת הממשלה אינה גורסת יעד גרעון של 3%, אלא "עד" 3%.

לכן, יש הטוענים כי שיעור גירעון של כ-2% אשר התקבל בשנה שעברה, כאשר המשק צמח בכ-5%, איננו בבחינת הישג, ובשנה כזו התקציב היה צריך להיות מאוזן אם לא בעודף. רק בשנים של האטה כלכלית, כמו ב-2001 ו-2002, ניתן לאפשר לגירעון לטפס עד לתקרה של %3 מהתוצר. זאת, להבדיל מיעד הגידול בהוצאות הממשלה שהוא 1% לשנה, שאמור להיות יעד נקודתי.

הצירוף הזה של יעד גידול נקודתי בהוצאות ויעד גירעון בתחום, אותו רצוי לכמת, נועד להשיג כמה מטרות: להקטין בהדרגה את חלקה של הממשלה במשק, לאפשר ירידה בנטל המסים וגם ירידה בנטל החוב הממשלתי.

שלוש המטרות מהוות את עמוד התווך של המדיניות החותרת לצמיחה מתמשכת לנפש, כבסיס למדיניות הכלכלית. חשוב, לכן, כאשר הממשלה תחליט בקרוב על תקציבי 2006/7, לשמור על החלטות הממשלה הקודמת בתחום המצרפים התקציביים עם שני עדכונים: קביעת יעד לגירעון בתוך תחום (נניח בין עודף של 2% בעתות צמיחה לבין גירעון של 2% בעתות שפל); ולהוסיף יעד רב שנתי לירידת נטל החוב הממשלתי, המגיע כיום לכ-100% מהתוצר, לעבר הממוצע המקובל בעולם המפותח אשר הנורמה בו היא 60%.

מסגרת זו של המדיניות הכלכלית איננה מונעת, כמובן, שינוי במדיניות החברתית, אשר נדרש זה כבר, לשם צמצום ממדי העוני ופערי ההכנסות. מדיניות חברתית זו צריך, ואפשר, לממן באמצעות שינוי בסדר העדיפויות של הוצאות הממשלה. קופה מלאה במזומנים איננה קיימת.

הכותב הוא נגיד בנק ישראל לשעבר

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן