יו"ר הכנסת בעד קצב: מציע שלא לפגוע בתנאיו של הנשיא לאחר פרישתו

לדברי יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, אין להפלות בין תנאיהם של הנשיאים לשעבר - יצחק נבון ואפרים קציר - לבין התנאים של הנשיא המכהן קצב

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד), קורא שלא לפגוע בתנאים הנלווים שיינתנו לנשיא המדינה, משה קצב, לאחר פרישתו מתפקידו באמצע שנת 2007. ריבלין אומר כי אין להפלות בין תנאיהם של הנשיאים לשעבר, יצחק נבון ואפרים קציר, לבין התנאים של הנשיא המכהן קצב. מאחר שאין כוונה לשנות את תנאיהם של הנשיאים לשעבר - לא יתכן לשנות כעת את התנאים הנלווים לנשיא המכהן - ובכך לפגוע בנשיא קצב, הוסיף.

ריבלין סבור שניתן לקצץ בתנאי הנשיאים רק החל מהנשיא הבא, שייכנס לתפקידו לאחר קצב. לדעתו, יש לעשות אבחנה בין התנאים הנלווים שניתנים לנשיא לשעבר, הנבחר למשך 7 שנות כהונה, לבין רה"מ, הנבחר ל-4 שנות כהונה, כאשר יתכן שרה"מ מכהן תקופה קצרה מזו שנבחר אליה.

ריבלין אמר את הדברים בעקבות הפרסום אתמול ב"TheMarker", על פגישתם בסוף השבוע של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן (אגודת ישראל), לבין מנכ"ל בית הנשיא, משה גורל, בעניין הקיצוץ בתנאים הנלווים לנשיאים לשבר. מחר תדון ועדת הכספים בהמלצות ועדת משנה מטעמה, להפחתת התנאים הנלווים לנשיאים ולראשי הממשלה הפורשים, בראשותו של חה"כ לשעבר אברהם שוחט. ההמלצות קובעות, בין היתר, שהמדינה תממן תנאים לנשיא פורש למשך 7 שנים בלבד, לעומת תנאים והטבות לכל החיים כפי שקיים כעת. עוד מוצע שלנשיא לשעבר תוקצה דירת שרד נאותה למשך 3 שנים בירושלים, לרבות שירותי הבית ועזרה לניהול משק הבית. הנשיא יוכל לוותר על דירת השרד, ואז ינוהל מעונו הפרטי על חשבון אוצר המדינה למשך אותה תקופה.

כיום - נשיא, אלמנת נשיא ואלמנת נשיא לשעבר - זכאים לדירת שרד נאותה בירושלים, שירותי הבית ועזרה בניהול משק הבית, או ניהול מעון מחוץ לירושלים לכל החיים. בנושא הטלפון, מוצע שהנשיא יקבל מימון על חשבון המדינה לכל ימי חייו, כפי שקיים כיום. לעומת זאת, לאלמנת נשיא ולאלמנת נשיא לשעבר - יינתנו ההטבות למשך 18 חודשים מיום פטירת הנשיא, לעומת טלפון לכל חייה כיום.

לגבי רכב צמוד ונהג - מוצע כי נשיא לשעבר יקבל למשך 7 שנים רכב צמוד ונהג, או החזר הוצאות רכב, כמקובל לגבי בעלי הדרגה הגבוהה ביותר בשירות המדינה. זכאות דומה ניתנת לאלמנת נשיא ואלמנת נשיא לשעבר - עד לתקופה של 18 חודשים מיום פטירת הנשיא. כיום, ניתן לנשיא לשעבר או לאלמנתו - רכב צמוד ונהג, או החזר הוצאות.

בנושאי שירותי משרד, לנשיא לשעבר יוקצה משרד של 140 מ"ר ברוטו, ריהוט וציוד משרדי הולם, ושתי משרות מקרב עובדי המדינה. לחילופין, יוכל לקבל שירותי משרד במעונו, שיסופקו על ידי המדינה בתקציב בהיקף של 35% מהתקציב השנתי. כיום, ניתנים לנשיאים לשעבר לשכה, שירותי מזכירות ומזכיר פרטי.

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?