ההסתדרות: אם משכורות עובדי תעש לא ישולמו מחר - נפתח ב"מאבק חריף"

2,900 עובדי תעש לא קיבלו היום את משכורת יולי; הנהלת החברה הודיעה כי לא ידוע לה מתי יהיה ביכולתה לגייס את הכספים לתשלום המשכורות וכן הפנסיה החודשית לגמלאיה

חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור

"אם משכורות עובדי התעשייה הצבאית (תעש) והפנסיה לגמלאי החברה לא ישולמו מחר, העובדים יחלו במאבק חריף, בגיבוי לוגיסטי מלא מצד ההסתדרות" - כך אמר היום מנהל האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, צחי טבקמן.

2,900 עובדי תעש היו אמורים לקבל היום את משכורת יולי, אך הנהלת החברה הודיעה כי לנוכח מצוקת הנזילות של החברה, לא ידוע לה מתי יהיה ביכולתה לגייס את הכספים לתשלום המשכורות וכן הפנסיה החודשית ל-1,200 גמלאיה, המעוכבת כבר עשרה ימים.

בכינוס "חירום" של ארגון עובדי תעש שהתקיים היום קרא יו"ר הארגון, יצחק יהודה, להנהלת החברה "להתפטר מתפקידה, אם היא אינה מסוגלת לגייס את הכספים לצורך התשלום לעובדים ולגמלאים".

ארגון העובדים הציג ליו"ר הדירקטוריון של תעש, עובדיה עלי, תוכנית הבראה אלטרנטיווית לזו שגיבשו באחרונה הנהלת החברה ומשרד האוצר - שהתמקדה בפיטורי 500 עובדים, קיצוץ של 8% בשכר העובדים הנותרים וביטול תנאי הפרישה המשופרים הקיימים בחברה. לפי התוכנית המוצעת על ידי ארגון העובדים, תעש תמוזג עם אחת החברות הבטחוניות הממשלתיות (התעשייה האווירית או הרשות לפיתוח אמצעי לחימה). במסגרת המיזוג, נאמר בתוכנית של ארגון העובדים, עובדיה יוכלו לפרוש מרצון בתנאים "מפתים" והוותיקים שבהם יוכלו לפרוש לפנסיה מוקדמת.

ארגון העובדים מתנגד להפרטת מפעלים בתעש, בנוסף לאלה שכבר הופרטו (מפעל מגן ברמת השרון ומפעל התעופה בטירת כרמל), בטענה ש"הפרטת תעש מסוכנת בדיוק כמו הפרטת צה"ל".

דוברת תעש אמרה בתגובה: "הנהלת החברה מחויבת לתוכנית ההפרטה שגובשה על ידי שרי הממשלה, הקובעת כי חלקים מתעש יימכרו לתעשיות בטחוניות אחרות הפועלות בארץ. ההנהלה מציעה לארגון העובדים לנהל עמה מו"מ אינטנסיווי, הכולל פיטורי עובדים וקיצוץ בשכר. הגימיקים שנוקט ארגון העובדים נועדו לדחות את ההכרעה בעניין הפעלת תוכנית ההבראה".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?