דן אנד ברדסטריט: שיעור החברות בסכנת סגירה עלה במאי ל-17% בהשוואה ל-16.6% באפריל

במאי נוספו כ-1,200 חברות לרשימת החברות בסיכון עסקי גבוה העומדת על כ-50 אלף; את רשימת הענפים בסכנת סגירה מוביל ענף חנויות המזון עם 43.8% מהחברות בסכנת סגירה

עינב בן יהודה
עינב בן יהודה

שיעור החברות בסכנת סגירה עלה במאי 2004 ל-17% מכלל החברות בישראל בהשוואה ל-16.6% באפריל, כך עולה מניתוח סיכון העסקים של B&D - דן אנד ברדסטריט ישראל. נתון זה מצביע על הצטרפותן של כ-1,200 חברות לרשימת החברות בסיכון עסקי גבוה, הכוללת כעת כ-50 אלף חברות. במאי 2003 עמד שיעור החברות בסיכון עסקי גבוה על 17%.

העלייה שנרשמה במאי ממשיכה את מגמת העלייה הקלה שנרשמה בחודשים מארס ואפריל. בפברואר, לשם השוואה, עמד שיעור החברות בסיכון עסקי גבוה על 16.3%.

מנכ"ל דן אנד ברדסטריט, ראובן קובנט, מציין כי מאז אוקטובר 2003, אז נרשם שיעור של 18.1% של חברות בסיכון עסקי גבוה, חלה ירידה ברמת הסיכון, אך העלייה הקלה בחודשים האחרונים בשיעור זה מערערת את השיפור שהורגש. "סימני הצמיחה בחודשים הראשונים של השנה היו גבוהים מדי והושפעו כנראה מאווירת צמיחה שהקדימה את זמנה", מציין קובנט.

מהנתונים עולה כי על הענפים שרשמו הרעה קלה ברמת הסיכון נמנו תעשיות העץ והנייר, ייצור מזון, מוצרים שאינם ברי קיימא, מתכת ומכונות, תעשיית טקסטיל, מוצרים ברי קיימא, מוצרי כימיה ודלק וציוד אלקטרוני.

עוד עולה מהנתונים כי הענפים שרשמו שיפור קל ברמת הסיכון הם קבלנות בנייה, מלונות ובתי הארחה, הוצאה לאור ודפוס. מהחברה נמסר כי בענף קבלנות הבנייה חל שיפור משמעותי כאשר שיעור החברות בסכנת סגירה ירד מ-28% באפריל ל-27% במאי 2004.

למרות שיפור זה, ענף הבנייה עדיין נמצא במקום השני ברשימת הענפים המסוכנים. את רשימת הענפים בסכנת סגירה מוביל ענף חנויות המזון עם 43.8% מהחברות בסכנת סגירה. בין הענפים הבטוחים נמצאים ענף ההוצאה לאור והדפוס, אשר בחודש מאי 11.9% מהעסקים בו היו בסכנת סגירה לעומת 12.2% באפריל, ואחריו ענף הציוד האלקטרוני אשר 12.7% מהחברות בו היו בסיכון עסקי גבוה במאי.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"