50 אלף שקל בחודש ל"שר הטקס" של נתב"ג 2000

תפקיד חדש נולד ברשות שדות התעופה: "שר הטקס" לפתיחת הטרמינל החדש. התפקיד נתפר לזאב שריג, בכיר ברשות, לאחר שלא נמצא לו תפקיד אחר

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

תפקיד חדש ברשות שדות התעופה (רש"ת) - "שר הטקס" לפתיחת הטרמינל החדש בפרויקט נתב"ג 2000. מנכ"ל רש"ת, גבי אופיר, מינה עובד בכיר, זאב שריג, שהיה מנהל שדה התעופה אילת, לעמוד בראש צוות שיהיה אחראי על הכנתו של טקס הפתיחה החגיגי של הפרויקט המתוכנן ב-15 ביוני השנה.

מבדיקת "הארץ" עולה כי התפקיד "נתפר" במיוחד לשריג, לאחר שבתכנון המקורי היה אמור להתמנות לפני כחצי שנה לתפקיד ראש מנהל חטיבת התפעול. שריג היה אמור להחליף את ממלא המקום בתפקיד זה, יאיר גנות, אך ועד הטכנאים, המהנדסים, האקדמאים והנדסאיים (ט.מ.א.ה) ברש"ת התנגד למינוי ועתר בנושא לביה"ד האזורי לעבודה.

ביה"ד פסק כי המינוי החדש ייעשה בכפוף לשימוע שייעשה לגנות לפני החלפת תפקידו. ואכן, כבר לפני כחודשיים, ערך יו"ר מועצת המנהלים של רש"ת, צבי שלום, שימוע לגנות. אך עד היום לא נתן את פסיקתו וגנות ממשיך בתפקידו כממלא מקום.

עוד קודם לכן סיים שריג את תפקידו כמנהל שדה התעופה באילת ועבר למרכז כדי להיכנס לתפקידו המקורי כראש מנהל חטיבת התפעול. ואולם הימים חלפו ולא התקבלה שום הכרעה בעניינו, למרות השימוע שנערך לגנות. מאז סיום תפקידו, המשיך שריג במשך כחודשיים שלושה לקבל שכר מלא, כאשר בפועל לא מילא שום תפקיד ברשות שדות התעופה.

בתוקף תפקידו כמנהל שדה התעופה אילת ועל בסיס חוזה אישי, נמנה שריג עם מקבלי השכר הגבוה ברש"ת. על פי דו"ח הממונה על השכר במשרד האוצר, יובל רכלבסקי, ל-2002, עלות שכרו הכוללת של שריג מגיעה ל-47,043 שקל בחודש ומשכורתו החודשית הממוצעת היתה 35,926 שקל ברוטו לחודש.

באחרונה, החליט מנכ"ל רש"ת למנוע, בשל אי שיבוצו זה זמן רב של שריג לתפקיד כלשהו ברש"ת, למנות אותו לתפקיד "שר הטקס" לפתיחת הטרמינל החדש בפרויקט נתב"ג 2000. בתוקף תפקידו זה ממשיך שריג ליהנות משכרו כעובד בכיר של רש"ת. שריג הוא בעל תואר שני במינהל ציבורי ועובד זה 33 שנה ברש"ת. בתוקף תפקידיו הקודמים, לפני שמונה למנהל שדה התעופה אילת בחמש השנים האחרונות, טיפל בארגון ויזם אירועים חגיגיים של רש"ת.

מלשכת מנכ"ל רש"ת, גבי אופיר, נמסר אתמול בתגובה: "לנוכח פניית יו"ר ועד עובדי הט.מ.א.ה, אבי ניסנבוים, ליו"ר מועצת המנהלים, צבי שלום, בשימוע בעניינו של יאיר גנות, להמתין לפסיקת בית המשפט העליון בנושא בג"ץ מינוי בכירים לתקופה של כחודשיים שלושה, נאות יו"ר המועצה לקבל את הבקשה. בשל כך מתעכב סבב המינויים.

"באשר לזאב שריג, לנוכח האמור לעיל, הסכים שריג ליטול על עצמו, לבקשת מנכ"ל רש"ת, תפקידים מיוחדים; בין היתר, ריכוז צוות הטקס לחנוכת הטרמינל החדש בפרויקט נתב"ג 2000, לרבות טיפול בכל ענייני הלוגיסטיקה הנלווים להשקת הטרמינל החדש. שריג סיים את תפקידו כמנהל שדה התעופה אילת ועובדה, לשביעות רצונו המלאה של המנכ"ל וכעת ממתין לשיבוץ חדש ברש"ת. לעניין הטקס, חשוב לזכור כי מדובר בפרויקט הלאומי הגדול ביותר אשר ידעה מדינת ישראל מאז הקמתה וכי מדובר בפעילות מורכבת אשר כוללת מכובדים ומוזמנים רבים".

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?