מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול?

פיתוח קריירה היא משימה שדורשת עירנות, מודעות ותכנון תוך הצבת יעדים מוגדרים. נחישות, אורך רוח ודבקות יגבירו את הסיכוי למימושם. וכדאי גם לדעת לאיזה טיפוס אישיותי אתה שייך

יוסי חסידים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי חסידים

כיצד לבחור קריירה מתאימה?
ההתלבטות פתאום קם אדם בבוקר והוא מתלבט... קורה לא אחת ששאלות לגבי מצבנו התעסוקתי מעסיקות אותנו. האם אנו מתאימים לתחום אותו בחרנו? האם להתחיל לחפש משרה אחרת ולתפוס את ג'וב החלומות שלנו, או שמא כדאי להתאזר בסבלנות, להמשיך בעיסוק הנוכחי ולחכות להזדמנות אחרת? האם לבחור במשרה מעניינת יותר אך מכניסה פחות? או שמה לשים דגש דווקא על השכר? איך תיראה הקריירה שלנו בשנים הקרובות? האם היא תהיה בסימן עלייה או ירידה?

שאלות אלה ועוד רבות אחרות מטרידות אותנו במהלך הקריירה שלנו. ההתלבטות טבעית ומובנת, להחלטה זו יש השפעה רבה על חיינו בשנים הקרובות ואף מעבר להן. לעתים אנו נקלעים לתפקיד מסוים ללא תכנון מוגדר ונותנים לקריירה להתגלגל מאליה. קורה גם ששיקולים של כדאיות כלכלית יכולים להטות את הבחירה לכיוון מסוים שלא בהכרח תואם את נטייתנו.
נחישות, תכנון ואורך רוח חשוב להדגיש שקריירה אינה נוטה להתפתח מעצמה, "סתם במקרה", אלא מדובר בבחירה מודעת ורצונית לפנות לדרך תעסוקתית מסוימת ולהתמסר לה בשנים הקרובות. במחקרים שונים נמצא שמועמד שעושה תכנון קריירה, שמציב יעדי קריירה, בעל מודעות עצמית לגבי הכישורים והיכולות שלו, יכול להגיע למטרות קריירה ולהשתלב במשרה אטרקטיווית יותר ממי שאינו עושה תכנון כזה.

כמובן שלאילוצי הסביבה יש משקל, למשל עד כמה המקצוע אותו בחרנו נדרש בשוק העבודה, אבל בחירה מודעת והליכה נחושה לקראת יעדי קריירה, תגביר בסופו של דבר את הסיכוי להשגתם ומימושם, ויהיו התנאים הסביבתיים אשר יהיו.

מספרים על קלינטון שעוד בילדותו כאשר ביקר במשכנו של הנשיא קנדי החליט שהוא רוצה להיות נשיא ארה"ב. בהתאם לכך הוא ריכז את כל שאיפותיו ומאמציו בכל שלב משלבי חייו לקראת מטרה זו, שאותה בסופו של דבר השיג, אומנם עם הרבה שערות לבנות (אחד מסימני ההיכר של אנשי ההיי-טק) וכל מיני פרשיות מביכות ברקע (לא בדיוק מסימני ההיכר של אנשי ההיי-טק), אבל אין ספק שלפחות אצלו, בענייני קריירה, אין דבר העומד בפני הרצון.

להגיע לעמדה בכירה כזאת אולי לא נצליח, אבל גם אם יש לנו שאיפות כמו להעפיל לתפקיד בכיר בחברת היי-טק, יש צורך להתמודד באופן חיובי כדי להגיע ליעדי הקריירה שלנו.
נטייה תעסוקתית - התאמה מקצועית לפי טיפוס אישיותי נטייה תעסוקתית קשורה לאישיות, שהתפתחה במהלך שנות חיינו הראשונות. באופן טבעי היא גורמת לנו, במידה שאנו בעלי נטייה טכנית, לבחור תפקיד טכני ולא לעסוק בתחום אומנותי. זהו הגרעין הקשה שמשפיע על הבחירה המקצועית.

בדוק לאיזה מששת טיפוסי האישיות שמופעים כאן אתה מתאים ביותר. כל טיפוס אישיות מתאים לסביבה תעסוקתית שונה:

R - ריאליסטי - בעל יכולות טכניות. נהנה לעבוד עם כלים ומכונות, בעל גישה עניינית, ביצועית ומעשית לחיים. יציב רגשית, חומרני ועסוק בהווה. ראיית העולם שלו אינה מסובכת, בעל ערכים מקובלים. דוגמאות: מהנדס אלקטרוניקה, מהנדס מכונות.

I - חקרני - בעל כישורים מדעיים ומתמטיים, מעדיף להשתמש במלים, רעיונות וסמלים כדי להתמודד עם מטלות יותר מאשר לפעול פיסית וחברתית. מעדיף לעסוק בבעיות תיאורטיות ובעל נטייה לתחום האקדמי המופשט. אינו רוצה מעורבות חברתית קרובה מדי. רואה עצמו כאינטלקטואל, מופנם ובעל תמונת עולם מורכבת. דוגמאות: איש אקדמיה, חוקר, פיסיקאי.

E - יזמי - בעל העדפה לתפקידים ניהוליים המעניקים כוח ואתגרים. הוא מתלהב, מוחצן, בעל כושר שכנוע, פרקטי ובעל העדפה לעבוד עם אנשים. דוגמאות: תפקידי ניהול ויזמות כמו: מנהל מכירות, מנהל מחלקת שיווק.

C - קונוונציונלי - בעל נטייה לעסוק בתחומי הארגון, המינהל והחשבונאות. בעל מחשבה פרקטית, דייקנות, התמדה ועקשנות, מעדיף לעבוד לפי הוראות ברורות ומוגדרות היטב. בעל כושר חשבוני טוב יותר מהכושר הוורבלי, מפוקח ויציב. מעדיף קשרים עם אנשים המוכרים לו היטב. דוגמאות: מנהל כספים, מינהלן.

A - אומנותי - בעל העדפה לתחומים אומנותיים כמו מוסיקה, משחק ועיצוב. בעל עולם פנימי עשיר, ראייה מורכבת, כושר הבעה, מופנמות ומקוריות. בדרך כלל רגיש, מורד במוסכמות ואימפולסיווי. דוגמאות: צייר, במאי, נגן.

S - חברתי - מעדיף תחומי עניין הקשורים לעבודה עם אנשים, בעל הבנה פסיכולוגית, חברותי, קורא אנשים ובעל כושר ביטוי גבוה. מסתייע ברגשותיו ובאינטואיציה הגבוהה שלו להתמודד עם מטלות בין אישיות. דוגמאות: איש משאבי אנוש, משפטן.

יש בנו בדרך כלל טיפוס מרכזי אחד, אך אנו יכולים להכיל גם טיפוסים נוספים (בדרך כלל שניים), שנמצאים בזיקה לטיפוס הדומיננטי שבנו. לדוגמה, טיפוס ריאליסטי קרוב לחקרני במידה מסוימת, גם אצל טיפוס הקונוונציונלי סביר להניח שיימצאו מאפיינים שלהם, והטיפוס החברתי יבוא אצלו לידי ביטוי במידה פחותה. (יש גם אפשרות של קיום סימולטני של נטיות מנוגדות בתוך תבנית הנטיות האישית).

על ידי בדיקה מתאימה, (כמו באתר המצורף כלינק, שבודק סוגי טיפוסים אישיותיים), נוכל להתכונן אל הקריירה המתאימה.

התאמה כזו, טוענים מומחים לקריירה, היא הסוד לסיפוק בעבודה, נטייה להתמיד בה לאורך זמן והשתלבות והתפתחות בתחום המקצועי בו בחרנו.
אז לסיכום: 1. פיתוח קריירה היא משימה שדורשת עירנות, מודעות ותכנון קריירה תוך הצבת יעדי קריירה מוגדרים.

2. נחישות, אורך רוח ודבקות ביעדי קריירה יגבירו את הסיכוי למימושם.

3. התאמה לתחום מקצועי פירושה התאמה בין טיפוס אישיותי לתחום מקצועי. ישנם שישה טיפוסי אישיות ואנו משתייכים לאחד מהם או יותר.

יוסי חסידים הוא יועץ ארגוני ומנהל אתר WORKING.CO.IL

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה